Neler Yeni

Sadece Valorantta fps drop yaşıyorum yardımcı olur musunuz?

Odylita

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emirhan Açıkgöz
R5 5600 işlemci
rx 6700 xt Ekran kartı
16 Gb 3600 mhz ram
Sıvı sogutmalı ve asus tuf kasa
her şey güncel tüm driverlar eskilerini yükleyip denedim aynı sorun
tüm parçaların saglık testleri 100
Windows güncel
Sicaklıklar 50 üzeri hiçbir zaman olmuyor sadece ve sadece valorant da drop alıyorum bir sürü oyun denedim warzone lol black desert diğer mmorpg ve fps oyunları dahil ama sadece valorantta 500 fps alırken bir anda 200 lere düşüyor ve saniyelik droplanıyor oyun

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,415
İsim
Emre Zengin
R5 5600 işlemci
rx 6700 xt Ekran kartı
16 Gb 3600 mhz ram
Windows güncel
Sicaklıklar 50 üzeri hiçbir zaman olmuyor sadece ve sadece valorant da drop alıyorum bir sürü oyun denedim warzone lol black desert diğer mmorpg ve fps oyunları dahil ama sadece valorantta 500 fps alırken bir anda 200 lere düşüyor ve saniyelik droplanıyor oyun
Başka rekabetçi oyunda sıkıntı yoksa sıkıntı Valorant kaynaklı olabilir direkt hocam. AMD ekran kartı profil ayarın Varsayılanda di mi?

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Göksel
R5 5600 işlemci
rx 6700 xt Ekran kartı
16 Gb 3600 mhz ram
Windows güncel
Oyunda 10dk geçir düzeliyor bende De aynı sistem var

Odylita

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emirhan Açıkgöz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet Hem varsayılanda denedim hemde performansa yapmadıgım ayar yapmadıgım OverClock kalmadı tüm forumlarda gezdim hatalara baktım ama genede yok benimle aynı sisteme sahip olan kişilerde sıkıntı olmadıgını gördüm bencmark testleri var youtubede izliyorum sorunsuz akıcı oynuyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Malesef Geçmiyor devam ediyor sorunda burası sabitliyip oynadıgımdada aynı olay oluyor busafer fps düşüklüğü olmuyor ama oyun droplanıyor gene aynı şekilde

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Göksel
Evet Hem varsayılanda denedim hemde performansa yapmadıgım ayar yapmadıgım OverClock kalmadı tüm forumlarda gezdim hatalara baktım ama genede yok benimle aynı sisteme sahip olan kişilerde sıkıntı olmadıgını gördüm bencmark testleri var youtubede izliyorum sorunsuz akıcı oynuyorlar

Malesef Geçmiyor devam ediyor sorunda burası sabitliyip oynadıgımdada aynı olay oluyor busafer fps düşüklüğü olmuyor ama oyun droplanıyor gene aynı şekilde
Sistemin oyunu optimize etmesi gerekiyor ilk başlarda fpsini 300 e kisitlayarak oynayabilirsin sonradan sınırsız yaparsın

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,415
İsim
Emre Zengin

Oyunu silip tekrardan yüklemeyi denedin mi hocam? FPS'in yüksek olduğu için aniden düşüşler olabilir. FPS sınırlamasıyla dene bir de.

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Göksel
Valorant görüntü ayarlarının fotosunu atar mısın

Odylita

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emirhan Açıkgöz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistemin oyunu optimize etmesi gerekiyor ilk başlarda fpsini 300 e kisitlayarak oynayabilirsin sonradan sınırsız yaparsın2
2 saat boyunca kaldıgımda oldu ama aynı sorun tekrar yaşanıyor düzelmiyor hiç helede takımda skill shot karekterler varsa smok atan felan fps direk 250 280 lere düşüyor droplar başlıyor

Oyunu silip tekrardan yüklemeyi denedin mi hocam? FPS'in yüksek olduğu için aniden düşüşler olabilir. FPS sınırlamasıyla dene bir de.
3 kere silip tekrar yükledim ama genede aynı fps sabitliyorum gene aynı oluyor değişen bişrey olmuyor

Valorant görüntü ayarlarının fotosunu atar mısın
her şey en düşükte oynuyorum

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Göksel
Fps düşüşü olması normal bende de 500 den 300lere falan düşüyor da düşünce drop girmiyor akıcı devam ediyor

Odylita

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emirhan Açıkgöz
Fps düşüşü olması normal bende de 500 den 300lere falan düşüyor da düşünce drop girmiyor akıcı devam ediyor
Fps düşüşünden şikayetim yok sorun droplanıyor deli gibi ama dediğim gibi sadece valorantta droplanıyor ve main oyunum valorant kafayı yemek üzereyim

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Göksel
2 saat boyunca kaldıgımda oldu ama aynı sorun tekrar yaşanıyor düzelmiyor hiç helede takımda skill shot karekterler varsa smok atan felan fps direk 250 280 lere düşüyor droplar başlıyor

3 kere silip tekrar yükledim ama genede aynı fps sabitliyorum gene aynı oluyor değişen bişrey olmuyor

Ayarları ortaya çek

Fps düşüşünden şikayetim yok sorun droplanıyor deli gibi ama dediğim gibi sadece valorantta droplanıyor ve main oyunum valorant kafayı yemek üzereyim
Çözünürlük kaç da oynuyorsun

Odylita

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emirhan Açıkgöz
Ayarları ortaya çek

Çözünürlük kaç da oynuyorsun
Hepsini denedim fule çektim ortaya çektim değişen bir şey olmuyor çözünürlük 1920x1080

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,415
İsim
Emre Zengin

İşletim sistemi olarak Windows 11 mi yüklü? Windows arama kısmına Grafik ayarları yazıp Valorantı Yüksek Performans olarak yap bakalım. Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçeneklerinden Yüksek Performans olarak ayarla. Sorun Valorant kaynaklı duruyor hocam.

Top Bottom