Neler Yeni

Samsung Galaxy A55 vs Xiaomi 13T

AkifM2009

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Akif Memmedov
13T Pro kullanıyorum. Yazılım mükemmel olmasa da bir sorunla karşılaşmadım. 144hz ekran ve işlemci çok güçlü olduğu için ben fazlasıyla memnunum. Ağır oyun oynarken bile ısınma olmuyor. Cihazlarda sorun olabilir ama kronik olarak ısınma söz konusu değil. A55 de 13T'ye yaklaşamaz diye düşünüyorum.
Düz 13T ile Pro arasında baya fark var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen note modelleri. Redmi note 13 pro var.

Azerbaycanda IMEI sorunu yok değil mi
İMEİ-ni dert eden yok suan millete sorsan ne oldugunu bile bilmiyorlardir

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,275
İsim
Oğuz
Düz 13T ile Pro arasında baya fark var.

İMEİ-ni dert eden yok suan millete sorsan ne oldugunu bile bilmiyorlardir
Çoğu yönden benzerler. 13T Pro'nun işlemcisi çok daha güçlü sadece. Birisinin antutu 1.5 milyon iken diğeri 900 bin. İşlemci dışında aynı.

Hızlı sarj var birde 13T Pro'da. Yakaşlık 15-20 dakikada fulleniyor.

AkifM2009

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Akif Memmedov
Çoğu yönden benzerler. 13T Pro'nun işlemcisi çok daha güçlü sadece. Birisinin antutu 1.5 milyon iken diğeri 900 bin. İşlemci dışında aynı.

Hızlı sarj var birde 13T Pro'da. Yakaşlık 15-20 dakikada fulleniyor.
Maalesef 13T Pro-ya param yetmiyor yetse S23 alırdım. Ayrıca aradakı 600K puan farkı sizin deneyiminizde baya fark yaratıcaktır. Akıcılık konusunda 2 cihazda iyi. 13T almak kumar gibi, eger üretimde sorun olursa güzelim cihaz kullanılamaz oluyor, eger sorun yoksa harika cihaz.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,275
İsim
Oğuz
Maalesef 13T Pro-ya param yetmiyor yetse S23 alırdım. Ayrıca aradakı 600K puan farkı sizin deneyiminizde baya fark yaratıcaktır. Akıcılık konusunda 2 cihazda iyi. 13T almak kumar gibi, eger üretimde sorun olursa güzelim cihaz kullanılamaz oluyor, eger sorun yoksa harika cihaz.
Valla Samsunglar da öyle kusursuz cihazlar değil. Kusursuz olmayı geçtim Android sorunlarının bir çoğu Samsung ile başlıyor zaten. Yine de siz bilirsiniz. Arayüz de kötü demişsiniz ama alışınca ve özelleştirince gayet yeterli bir arayüze sahip. HyperOs kullanmıyorum bu arada sevmedim fazla ve geri döndüm.

AkifM2009

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Akif Memmedov
Valla Samsunglar da öyle kusursuz cihazlar değil. Kusursuz olmayı geçtim Android sorunlarının bir çoğu Samsung ile başlıyor zaten. Yine de siz bilirsiniz. Arayüz de kötü demişsiniz ama alışınca ve özelleştirince gayet yeterli bir arayüze sahip. HyperOs kullanmıyorum bu arada sevmedim fazla ve geri döndüm.Be
3 Yıldır Miui kullandım ve evet kötü değil ama one ui kat kat daha iyi. HyperOS 2 ile geri dönemeyeceksiniz bootloader kilidi açma olayı kalkıyor izin vermeyecekler. Samsungun sorunları nedir söyleseniz sevinirim.

Shix2x

80+ Bronze
13T Pro kullanıyorum. Yazılım mükemmel olmasa da bir sorunla karşılaşmadım. 144hz ekran ve işlemci çok güçlü olduğu için ben fazlasıyla memnunum. Ağır oyun oynarken bile ısınma olmuyor. Cihazlarda sorun olabilir ama kronik olarak ısınma söz konusu değil. A55 de 13T'ye yaklaşamaz diye düşünüyorum.
Nasıl ısınmıyor? Benimki hemen hemen çoğu işlemde ısınıyor.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,275
İsim
Oğuz
3 Yıldır Miui kullandım ve evet kötü değil ama one ui kat kat daha iyi. HyperOS 2 ile geri dönemeyeceksiniz bootloader kilidi açma olayı kalkıyor izin vermeyecekler. Samsungun sorunları nedir söyleseniz sevinirim.
HyperOS 2 Bootloader olayı sadece Çin cihazları için geçerli. Senden çok kaçak alanları ilgilendirmesi gereken bir durum bence ama onun da bir çözümünü burlar elbette.
Sorunlar derken genel olarak Android sorunlarını söyledim ben. Android tabanlı görebileceğin çoğu sorun Samsung telefonlarda görülmüştür zamanında. Eskiden full Samsung kullandım ve en az Xiaomi kadar bir çok yazılım sorunuyla uğraşmıştım. Şu an amiral gemisi modellerde durum ne bilmiyorum.
Xiaomi'de kronik olarak kamera uygulamasında bug olabiliyor, kapa aç düzeliyor vs. Onun dışında 13T Pro'da yazılımsal olarak bir problemle karşılaştım denilemez.
He Samsung daha mı iyidir evet ama alınmamasına sebep olacak kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. Eskiye göre biraz daha toparladı bence.
Özellik bakımından iyi olunca çok da takacak bir şey olmuyor bence.

