Neler Yeni

Sadece ekran kartı kaldı :) Hepinize teşekkürler

ygtcntpl

80+ Bronze
Yanlış hatırlamıyorsam Eylül sonu veya Ekim başı gibi foruma kayıt olmuştum ve bir sürü başlangıç seviyesinde bilgi öğrendim sayenizde, kayıt olduğum günden beri tek tek size danışa danışa tüm parçaları sizinle alarak ve taksite gire gire sonunda sistem bitti denecek kıvama geldi :)

Sizi hep saçma sapan sorular veya konularla meşgul ve rahatsız ettim, artık öğrenip ve gelişip doğru bildiğim şekilde diğer insanlara yardımcı olmaya çalışacağım.

Yanlışlarım oldu, özellikle B450M S2H anakart alıp üstüne güncelleyecek işlemcim olmadan 5600X işlemcisini alarak büyük hata ettim ve bios güncellemesi yüzünden gına geldi. Sonradan TOMAHAWK MAX ile değiştirerek sorunu çözdüm.

Artık sadece ekran kartı kaldı ve montajlayacak seviyeye geldi. Onu da GTX1650 alıp fiyatlar düzelince satıp upgrade etmeyi düşünüyorum (2. el ekran kartı bulamadım)

Anakart: B450 Tomahawk Max
İşlemci: Ryzen 5 5600x
İşlemci soğutucusu: SE-234
Kasa: Aero One Frost
Ram: XPG adata d30 gammix 2x8 cl16 3200 mhz
SSD: Kingston A2000 500GB
Güç Kaynağı: Cooler Master MWE 700W +80 bronze v2
Monitör: LG 27GN800-B
Mouse ve Mouse Pad: Razer Basilisk x hyperspeed / Monster XL
Klavye: Monster Pusat K3 Pro

Ekran kartı: Alamadım :/
Kulaklık: Şimdilik param yetmiyor :D ileride alacağım artık.

Şurada hatalısın veya eksiksin dediğiniz veya önereceğiniz bir şey varsa zevkle dinlerim, tekrardan 10 ay boyunca bana katlanan, öneri yapan ve sorularımı yanıtlayarak yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

ÇEKİRGE

80+ Bronze
Hayırlı olsun bence çok güzel toplamışsın.Piyasa düzelirse de güzel bir 3060-ti falan alırsın :)

slmbnemıstık

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,195
İsim
kedü
İlgilendiği Kategoriler
Motosiklet 🏍️
Hayırlı olsun güzel sistem

MeereeY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
857
İsim
Ömer Efe Yalçın
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, yazılım
Yanlış hatırlamıyorsam Eylül sonu veya Ekim başı gibi foruma kayıt olmuştum ve bir sürü başlangıç seviyesinde bilgi öğrendim sayenizde, kayıt olduğum günden beri tek tek size danışa danışa tüm parçaları sizinle alarak ve taksite gire gire sonunda sistem bitti denecek kıvama geldi :)

Sizi hep saçma sapan sorular veya konularla meşgul ve rahatsız ettim, artık öğrenip ve gelişip doğru bildiğim şekilde diğer insanlara yardımcı olmaya çalışacağım.

Yanlışlarım oldu, özellikle B450M S2H anakart alıp üstüne güncelleyecek işlemcim olmadan 5600X işlemcisini alarak büyük hata ettim ve bios güncellemesi yüzünden gına geldi. Sonradan TOMAHAWK MAX ile değiştirerek sorunu çözdüm.

Artık sadece ekran kartı kaldı ve montajlayacak seviyeye geldi. Onu da GTX1650 alıp fiyatlar düzelince satıp upgrade etmeyi düşünüyorum (2. el ekran kartı bulamadım)

Şurada hatalısın veya eksiksin dediğiniz veya önereceğiniz bir şey varsa zevkle dinlerim, tekrardan 10 ay boyunca bana katlanan, öneri yapan ve sorularımı yanıtlayarak yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.
Ne kadar tuttu dostum

ygtcntpl

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Tre-x

80+ Silver

bende giriştim bu işlere merakımda vardı zaten bende 2.5 k bütçe ile full sadece kasa 2. elden pc toplamayı düşünüyorum ama bilgim 0 denecek kadar az girdik bir işe Allah utandırmasın .d
sadece forumda gezerek mi öğrendin ?

ygtcntpl

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ne kadar tuttu dostum
Açıkçası tam hesaplayamadım ama ürünleri kredi kartına taksitle aldığım için vade farkından dolayı biraz fazla fazla ödemek zorunda kaldım ayrıca halen taksit ödüyorum. İşlemci ve monitör - civarı tuttu, anakart - civarı, mouse-mouse pad-klavye üçlüsü - civarı, güç kaynağı -, kasa ve ssd -, ramlar - soğutucu -.

MeereeY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
857
İsim
Ömer Efe Yalçın
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, yazılım
Hayırlı olsun
Açıkçası tam hesaplayamadım ama ürünleri kredi kartına taksitle aldığım için vade farkından dolayı biraz fazla fazla ödemek zorunda kaldım ayrıca halen taksit ödüyorum. İşlemci ve monitör 3000 civarı tuttu, anakart 700 civarı, mouse-mouse pad-klavye üçlüsü 900 civarı, güç kaynağı 680, kasa ve ssd 1000, ramlar 600, soğutucu 500.

ygtcntpl

80+ Bronze
bende giriştim bu işlere merakımda vardı zaten bende 2.5 k bütçe ile full sadece kasa 2. elden pc toplamayı düşünüyorum ama bilgim 0 denecek kadar az girdik bir işe Allah utandırmasın .d
sadece forumda gezerek mi öğrendin ?
Forumda insanlara sordum sonra forumdaki eski açılan konulara baktım ve aklıma takılan her soruyu konu olarak açtım :D

Üst seviye şeyler öğrenmedim ama en azından birisi bir bilgisayar toplayacağı zaman o kişiye belirli bir seviyede yardımcı olabilirim.

Top Bottom