Neler Yeni

Sanallaştırma için 30 Bin TL'lik sistem toplama

Beeth0veN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Aşkın Akan
Bütçe
30000
Herkese merhaba arkadaşlar,. İyi Sosyaller dilerim hepinize. WM veya VirtualBox kullanımı ve BlueStacks için üst seviye sistem toplamak istiyorum. Kartsız olarak bütçe 30.000 TL. Kullanılması gereken donanımlar ve özellikleri hakkında bilgi almak istiyorum özellikle. Aklımda zaten halihazırda 13900k ve 7950X bulunmakta ancak şöyle yaparsan daha mantıklı olur diyebileceğiniz tüm önerilere açığım. Yer sorunu sebebiyle tek sistem olması şarttır. 64 GB ve üzeri RAM ihtiyacım olduğunu biliyorum. Ancak RAM MHz değerleri bir etken midir? Ek olarak işlemci çekirdek farkının önemli olduğunu biliyorum ancak GHz değeri ne kadar önem arz eder? 30 ve üzeri sanal makine açmak içi

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,713
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
7950X alırsan DDR5 bellek maliyeti fazla olur, bunun yerine 13900K + DDR4 anakart + 128Gb bellek yaparsın, 30+ makina için 64Gb yetmez.
Anakart - Ram 4X

Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
Conqueror
Söylediğin fiyatlara çok zor dostum ilk önce anladığım kadarı ile bunu iş için kullanacaksın bu nedenle sana toplama değil de xeon işlemcili Dell Hp veya Lenovo marka Workstation lazım bu ürünler tam da bu işler için çok uzun bir süre sana sorun çıkarmadan verimli ve performanslı bir şekilde çalışması için tasarlanmış cihazlar sonrasında ram ve diskleri kendin upgrade edersin.

Beeth0veN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Aşkın Akan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
7950X alırsan DDR5 bellek maliyeti fazla olur, bunun yerine 13900K + DDR4 anakart + 128Gb bellek yaparsın, 30+ makina için 64Gb yetmez.
Anakart - Ram 4X
Hocam verdiğiniz güzel bilgi için gerçekten teşekkür ederim. Soğutma konusu içinde kafam karışık bu işlemciyi gerçekten ne soğutabilir düşünüyorum 13900k ağır basıyor benim içinde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Söylediğin fiyatlara çok zor dostum ilk önce anladığım kadarı ile bunu iş için kullanacaksın bu nedenle sana toplama değil de xeon işlemcili Dell Hp veya Lenovo marka Workstation lazım bu ürünler tam da bu işler için çok uzun bir süre sana sorun çıkarmadan verimli ve performanslı bir şekilde çalışması için tasarlanmış cihazlar sonrasında ram ve diskleri kendin upgrade edersin.
Hocam sizede teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için ancak xeon kısmında eski mimariden dolayı sorun yaşarmıyız ghz değerleri düşük biliyorsunuz. Silver ve gold kısmına girince fiyatlar artıyor. Anakartta keza öyle fikriniz nedir?

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,713
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Hocam verdiğiniz güzel bilgi için gerçekten teşekkür ederim. Soğutma konusu içinde kafam karışık bu işlemciyi gerçekten ne soğutabilir düşünüyorum 13900k ağır basıyor benim içinde.
Arctic Liquid Freezer II 360mm. Tabi kasan da iyi olmalı. Önü mesh 4x güzel fanlı, üstte 360mm destekli bir kasa lazım. Kasalara çok hakim değilim yeni post açabilirsin bu konuda.

Beeth0veN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Aşkın Akan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arctic Liquid Freezer II 360mm. Tabi kasan da iyi olmalı. Önü mesh 4x güzel fanlı, üstte 360mm destekli bir kasa lazım. Kasalara çok hakim değilim yeni post açabilirsin bu konuda.
Bende öyle düşünmüştüm sanırım en mantıklı karar olarak bu soğutucu geldi aklıma. Kasa olarakta önü mesh olan cooler master td500 düşünmüştüm yada mb511 önerinizi dikkate alacağım teşekkür ederim.

wiearLy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Onur Özdemir
Kasada aşağıdaki linkler sana yardımcı olabilir. bazıları PSU lu kendine göre alabilirsin.

https://www.incehesap.com/asus-tuf-gaming-gt502-siyah-atx-mid-tower-gaming-kasa-fiyati-60270/

https://www.incehesap.com/vento-vg12al-750w-e-atx-mid-tower-gaming-kasa-fiyati-60123/

https://www.incehesap.com/cooler-master-masterbox-td500-v2-siyah-atx-mid-tower-kasa-fiyati-61228/ (önerim)

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,713
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Bu modellerde 360mm desteği sadece önde. Ön tarafa 360mm koymak iyi değil.
Asus TUF güzelmiş de fanı yok sanırım, ekstra fanla çok maaliyetli olur, Tuf ve cougar dışında diğerleri iş görmez. cougar'ın da üst ölçülerine bakmak lazım Arctic biraz kalın bir radyatöre sahip uyumlu olmayabilir. Eğer uyumlu ise alınabilir, fena durmuyor.

wiearLy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Onur Özdemir

Asus TUF güzelmiş de fanı yok sanırım, ekstra fanla çok maaliyetli olur, Tuf ve cougar dışında diğerleri iş görmez. cougar'ın da üst ölçülerine bakmak lazım Arctic biraz kalın bir radyatöre sahip uyumlu olmayabilir. Eğer uyumlu ise alınabilir, fena durmuyor.
360mm destekliyor.

1680524244697.png

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,713
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler

Beeth0veN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Aşkın Akan

Tuf 501 kllanmıştım daha önce baya geniş bir kasa yine aynı şekilde kullanabilirim sanırım.Ancak fan konusu dediğiniz gibi pahalıya gelecektir.Ek olarak içerisinde psu olan kasaları çok tercih etmiyorum kendi seçtiğim psu kullanmam daha mantıklı geliyor 1000W bir psu yeterli gelecektir diye düşünüyorum.Sistemde en önemli olanlar ram ve işlemci diğerlerine bir çözüm üretilir sanırım.

Beeth0veN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Aşkın Akan

freygasm

80+ Gold
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri