Neler Yeni

Ryzen5 5600 - ID Cooling se 214xt ile Buz Gibi!

Palo DAYI

80+ Gold

cornlov

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Caner kart
Ben normalde arka yukariya takcaktim, oraua modemi koydugum icin vazgectim fan kaldi elimde dedim bari buraya takayim.
Kasanin altinda yer olsaydi oraya takcaktim ama yer yok. Dedim belki ekran kartini biraz olsun sogutur. Ama yok :d

Palo DAYI

80+ Gold

cornlov

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Caner kart
bir nevi oc evet ama islemcinin asil gucunu ortaya cikardigi icin tam olarak oc diyemem.
Aslinda biraz dusundum sanirim voltaja ellemicem cunku benim psu cok eski bi psu modelini unuttum zalman logosu mavili bisey

Palo DAYI

80+ Gold
Ben normalde arka yukariya takcaktim, oraua modemi koydugum icin vazgectim fan kaldi elimde dedim bari buraya takayim.
Kasanin altinda yer olsaydi oraya takcaktim ama yer yok. Dedim belki ekran kartini biraz olsun sogutur. Ama yok :d
Benim kasa nin altında yer var ama gpu orda takasim gelmiyo çünkü ordan bir hava akisi yok içeriye alabileceğim anca görüntü anlamında iyi oluyo

predator

80+ Silver
5 ghz 1.4 volt dene bakalım ısınıyor mu yanıyor mu :D

cornlov

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Caner kart
Benim kasa nin altında yer var ama gpu orda takasim gelmiyo çünkü ordan bir hava akisi yok içeriye alabileceğim anca görüntü anlamında iyi oluyo
Bana gore, sicak havayi ne kadar cabuk disari atarsan okadar iyi sonucta sicak havayi egzoza itiyor iste. 120mm taktim
5 derece fark oldu iki fanda rgbli hem gozumd guzel gorundu ama arkadaki cok belli olmuyor rengi
Mesaj otomatik birleştirildi:

5 ghz 1.4 volt dene bakalım ısınıyor mu yanıyor mu :D
Çakmakda tutayım mı :D

Palo DAYI

80+ Gold
Yarin denicem ama şöyle bisey de var aklıma takıldı umarım çıkarmadan yapabilirim çünkü elimde termal macun yok :)

cornlov

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Caner kart
Yarin denicem ama şöyle bisey de var aklıma takıldı umarım çıkarmadan yapabilirim çünkü elimde termal macun yok :)
Fanlar bloktan bağımsız,
Yani bloğu vida ile sökmedikten sonra islemciden ayrilmiyor.
Eğer 2. Fani takacaksaniz takmadan once bi testte siz yapar misiniz hem ne kadar fark yarattigini goruruz sizde

Palo DAYI

80+ Gold
Fanlar bloktan bağımsız
Bagimsizda knk simid kasanin arkasında egzoz fan var ve sogutucunun arkasında ki fan yeri boş ya hani ben oraya telleri nasıl geciricem çıkarmadan blogu bükmeden onu dusunuyom suan

cornlov

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Caner kart
+ konudan bağımsız aklımda deli sorular.
Telleri bazıları fanın arkadaki deliğine takıyor, bazıları öndeki deliğe takıyor acaba hangisi doğru??
Çünkü ben öndekini en öndekine , arkadakinide en arkadaki deliğe taktım

Valla benim kasa minicik ben bile yaptiysam sizde yaparsiniz, sadece fani pine takarken biraz uğrastim :D (baya ugrastim takintiliyim o fanin kablosu bosta olmamali fanin etrafindan gecirip telin arasindan pine verdim)

Düzenleme: tellere dikkatli bakın birinde önde diğerinde arkada takili.
images - 2024-03-16T042133.465.jpeg

images - 2024-03-16T042251.744.jpeg

Alttan yukari üfleyecek şekilde yaparsan, ki zaten sıcak hava yükselir. Sen bunu o fanla desteklemiş olursun muhtemelen gpu sıcaklığını olumlu etkileyebilir olarak düşündüm. Hani içeri hava girmesini değil, içerdeki sıcak havayı itmesi olarak düşün.

Son düzenleme:

Palo DAYI

80+ Gold
+ konudan bağımsız aklımda deli sorular.
Telleri bazıları fanın arkadaki deliğine takıyor, bazıları öndeki deliğe takıyor acaba hangisi doğru??
Çünkü ben öndekini en öndekine , arkadakinide en arkadaki deliğe taktım

Valla benim kasa minicik ben bile yaptiysam sizde yaparsiniz, sadece fani pine takarken biraz uğrastim :D (baya ugrastim takintiliyim o fanin kablosu bosta olmamali fanin etrafindan gecirip telin arasindan pine verdim)

Düzenleme: tellere dikkatli bakın birinde önde diğerinde arkada takili.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Alttan yukari üfleyecek şekilde yaparsan, ki zaten sıcak hava yükselir. Sen bunu o fanla desteklemiş olursun muhtemelen gpu sıcaklığını olumlu etkileyebilir olarak düşündüm. Hani içeri hava girmesini değil, içerdeki sıcak havayı itmesi olarak düşün.
Tellerinin nereye takıldığınız pek bir önemi yok maksat sabit tutsun yeter zaten daha dikkatli bakarsan tellerin farklı olduğunu anlayabilirsin :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,130
Üyeler
149,847
Son üye
wholoss
Top Bottom