Neler Yeni

sadece 3.5 dolara 2 kat fps elde etmek mümkün mü? (MÜMKÜN!)

DogancanYr

80+ Bronze
Forum'a gerek yok o zaman hepimiz çıkalım üyelikten.
Evet kaynak var ama teoride FPS arttırıyor lafından daha fazlası lazım.
Anlatıyor işte orada, aynı şeyleri yazıya dökmemizi istiyorsun. Yabancı kanallara git en kötü altyazıyı aç ve Türkçeye çeviri seç.

İstersen al açık kaynak benzer uygulaması. Kodlara bak anlarsın zaten.

Paralı olan yazılım biraz daha özelliği var ve biraz daha iyi çalışıyor.

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
826
İsim
Furkan Görür
Anlatıyor işte orada, aynı şeyleri yazıya dökmemizi istiyorsun. Yabancı kanallara git en kötü altyazıyı aç ve Türkçeye çeviri seç.

İstersen al açık kaynak benzer uygulaması. Kodlara bak anlarsın zaten.

Paralı olan yazılım biraz daha özelliği var ve biraz daha iyi çalışıyor.
parasız da indirebilirsiniz programın ismini yazıp yanına full program yazın. Ama 3.5 dolar verme imkanınız varsa verin kesinlikle değer. Ben şuan sınav dönemindeyim oyun oynamıyorum diye almadım programı ama 50 gün sonra sınavdan sonra alacağım hak ediyor. 50-60fps arttırmak her yiğidin harcı değil :ROFLMAO:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Crack linkini yedekledim yarın Ets 2 de deneyeceğim 1650s ile 1080p de orta yüksek ayarlarda %300 cozunurlukte cogunlukla 40fps oynuyorum sonuclari yarin paylasacagim.
konuya yorum yazmayı unutmayın hocam merak ediyorum

GlHarry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Erdem BELER
Yani aslında fg modunj kullanıp fps arttırıyor bir de üstüne upscale ediyor, fps uçuyor ama kalkıp da bilgisayarınızda 15-20fps çalışan bir oyunda bu programı kullanırsanız eğer belki sayısal olarak 50-60 fps alırsınız ama görüntü olarak pek farkı olmaz. Zaten bu tip programların mantığı stabil fpsi monitör hertz oranına tutturmak. 40 serisi kartın vardır ve 1080p 70fps alıyorsundur oyundan ama monitörün 144-180hzdir ki artık bu değerler normal değerler. Açarsın fgyi bi de dlss i, olur sana fps 170. Fg olmuyorsa da bu uygulamayı kullanırsın.

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
826
İsim
Furkan Görür
Yani aslında fg modunj kullanıp fps arttırıyor bir de üstüne upscale ediyor, fps uçuyor ama kalkıp da bilgisayarınızda 15-20fps çalışan bir oyunda bu programı kullanırsanız eğer belki sayısal olarak 50-60 fps alırsınız ama görüntü olarak pek farkı olmaz. Zaten bu tip programların mantığı stabil fpsi monitör hertz oranına tutturmak. 40 serisi kartın vardır ve 1080p 70fps alıyorsundur oyundan ama monitörün 144-180hzdir ki artık bu değerler normal değerler. Açarsın fgyi bi de dlss i, olur sana fps 170. Fg olmuyorsa da bu uygulamayı kullanırsın.
oyunu 30fpse sabitleyip programı açın diyorlar. Mesela ben 60 fps hikayeli oyun oynuyamam ve sistemim 1080p ultra da yeni nesil oyunları 60-70fps arası açıyor ve kasma hissiyatı yaşıyorum ama bu program sayesinde o durumdan kurtuluyorum

Prmy

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
bilgisayarınızda 15-20fps çalışan bir oyunda bu programı kullanırsanız eğer belki sayısal olarak 50-60 fps alırsınız ama görüntü olarak pek farkı olmaz.
Görüntü olarak ciddi fark görürsünüz ama sistem gecikmesi 15-20 alıyormuş gibi yavaş olur. Bir de üzerine çalışacak veri az olunca daha fazla görüntü hatası yapabilir program.

Gecikme de azalıyormuş. Test etmediğim için bilmiyordum ama şaşırttı açıkçası.

Son düzenleme:

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,109
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Paraya vermeye gerek yok ,internette aynı mantık ile çalışan birsürü program var.
Fsr + FG dosyalarını sizin yerine program otomatik kuruyor.
Bu programi gönüllü olarak yapan Türk DC leri var.
Kendim denediğimde. RDR2 20-30 olan fps 50-60 a çıkıyor ama akıcıkık olduğu söylenemez.

