Neler Yeni

🔥İndirim Samsung Odyssey G3 24" 1ms 165Hz 2899₺

The Semih

80+ Silver
Hocam ghosting, bilgisayardan monitöre gelen görüntünün monitörde gösterilmesi sırasında monitörün piksellerinin renk değişim süresinin yavaş olmasından kaynaklanan fiziksel bir artifacttır. Ekran görüntüsü monitörü çekmez, görüntüyü çeker. Dolayısıyla ekran görüntüsünde hiçbir monitör artifactı gözükmez. Kamera ile çekmeniz lazım.

2. husus kamera ile çekerken de ufoyu kamera ile takip ederek çekmeniz lazım. Yani kamera hareketli olmalı. Sabit tutarsanız sizin resimdeki gibi kopya görüntüler oluşur. Bunlar gerçekte olmayan artifactlardır. Bunun mantığı da şudur: gözünüzle monitörü izlerken hareketli nesneleri gözünüzle takip edersiniz. Kamera ile bunu taklit edersiniz. Bunu yapmadığinızda neden kopya görüntü oluştuğu biraz daha uzun bir mevzu. Şu an müsait değilim ama merak ederseniz gün içinde boşluk bulduğumda yazarım.
Hz kayması o, kamerayla takip etsemde ghostingi gözümle göremiyorum, görsem zaten iade ederdim satın aldığımda. Kopya felan çok takılmıyorum HZ hızım yüksek olsa onuda farketmezdim.

Fantastiktürk

80+ Bronze
Biliyorum kullandığım monitör Excalibur, Asuslarla denk bile değil ama ghosting kalitesi çok başarılı fotoyu attım zaten. Sayfayı yenile

Alıntıyı görüntüle
Ha tamam şimdi anladım ekran görüntüsü mevzusunu. Ben yanlış anlamışim.

İnternetim çekmiyor da biraz yavaş görüyorum.

Son mesajımda dediğim gibi testi sabit kamera ile hatalı yaptığınız için attığinız fotoğrafta ghostingi ölçemezsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Değerler çok iyi, kopya olayı HZ kaymasından oluyor telefonla monitör farklı oldugu icin.

Hz kayması o, kamerayla takip etsemde ghostingi gözümle göremiyorum, görsem zaten iade ederdim satın aldığımda. Kopya felan çok takılmıyorum HZ hızım yüksek olsa onuda farketmezdim.
Değil. Kamera sabit olduğu için kopya goruntu oluyor. Hareketli kamera ile çekmeniz lazım şu şekilde:
Hz ile alakası yok yani.

https://www.n11.com/urun/twisted-mi...-ips-led-monitor-44429505?magaza=gamers-arena Bence fiyat bandında bu daha mantıklı tek artısı pivot özelliği ama izlerken zevk alamayacağınız şeyi indirip kaldırmak ne kadar mantıklı

Ha aldığımda biraz ışık sızması ve bir ölü piksel vardı. Işık sızmasız ölü pikselsiz Va monitörden geçtim hiç pişman olmadım

Xearty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Barkın Tezel

The Semih

80+ Silver
Ha tamam şimdi anladım ekran görüntüsü mevzusunu. Ben yanlış anlamışim.

İnternetim çekmiyor da biraz yavaş görüyorum.

Son mesajımda dediğim gibi testi sabit kamera ile hatalı yaptığınız için attığinız fotoğrafta ghostingi ölçemezsiniz.

Değil. Kamera sabit olduğu için kopya goruntu oluyor. Hareketli kamera ile çekmeniz lazım şu şekilde:
Hz ile alakası yok yani.
1718716711547.png

Hareket halindeyken ss aldım buraya video atamıyorum.

Fantastiktürk

80+ Bronze

bu fiyat bandında bunu öneririm bende kullanıyom gayet başarılı incelemeside var

attığimla vidyodaki farklıymış bu arada attığım bi tık daha iyi
Bu adam monitörün m'sinden anlamıyor. Sabit kamera ile ghosting testi yapıyor. Bunun monitör incelemelerini ciddiye almayın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,904
Üyeler
147,035
Son üye
EypEnsr
Top Bottom