Neler Yeni

Samsung Odyssey G7 Monitör Arıza

XPCX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mahmut
Merhaba arkadaşlar ben monitörü yeni aldım ama sorunlu çıktı görmüyor pc yi görse zaten pc de vga ışığı yanmaz şimdi 2 sorum olucak sürekli anakart ışığında vga ışığı yanarsa bir sorun oluşur mu 2-neden bu monitör display portla bağlı iken pc yi açarken hem monitör hem pc aynı anda açılmıyor kasa çalışıyor monitör açılmıyor pc yi görmüyor yani bios ışığından da anlaşılıyor kullanan arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz

Ekler

• WhatsApp Image 2024-03-28 at 15.13.42.jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-28 at 15.13.42.jpeg
    149.7 KB · Hit: 89
  • WhatsApp Image 2024-03-28 at 15.09.42.jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-28 at 15.09.42.jpeg
    165.6 KB · Hit: 84

mhrm21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Muharrem Gökalp
Merhaba arkadaşlar ben monitörü yeni aldım ama sorunlu çıktı görmüyor pc yi görse zaten pc de vga ışığı yanmaz şimdi 2 sorum olucak sürekli anakart ışığında vga ışığı yanarsa bir sorun oluşur mu 2-neden bu monitör display portla bağlı iken pc yi açarken hem monitör hem pc aynı anda açılmıyor kasa çalışıyor monitör açılmıyor pc yi görmüyor yani bios ışığından da anlaşılıyor kullanan arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz
Hocam bende odyssey g3 modelini kullanıyorum 6 aydır. Şimdiye kadar herhangi bir sorun olmamıştı monitörü biraz geç açılıyordu ama açılıyordu kaynağı algıladığı zaman geçen hafta vga ışığı yanmaya başladı bende de naptıysam düzelmedi bi ihtimal monitörden olabilir ama ondan önce farklı bi monitörde dene istersen. Bende bilgisayarı servise götürdüm bir kaç nedenden olabilir dediler ramlar tozlandığı için olabiliyormuş onun için çıkarıp bi tozlarını alıp tekrar takmayı dene ve de bios sürümü güncel olmadığı zaman da olabiliyormuş.Benimkinde bunların hiçbirinde çözülmedi anakart ve ekran kartı garantiye gitti muhtemel olarak onlardan birisinde sorun olabilir.Teslim aldığım zaman cihazı tekrardan iletirim buraya

XPCX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mahmut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bende odyssey g3 modelini kullanıyorum 6 aydır. Şimdiye kadar herhangi bir sorun olmamıştı monitörü biraz geç açılıyordu ama açılıyordu kaynağı algıladığı zaman geçen hafta vga ışığı yanmaya başladı bende de naptıysam düzelmedi bi ihtimal monitörden olabilir ama ondan önce farklı bi monitörde dene istersen. Bende bilgisayarı servise götürdüm bir kaç nedenden olabilir dediler ramlar tozlandığı için olabiliyormuş onun için çıkarıp bi tozlarını alıp tekrar takmayı dene ve de bios sürümü güncel olmadığı zaman da olabiliyormuş.Benimkinde bunların hiçbirinde çözülmedi anakart ve ekran kartı garantiye gitti muhtemel olarak onlardan birisinde sorun olabilir.Teslim aldığım zaman cihazı tekrardan iletirim burayare biosum güncel kasa eski değil yeni almıştım onuda bir sorunu yok hdmi kablosunu da taktığım zaman kaynağı algılıyor anakart vga ışığı sönüyor her şey normal diyorum sonra bozuluyor monitör hiçbirşey yapamıyorum ama display port takınca algılamıyor
Hocam biosum güncel kasayı yeni almıştım çok olmadı resimde işaretlediğim yerde display port yazması gerekiyor yazmıyor kaynak algılamadığı için normalde hdmi kablosunu takıyorum orada hdmi yazıyor algıldağı için ve her şey güzel düzeldi diyorum vga ışığı sönüyor hdmi ile ama bu sefer de hiç kullanamıyorum ekran bozuluyor hdmi ile sürekli kapanıp açılıyor durmadan siyah ekran oluyor 2 saniye de bir lütfen bir çözümü varmı acaba video yüklicektim the uploaded file is too large for the server to process diye bir uyarı veriyor

Ekler

• WhatsApp Image 2024-03-28 at 16.07.14.jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-28 at 16.07.14.jpeg
    127.2 KB · Hit: 31

mhrm21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Muharrem Gökalp
Hocam biosum güncel kasayı yeni almıştım çok olmadı resimde işaretlediğim yerde display port yazması gerekiyor yazmıyor kaynak algılamadığı için normalde hdmi kablosunu takıyorum orada hdmi yazıyor algıldağı için ve her şey güzel düzeldi diyorum vga ışığı sönüyor hdmi ile ama bu sefer de hiç kullanamıyorum ekran bozuluyor hdmi ile sürekli kapanıp açılıyor durmadan siyah ekran oluyor 2 saniye de bir lütfen bir çözümü varmı acaba video yüklicektim the uploaded file is too large for the server to process diye bir uyarı veriyor
Valla onunla ilgili bilgim yok ama monitörden kaynaklanmıyo olabilir o vga ışığı .Vga ışığı yandığı zaman kasadaki reset tuşuna basınca sönüp açılıyordu bilgisayar sadece diğer türlü 1 saat boyunca vga ışığı yanarak takılı kalıyordu

XPCX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mahmut
Valla onunla ilgili bilgim yok ama monitörden kaynaklanmıyo olabilir o vga ışığı .Vga ışığı yandığı zaman kasadaki reset tuşuna basınca sönüp açılıyordu bilgisayar sadece diğer türlü 1 saat boyunca vga ışığı yanarak takılı kalıyordu
Anladım teşekkür ederim

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
450
İsim
Baran Kut
Hocam monitörün tam model adı nedir?

