Neler Yeni

Yardım Samsung 860 Evo kendi kendine yazım yapıyor

Grant Imahara

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Kubilay Aktemur
hocam sıkıntı şu ben yazım yapmıyorum ki kendi kendine yaptı 300 küsür Gb yazmayı ben onu çözemedim format atıcam mesela windowsu samsunga kurucam ama bunun sebebini çözemedim halen kafaya takmam bu şekilde olması hiç bir yazım işlemi yapmamış olmam ve değerlerin bu kadar yükselmesi

Bu durum diyer samsung ssd lerde de var google ye Samsung ssd tbw sorunu yaz bi yaşayan çok galiba
Bende Samsung Ssd alacaktım Hocam BU sorun Kronikse Bende Vazgeçerim Galiba
arkadaşlar 860 evo piyasadaki en sağlam ssd.
kendi kendine çok yazıyorsa bile bu onun en iyi ssd olduğunu değiştirmiyor.
kafanıza takmayın.
kaç tane kronik sorunlu ssd var piyasada. dramli ssd olduğu için belki tbw değeri hızlı yükseliyordur bilemiyorum.
sen içine bir şey yazmasan bile windows açılırken program yüklerken okuyor yazıyor o sebeb vermiş olabilir.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
860 evo garanti bilgileri
  • MZ-76E250BW (250GB)​

5 Years or 150 TBW
  • MZ-76E500BW (500GB)​

5 Years or 300 TBW
  • MZ-76E1T0BW (1,000GB)​

5 Years or 600 TBW
  • MZ-76E2T0BW (2,000GB)​

5 Year or 1,200 TBW
  • MZ-76E4T0BW (4,000GB)​

5 Year or 2,400 TBW

5 yıl veya üstteki yazılar kadar garantisi var. ilk hangisi biterse.
ben 6 aydır kullanıyorum 4.3 tb olmuş 860 evo 500gb. sendekiyle aynı.
70 kat daha yazmam lazım garantisi bitmesi için.
kafana takma bence.
ben 2.5 ayda 5.4tb yazmışım nasıl oldu bu bilmiyorum.

Kopya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Mücahit
arkadaşlar 860 evo piyasadaki en sağlam ssd.
kendi kendine çok yazıyorsa bile bu onun en iyi ssd olduğunu değiştirmiyor.
kafanıza takmayın.
kaç tane kronik sorunlu ssd var piyasada. dramli ssd olduğu için belki tbw değeri hızlı yükseliyordur bilemiyorum.
sen içine bir şey yazmasan bile windows açılırken program yüklerken okuyor yazıyor o sebeb vermiş olabilir.
hocam ben windowsu bile kurmadım buna bunu demek istiyorum konuyla alakalı araştırmalarım sonucu 500GB a kadar bunu yapacak kendini biçimlendiriyor tarzı bir şey okudum doğru mudur hocam

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
hocam ben windowsu bile kurmadım buna bunu demek istiyorum konuyla alakalı araştırmalarım sonucu 500GB a kadar bunu yapacak kendini biçimlendiriyor tarzı bir şey okudum doğru mudur hocam
saçma geldi ama olabilir.

Kopya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Mücahit

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
hocam napayım atıp formatı mı geçeyim mi ne diyorsun ?
hayır. takma kullanmaya devam et. bende 2 gün boyunca uyumadan bunu araştırdım sonra saldım.
kaç günde kaç gb oldu ki bu kadar korkuyorsun? birde içinde ne yüklü?

Kopya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Mücahit
hayır. takma kullanmaya devam et. bende 2 gün boyunca uyumadan bunu araştırdım sonra saldım.
kaç günde kaç gb oldu ki bu kadar korkuyorsun? birde içinde ne yüklü?
hocam hiç bir şey yüklü değil aldım taktım öyle bekliyor işte kafamı kurcalayan bu zaten benim pazartesi akşam taktım şimdiye kadar günde pc ortalama 3 saat açık kalmıştır bu sorundan doılayı kullanmadım ssd yi

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
hocam hiç bir şey yüklü değil aldım taktım öyle bekliyor işte kafamı kurcalayan bu zaten benim pazartesi akşam taktım şimdiye kadar günde pc ortalama 3 saat açık kalmıştır bu sorundan doılayı kullanmadım ssd yi
kaç gb yazma yapmış? 300gb mı? ilk taktığında kaç gb idi?

Kopya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Mücahit
kaç gb yazma yapmış? 300gb mı? ilk taktığında kaç gb idi?
ilk taktığımda 86 GB olarak görmüştüm 4 saat çalışma zamanı vardı ki bunu benim yapmam imkansızdı iade edilmiş bir ürün olarak düşündüm fakat yükselme bu şekilde devam edince başka bir şey olduğunu farkettim şuan da anlık olarak 326GB ve bu kademe kademe yükseldi

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
ilk taktığımda 86 GB olarak görmüştüm 4 saat çalışma zamanı vardı ki bunu benim yapmam imkansızdı iade edilmiş bir ürün olarak düşündüm fakat yükselme bu şekilde devam edince başka bir şey olduğunu farkettim şuan da anlık olarak 326GB ve bu kademe kademe yükseldi
bence biraz daha kullan o 4 saat açık olması çokta önemli değil. bennde ilk ay bir anda 2.5tb yazma oldu belki de ilk çalıştıklarında böyle oluyordur biryere kadar

Kopya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Mücahit
bence biraz daha kullan o 4 saat açık olması çokta önemli değil. bennde ilk ay bir anda 2.5tb yazma oldu belki de ilk çalıştıklarında böyle oluyordur biryere kadar
ozaman bven formatımı atıp kuruyorum windowsu
hocam ayrıca senden bi fikir daha almak isterim
bende toshiba m2 ssd var rc500 ocz mdoeli kronik sorunlu olan okuma değerleri normal yazma değerleri 700 küsürlere düştü bende samsung ssdye kurayım diyorum windowsu ve m2 ssd yi satıp başka samsung m2 alayım diyorum sen nediyorsun samsungda yazma 530 okuma 560 civarlarında

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
985,814
Üyeler
155,926
Son üye
Ülgen Ata
Top Bottom