YPoine

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Kerem Can Öngel
Ben bu sistemi çok önce farklı farklı versiyonlarıyla kullandım, öncelikle kalite çok düşüyor ve ghosting problemi yaşanıyor çoğu zaman.
Bunlar olmasa bile fps artıyor ama çoğu zaman fps artışını sadece sayısal değerde kalıyor, hiç fps 30-60'fan 120 130 lara çıkmış gibi hissettirmiyor.
Kullandığım versiyonlar bundan 3 4 ay civarı önceydi max

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
572
İsim
.
1 haftadan fazladır kullanıyorum bu programı .Emulatörlerde çok işe yarıyor. Zeldayı 45 FPS e sabitleyip akıcı bir şekilde 90 FPS oynayabiliyorsunuz. Rdr 2 de FPSler uçuyor ama hem yağlı boya gibi hem de akıcılık yok. Şimdilik sadece Emulatörlerde 30 FPS e kilitli oyunları oynamak için kullanıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullanıcaklar fsr yerine ls1 açabilir ls1 gördüğüm kadarıyla daha iyi görüntğ veriyor

Son düzenleme:

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,109
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Geliştirilmesi lazım ,daha yeni sayılır 6 ay olmadı bu FG mod çıkalı. Beklemek lazım ,bazı oyunlarda iş yapıyor

Mota

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Yılmaz Mota
steam uygulaması: https://store.steampowered.com/app/993090/Lossless_Scaling/#app_reviews_hash (YORUMLARINI DA OKUYABİLİRSİNİZ)
türkçe anlatım videosu:

arkadaşlar bu nasıl mümkün oluyor?

elden ring mesela 60fps kiliti var ama bu uygulama ile 120 e çıkabiliyormuş.

hemen hemen her ekran kartı ile uyumlu. Çok merak ediyorum sistem nasıl işliyor?
______________________________________________________________________________________________________________________

UYGULAMAYI TEST ETTİM.

ASASSİNS CREED ODYSSEYS ULTRA GRAFİKLER 1080P DE

70 fps alırken uygulamayı açıp ayarı aktif edince 135-140fpsye çıktı.

Steamın kendi fps sayacı 70 gösterirken uygulama fpsyi 135 gösteriyor fakat 60-70 fps arası oynayan bir oyunda mouseyi hızlı çevirince hissettiğiniz kasma vb. hepsi düzeldi yani 135fps alıyorum.

Şimdi başka oyunda test ediyorum

ULTRA GRAFİKLER
Alıntıyı görüntüle

UYGULAMAYI AÇINCA

Alıntıyı görüntüle

uygulamayı kapatınca 60-70fps arasındaki kasma hissiyatı geri başlıyor.

______________________________________________________________________________________________________________________

Şimdi oyunumuz Detroit: Become Human yani 60 fps kiliti olan bir oyun.

Oyun 1080p ultra grafiklerde 58-60fps veriyor ve hızlı hareket edince o kasma hissiyatını yaşıyorsunuz.

Programı aktif edince fps 120fpsye çıktı ve o kasma hissiyatı kalktı yani fpsin arttığından emin olabiliyoruz.

Şimdiki oyunumuz Resident Evil 4 Remake 1080p ultra grafikler ve Ray Tracing high ayarlarda fpsimiz 66

programı açınca fps: 140 oldu.

Şimdiki oyunumuz Battlefield 2042 1080p ultra grafikler fps 90-95 arası.

Programı açınca fps: 170 oldu ama online oyun diye geçikme yaşadım ben.

Program steamda 3.5 dolar ama buradan ücretsiz indirebilirsiniz eğer bu yasak ise silebilirim linki.

LİNK silindi. Crack uygulama diye uyarı yememek için sildim.

Videoyu izleyin AMD için yaptıgım ayar bu:

Alıntıyı görüntüle

Ölçekle kısmından kısayolu CTRL+ALT+A yapın. oyunu açın ve penceresiz moda getirin (tam ekrandan çıkarın) ve CTRL+ALT+A yaparak aktif edin.

FPSi görmek için bu ayarı açın.

Alıntıyı görüntüle
Aslında baya popüler bir uygulama bende bayadır kullanıyorum tavsiyem eski oyunlarda da denemeniz yönünde. Görkem videoyu atana kadar bazı arkadaşlarıma yayın açarak ispatlıyodum inanmıyolardı yoksa:)

Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
bu konuyu açanın dünyadan haberi yok anlaşılan.olsa zaten ağzında sigarayla profil resmi çekilemz.üstelik dünya sigaraya savaş açmışken.amd kullanıcıları bilir: AMD FMF uygulaması.yani Fluid Motion Frames.ancak stabil dğil amd nin keyfi yerine ne zman yerine glecekte geliştircekler bekliyoruz.umudum o ki; bu yeni generation ekran kartlarında olacak.RX 8400 derisinde falan.

Top Bottom