XPCX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mahmut
Samsung Odyssey G7 28" LS28BG702EPXUF monitörde display port kablo ile takıyorum sanki algılamıyor gibi VGA ışığı yanıyor hiç sönmüyor PC yi kullanabiliyorum oyun oynayabiliyorum ama PC yi açtığımda monitör kapalı kalıyor hala birlikte açılmıyor buda algılamıyor demektir HDMI kablo takınca sönüyor VGA ışığı bu sefer de HDMI 2.1 kablom yetmiyor 4k 144 Hz ye ekran sürekli kapanıp açılıyor

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,169
İsim
Batuhan
Samsung Odyssey G7 28" LS28BG702EPXUF monitörde display port kablo ile takıyorum sanki algılamıyor gibi VGA ışığı yanıyor hiç sönmüyor PC yi kullanabiliyorum oyun oynayabiliyorum ama PC yi açtığımda monitör kapalı kalıyor hala birlikte açılmıyor buda algılamıyor demektir HDMI kablo takınca sönüyor VGA ışığı bu sefer de HDMI 2.1 kablom yetmiyor 4k 144 Hz ye ekran sürekli kapanıp açılıyor
Kullandığın Kablolar Kendi Kabloları Mı ?

1711720568702.png

1711720607164.png

XPCX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mahmut
Kullandığın Kablolar Kendi Kabloları Mı ?

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Evet kendi monitörün kutusundan çıkan display port kablosudur vga ışığını yandırtıyor ama oyun oynayabiliyorum bir sorun olmuyor ama vga ışığı sürekli yanıyor pcyi kapatıncaya kadar kalıyor o vga ışığı ve sanki pc yi görmüyor gibi pc yi düğmeden açtığımda birlikte açılmıyor kasa ile monitör bu arada bu kabloyu aldım

PAUGGE 7NA8KPRO​

denedim bu sefer pc yi kullanamıyorum oyunda oynatmıyor 144 hz seçiyorum sürekli ekran kapanıp açılıyor desteklemiyor demekki bu kablo yada monitör mü bozuk acaba monitörü yeni aldım oysa ki

https://www.vatanbilgisayar.com/paugge-7na8kpro-ultra-sertifikali-hdmi-2-1-kablo.html

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,169
İsim
Batuhan
Evet kendi monitörün kutusundan çıkan display port kablosudur vga ışığını yandırtıyor ama oyun oynayabiliyorum bir sorun olmuyor ama vga ışığı sürekli yanıyor pcyi kapatıncaya kadar kalıyor o vga ışığı ve sanki pc yi görmüyor gibi pc yi düğmeden açtığımda birlikte açılmıyor kasa ile monitör bu arada bu kabloyu aldım

PAUGGE 7NA8KPRO​

denedim bu sefer pc yi kullanamıyorum oyunda oynatmıyor 144 hz seçiyorum sürekli ekran kapanıp açılıyor desteklemiyor demekki bu kablo yada monitör mü bozuk acaba monitörü yeni aldım oysa ki

https://www.vatanbilgisayar.com/paugge-7na8kpro-ultra-sertifikali-hdmi-2-1-kablo.html

İlginç Garanti Devam Ediyorsa Servise Baktırmanı Tavsiye Ederim .

XPCX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mahmut
İlginç Garanti Devam Ediyorsa Servise Baktırmanı Tavsiye Ederim .
Servise vermekte istemiyorum şuanlık yeni aldığımdan 1 hafta oldu alalı üzdü bu olaylar beni o kadar para veriyoruz çıkan soruna bak vga ışığı sürekli böyle yanık olarak kalırsa bir sorun çıkar mı ? Buda youtube a yüklediğim videom hdmi arızasının videosu böyle bir arızası var

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,182
İsim
Ali yılmaz
Monitörün smart özelliğü varmı kumandası cartı curtu. Bende de g8 var kendisi otomatik algılamıyor dedipin gibi hdmidan algılıyormul sanırım. Ben pcyi açıyorum kumandadan mınitörü açıyorum hemen geliyor. Benim için aorun değil bu yani. Tizwn işletim sistemi oldupu için nornal çalışmıyormul sanırım smart olanlar. Eğer düz modelse bilemicem

XPCX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mahmut
Monitörün smart özelliğü varmı kumandası cartı curtu. Bende de g8 var kendisi otomatik algılamıyor dedipin gibi hdmidan algılıyormul sanırım. Ben pcyi açıyorum kumandadan mınitörü açıyorum hemen geliyor. Benim için aorun değil bu yani. Tizwn işletim sistemi oldupu için nornal çalışmıyormul sanırım smart olanlar. Eğer düz modelse bilemicem
Evet smart özelliği var smart olan model bu tizen işletim sistemi var acaba o yüzden mi böyle sorunlar oluyor ekran kapanıp açılmalar ses kendi kendine de yükselip alçalıyor ben kumandaya elimi bile değdirmiyorum ses yükselip alçalıyor bu ses yükselip alçalma durumu hdmi veya display port fark etmiyor ikisinde de mevcut

Top Bottom