Neler Yeni

Sahibinden Param Güvende satışı gerçekleştirdim

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Anıl Yiğit
Merhaba bugün ASUS GT 1030 kartımı ilk defa sahibindenin Param Güvende özelliği ile sattım. Fakat aklımda birkaç soru oluştu bu soruları adım adım sormak istiyorum.

Öncelikle satışı yaptıktan sonra Yurtiçi Kargo'yu seçtim ve sahibinden uygulamasında bana bir kod verdi bu kodu en yakın zamanda Yurtiçi Kargo şubesine gidip oradaki çalışanla paylaşıp ürünü teslim edecekmişim. Fakat ben satıcının ne adresini biliyorum ne ismini ne bilgilerini bunu nasıl öğreneceğim?

Başka sorularım ise şu: Ben paketi teslim ettikten sonra alıcı onaylamazsa ne olur? Veya alıcı malıma zarar verip iade ederse ne yapmam gerekir? İade ve gönderimde kargo ücretini ben mi karşılarım?

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,675
İsim
Deniz Efe
adresini veya bilgilerini bilmene gerek yok onlar o kod üzerinden görebiliyor

PokemonTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
559
İsim
Salih ÇARDAK
Kodu kargo görevlisine verince direkt alıcının bilgileri çıkıyor ekranda. İkinci bahsettiğin konuya mahal vermeme adına kargonun paketlemesinden kargoya teslimine kadar ben her satışımda video kaydına alırım. Öbür türlü her sonuca hazır olmak gerekiyor.

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,643
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Merhaba bugün ASUS GT 1030 kartımı ilk defa sahibindenin Param Güvende özelliği ile sattım. Fakat aklımda birkaç soru oluştu bu soruları adım adım sormak istiyorum.

Öncelikle satışı yaptıktan sonra Yurtiçi Kargo'yu seçtim ve sahibinden uygulamasında bana bir kod verdi bu kodu en yakın zamanda Yurtiçi Kargo şubesine gidip oradaki çalışanla paylaşıp ürünü teslim edecekmişim. Fakat ben satıcının ne adresini biliyorum ne ismini ne bilgilerini bunu nasıl öğreneceğim?

Başka sorularım ise şu: Ben paketi teslim ettikten sonra alıcı onaylamazsa ne olur? Veya alıcı malıma zarar verip iade ederse ne yapmam gerekir? İade ve gönderimde kargo ücretini ben mi karşılarım?
Bilmene gerek yok o kodla ona giriyor. Paketin ona ulaşınca 2 günde onaylaması veya iade oluşturması gerekiyor. Senin cebinden herhangi bir şey çıkmayacak.

Tek problem şu: Adam ürünü alıp başka ürün gönderebilir veya aynı ürünün kendi elinde bozuk olanını gönderebilir. O konuda da sahibinden bir şey yapmıyor. Gidip polise şikayet edecen tehdit edecen herifi korkarsa atar

Bünyamina

80+ Gold

Öğrenemezsin. Alıcı onaylamazsa hesabına para geçer. Kargoya verirken orada tutanak tutmak gerekir ama kartın çalışıp çalışmadığını tespit edemezsiniz. Burası biraz şaibeli. İade ya da gönderimde kargo parasını ödemezsiniz.
Karşınızdaki adam iyiyse on numara hizmet. Kargo parası yok. Kargo firmasına kod söylüyorsun oluyor bitiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Anıl Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki kargoda bir sorun olursa yani ben temiz bir şekilde ürünü kargoya verdim ama kargodan dolayı bir sorun olunca ne oluyor? Veya bunun olmaması için ne yapmam gerek? Şubeye gittiğimde video kaydı yapabilir miyim?

Bünyamina

80+ Gold
Peki kargoda bir sorun olursa yani ben temiz bir şekilde ürünü kargoya verdim ama kargodan dolayı bir sorun olunca ne oluyor? Veya bunun olmaması için ne yapmam gerek? Şubeye gittiğimde video kaydı yapabilir miyim?
Orada tutanak tutarsınız. Yeterli olur.
Sorun olmaz da olursa da tutanağınız olmuş olur.
Ben sattığımda hiç bir şey yapmadım. Koydum ürünü gönderdim. Karşıdaki adam da sağolsun okeyledi hemen.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Anıl Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
adresini veya bilgilerini bilmene gerek yok onlar o kod üzerinden görebiliyor
İyide alıcı bir dolandırıcılık yaptığında ben bu bilgileri bilmezsem nasıl şikayet edeceğim? Sadece kargo şirketi mi biliyor bu bilgileri?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Orada tutanak tutarsınız. Yeterli olur.
Tam olarak şubeye gittiğimde ne yapmam gerek adım adım yazarsanız sevinirim ilk defa bir mal satımı yapıyorum bu süreçlere hakim değilim. Sadece kodu göstermem yeterli mi?

Bünyamina

80+ Gold
İyide alıcı bir dolandırıcılık yaptığında ben bu bilgileri bilmezsem nasıl şikayet edeceğim? Sadece kargo şirketi mi biliyor bu bilgileri?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tam olarak şubeye gittiğimde ne yapmam gerek adım adım yazarsanız sevinirim ilk defa bir mal satımı yapıyorum bu süreçlere hakim değilim. Sadece kodu göstermem yeterli mi?
Ben tutanak tutmadım. Kod söyleyip verdim. Sadece bu kadar.
Ha birde ürünün içeriğini sordu söyledim.
Bu şekilde temiz dürüst satıcıysa yapmalısınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Anıl Yiğit
Ben tutanak tutmadım. Kod söyleyip verdim. Sadece bu kadar.
Ha birde ürünün içeriğini sordu söyledim.
Bu şekilde temiz dürüst satıcıysa yapmalısınız.
Peki ben malımı kargo şubesinde teslim ettiğimde bana tutanak veya herhangi bir belge veriyorlar mı? Yoksa kendim mi istemem gerek

Bünyamina

80+ Gold
Peki ben malımı kargo şubesinde teslim ettiğimde bana tutanak veya herhangi bir belge veriyorlar mı? Yoksa kendim mi istemem gerek
Bana bir şey vermediler. Siteden kargo durumunu takip etmiştim.
Sen sor yine bir kağıt verirler belki.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Anıl Yiğit
Bana bir şey vermediler. Siteden kargo durumunu takip etmiştim.
Sen sor yine bir kağıt verirler belki.
Bu desi olayı ne oluyor tam? Ben diyelim 5 desi yolladım adam bana 4.88 desi iade etti bu durumda ne yapmam gerekiyor?

Bünyamina

80+ Gold
Bu desi olayı ne oluyor tam? Ben diyelim 5 desi yolladım adam bana 4.88 desi iade etti bu durumda ne yapmam gerekiyor?
Hiçbir fikrim yok bu konu hakkında. Onun kullandığı paket farklı olur. Ağırlık az gelebilir.

Top Bottom