Mithril

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
783
İsim
Muhammet Kürkçü
Evet Xiaomi 13T genel olarak daha iyi fakat arayüz, batarya olarak zayıf ve birçok cihazda ısınma sorunu var.
Arayüz olarak mi serisi kesinlikle redmi gibi sıkıntılı değil önceden redmi note 9 kullandım telefon galeride bile çöküyordu sonra xiaomi mi 9t pro ya geçtim yazalım acayip stabil idi arada küçük şeyler oluyor ama o da android sorunu artık daha sonrasında xiaomi 13 pro ya geçtim telefon banamısın demiyorum daha bir kere sıkıntı yaşamadım. Diyeceğim o ki 13t de sıkıntı yaşama ihtimaliniz gerçekten çok düşük yazalım olarak ama arayüz sizin keyfinize kalmış bir durum. Batarya kısmında ise arada çok fazla fark olacağını sanmıyorum ama şarj hızı xiaomide gerçekten fark eder hocam. Bence xiaomi tercih etmelisiniz.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,275
İsim
Oğuz
Nasıl ısınmıyor? Benimki hemen hemen çoğu işlemde ısınıyor.
Bende ekstra olarak ısınma söz konusu değil. 2-3 saat oyun oynayınca bile elimi yakacak kadar bir ısısı olmuyor.
13T Pro mu seninki? Dimensity 9200+ var 13T Pro'da ve soğutma açısından çok başarılı.
Isınıyordan kastın ekstra olarak ısınıyor elini yakıyor falan mı anlamadım. Yüksek güçte çalışan her işlemci belli bir sıcaklığa ulaşıyor zaten telefonlarda. Samsung da olsa iPhone da olsa öyle.

Arayüz olarak mi serisi kesinlikle redmi gibi sıkıntılı değil önceden redmi note 9 kullandım telefon galeride bile çöküyordu sonra xiaomi mi 9t pro ya geçtim yazalım acayip stabil idi arada küçük şeyler oluyor ama o da android sorunu artık daha sonrasında xiaomi 13 pro ya geçtim telefon banamısın demiyorum daha bir kere sıkıntı yaşamadım. Diyeceğim o ki 13t de sıkıntı yaşama ihtimaliniz gerçekten çok düşük yazalım olarak ama arayüz sizin keyfinize kalmış bir durum. Batarya kısmında ise arada çok fazla fark olacağını sanmıyorum ama şarj hızı xiaomide gerçekten fark eder hocam. Bence xiaomi tercih etmelisiniz.
Evet bunu da atlamışım. Xiaomi ile Redmi arasında çok büyük derecede fark var.

Shix2x

80+ Bronze
Bende ekstra olarak ısınma söz konusu değil. 2-3 saat oyun oynayınca bile elimi yakacak kadar bir ısısı olmuyor.
13T Pro mu seninki? Dimensity 9200+ var 13T Pro'da ve soğutma açısından çok başarılı.
Isınıyordan kastın ekstra olarak ısınıyor elini yakıyor falan mı anlamadım. Yüksek güçte çalışan her işlemci belli bir sıcaklığa ulaşıyor zaten telefonlarda. Samsung da olsa iPhone da olsa öyle.
Tabii elimi yakacak kadar ısınmıyor fakat ısınıyor yani. İşlemci 9200+. Yani bu telefona göre fazla ısınıyor diyeyim, premium hissi vermiyor.

AkifM2009

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Akif Memmedov
Arayüz ayrı akıcılık ve stabillik ayrı. Arayüz olarak Miui hala ayni miui. Akıcılık konusunda evet Mi13T baya akıcıydı ama bazi şeyleri yapamamak miui de sinirimi bozuyor ve tekrar söylüyorum Xiaomi almak kumar gibi kötü çıkma ihtimalı göz ardı edilemiyecek kadar var.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,275
İsim
Oğuz
Tabii elimi yakacak kadar ısınmıyor fakat ısınıyor yani. İşlemci 9200+. Yani bu telefona göre fazla ısınıyor diyeyim, premium hissi vermiyor.
iPhone'lar güneş görünce bile ısınıyor. Çok fazla dert edecek bir şey değil bence.

Mithril

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
783
İsim
Muhammet Kürkçü
Arayüz ayrı akıcılık ve stabillik ayrı. Arayüz olarak Miui hala ayni miui. Akıcılık konusunda evet Mi13T baya akıcıydı ama bazi şeyleri yapamamak miui de sinirimi bozuyor ve tekrar söylüyorum Xiaomi almak kumar gibi kötü çıkma ihtimalı göz ardı edilemiyecek kadar var.
Hocam bence siz kararınızı zaten vermişsiniz sadece emin olmak için bu konuyu açtınız.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,741
Üyeler
157,129
Son üye
jaapbakker90
Top Bottom