Neler Yeni

Saç egzaması sorunu / Yaşamış olan var mı acaba?

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Kadir Çelik
bu tür hastalıkların çözümü krem ilaç şampuan falan değil direkt içerden. bağışıklık sistemini yani bağırsağı ve karaciğeri olabildiğince sağlıklı tutmak lazım. probiyotik, vitaminler alarak ve sağlıklı beslenme düzenine geçerek çözülebilir. bunlara hastalık bile denmez vücudun verdiği reaksiyon denebilir denendi onaylandı. eczaneden sodyumbikarbonat alıp gece yatarken 1 çay kaşığını, 1 bardak suyla karıştır ve içmeye başla.

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,689
İsim
Muhammet Çağrı
Saçı elle karıştırınca toz gibi dökülüyor böyle bende siyah yerde çok belli oluyor dökülenler beraberinde saç da dökülüyor.Ergenlikteyim bir de.

redlove

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
887
İsim
.
Bunu okuyan bir kaç arkadaşta da vardır bu olay ama benim çevremde yoktu hatta bu yüzden bunun beyaz kepek olmadığını anlatmakta baya güçlük çekmiştim. Aklımda hep egzama mı diye geliyordu şimdi baktım belirtileri vs. net saç egzamasına sahipmişim. Misal sürekli saç kaşıma isteği.
Aslında asıl olay hiç değilse benim için burada başlıyor. Hatta şöyle olayı derinleştireyim ki ben kendimi bildim bileli buna sahip değilim. + olarak yıkandığımda ve 2 3 gün süresince olmuyor hatta saçıma belki dokunmasam olmayacak. Hatırladığım kadarıyla ergenlik zamanı falan başlamıştım bu saç ''kazıma'' olayına. Çıkan o kabuk gibi şeyi çıkarmaktan zevk alıyordum. Sonra saçım yağlanıyordu ama pek kendimi tutamıyordum.
Son zamanlarda ise iyice arttı. Saçımı hiç ellemesem 0 olur mu bilmiyorum ama azalacağı kesin ancak ve ancak böyle bir kaşıma kazıma isteği geliyor. Net bir şekilde stresin de etkisi varmış.
Şimdi varsa yaşayan arkadaşların bilgi ve fikirlerini almak istiyorum artık hem olağanca stresi azaltacağım hem de saçıma dokunmayacağım. Bir de doktora giderim ilaç vs. de varmış çünkü.
Okuduğunuz için teşekkürler.
Bende yaklaşık 1 yıldır bu sorun vardı, kullandığım özel şampuan saolsun kurtuldum. Çok gıcık bir şey maalesef.

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,689
İsim
Muhammet Çağrı

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,689
İsim
Muhammet Çağrı
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
forum
Hocam bende egzama yok ama ne zaman egzamayla ilgili bir çözüm önerisi görsem hep bıttım sabunu diyorlar. Bıktım artık "dıtdıt" sabunundan. Her yerde karşıma çıkıyor.

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,258
İsim
Lokman Doğan

mortemeyn

80+ Bronze

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,583
İsim
İsmi ismi.
Güzel tavsiyeler gelmiş tavsiye veren arkadaşllara teşekkürler, bu illet aslında yüzdeki sivilceden bile beter ciddiyim çünkü yüzdeki sivilcenin tek sorunu dış görünüş. Bunda ise saçını kaşıdıkça kaşıma isteği gelen, saçını dışarı çıkılmaz hale getiren ve günlük motivasyon ve konsantrasyonunu bitiren bir olay var.
Ancak bu bütün dezavantajlara rağmen sorun abartıldığı kadar büyük değil de, bir kere bazı kişilerin dediği gibi çözümü yok değil. Bu forum dışında da ve bu konu dahil bir çok kişi x şampuanıyla çözdüm demiş. Stresi azaltmak ve sağlıklı beslenmek de sorunu olağanca hafifletir diye düşünüyorum.
Daha doktora gitmedim ama yüzde doksan bende de var bu, doktordan belki de şampuan ve önemli öneriler alacağım ancak konu hakkındaki çoğu kafamdaki soru işareti gitti.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Necati
Bunu okuyan bir kaç arkadaşta da vardır bu olay ama benim çevremde yoktu hatta bu yüzden bunun beyaz kepek olmadığını anlatmakta baya güçlük çekmiştim. Aklımda hep egzama mı diye geliyordu şimdi baktım belirtileri vs. net saç egzamasına sahipmişim. Misal sürekli saç kaşıma isteği.
Aslında asıl olay hiç değilse benim için burada başlıyor. Hatta şöyle olayı derinleştireyim ki ben kendimi bildim bileli buna sahip değilim. + olarak yıkandığımda ve 2 3 gün süresince olmuyor hatta saçıma belki dokunmasam olmayacak. Hatırladığım kadarıyla ergenlik zamanı falan başlamıştım bu saç ''kazıma'' olayına. Çıkan o kabuk gibi şeyi çıkarmaktan zevk alıyordum. Sonra saçım yağlanıyordu ama pek kendimi tutamıyordum.
Son zamanlarda ise iyice arttı. Saçımı hiç ellemesem 0 olur mu bilmiyorum ama azalacağı kesin ancak ve ancak böyle bir kaşıma kazıma isteği geliyor. Net bir şekilde stresin de etkisi varmış.
Şimdi varsa yaşayan arkadaşların bilgi ve fikirlerini almak istiyorum artık hem olağanca stresi azaltacağım hem de saçıma dokunmayacağım. Bir de doktora giderim ilaç vs. de varmış çünkü.
Okuduğunuz için teşekkürler.
Egzamayı tamamıyla bitirmek mümkün değildir , bende sedef var 5-6 yıldır uğraşıyorum fakat gittiğim bir eczane sayesinde sadece azaltabildim.

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,583
İsim
İsmi ismi.
Egzamayı tamamıyla bitirmek mümkün değildir , bende sedef var 5-6 yıldır uğraşıyorum fakat gittiğim bir eczane sayesinde sadece azaltabildim.
Buradaki bitirmekten kastım deride bitirmek değil insanların aa bunda egzama var demeyeceği seviyeye getirmek. Aslında 2 3 gün böyle ben de belki de sonrada olmayacak ama kaşıma isteği beliyor ve kaşıyorsun, bu bence mast ve p''o'dan bile zor. Çünkü egzama var derinde ve kaşımak zorunda oluyorsun. Onun dışında dediğim gibi bir insanın aşırı aşırı detaylı bakmadıkça aa kepeğin egzaman var demiyeceği seviyeye getirilebilir.

Top Bottom