Neler Yeni

Sapphire ekran kartı markası iyi mi?

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,834
İsim
Hacı

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,175
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
bunun için demedim bu güzelde ne bileyim 6600 rx 580 570 590 falan fln anladınmı o kartlar çirkin bunlarda eh işte
6600 zaten pulse kanka en ucuz model. Ki 590 nitro falan da güzel bence. Bu yıllarda diğer markalar da güzel ürün yapmıyordu zaten eski MSI GX serisi xfx den bahsetmiyorum falan yani
1663955781988.png

Silinsin

80+ Silver
Sapphire, AMD' nin EVGA sı evet. Evga da en iyi Nvidia kart üreten üretici diyebiliriz. Ama her şey fiyattır en azından 2022 de
Yok hocam attığınız gönderi de sapphire iyi diyor demiş arkadaşta onu dedim :D sanki ben kötü demişim gibi cevap atıldığı için verilen bir cevap.

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül

Silinsin

80+ Silver
evgayla aynı cümlede adını söylemen bile hata
:D tamam hocam bunu kıyaslayan ve kanıtlayan cevabınızla bekliyorum sizi :D tabii ki şu bir kanıt değildir x modelinde başarısız olmuş e olabilir Evga da yaşadı bu dediklerimizi harici bir kaynak varsa bekliyorum.

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
:D tamam hocam bunu kıyaslayan ve kanıtlayan cevabınızla bekliyorum sizi :D tabii ki şu bir kanıt değildir x modelinde başarısız olmuş e olabilir Evga da yaşadı bu dediklerimizi harici bir kaynak varsa bekliyorum.
evga nvidianın en iyisi herkes kabul eder. saphhire'de amd'nin evgası demişsin ama amd'de saphhireden iyi üreticiler var mesela asus, xfx, powercolor, gigabyte vs. malzeme kalitesi olarakta saphhirenin evga kadar iyi kartı yok soğutma olarakta çektikleri güce göre sıcaklıklarını hesaplarsak evga daha soğuk çalışıyor. dediklerimden saphhire'e kötü demişim gibi anlam çıkmasın ortalamanın üstünde marka pulse modelini saymazsakta kaliteli kartlar üretiyor pulsede f/p model. ama iyi marka olmak başka evga gibi olmak başka biraz uzun yazdım üşenmezsin okumaya inşallah .d
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada harici kaynak olarak ne atabilirimki sıcaklık testlerini atmak yanlış olur çünkü amd kartları düşük güç tüketerek performans veriyor arıza oranlarını vs. mi atmam lazım anlamadım ne istediğini

Silinsin

80+ Silver
evga nvidianın en iyisi herkes kabul eder. saphhire'de amd'nin evgası demişsin ama amd'de saphhireden iyi üreticiler var mesela asus, xfx, powercolor, gigabyte vs. malzeme kalitesi olarakta saphhirenin evga kadar iyi kartı yok soğutma olarakta çektikleri güce göre sıcaklıklarını hesaplarsak evga daha soğuk çalışıyor. dediklerimden saphhire'e kötü demişim gibi anlam çıkmasın ortalamanın üstünde marka pulse modelini saymazsakta kaliteli kartlar üretiyor pulsede f/p model. ama iyi marka olmak başka evga gibi olmak başka biraz uzun yazdım üşenmezsin okumaya inşallah .d

bu arada harici kaynak olarak ne atabilirimki sıcaklık testlerini atmak yanlış olur çünkü amd kartları düşük güç tüketerek performans veriyor arıza oranlarını vs. mi atmam lazım anlamadım ne istediğini
Birebir elbette değildir her zaman böyle kullanılma sebebi ikisinin de tekil çalışması 30xx serisinde Evga pek kendini gösteremedi açıkçası ftwler de çok sorun yaşayan gördüm maalesef her zaman da en iyisi değildi sadece rma süreci çok kolaydı bu yüzden herkes evga almak istiyordu örneğin 5 yıl garanti uzatıyorsun amerikadaysan ve kartin 5. Yıl bozuldu tada sana güncel seriden denk kartı veriyorlar falan aslında olayları güzel müşteri ilişkileri ve başarılı soğutmalardı sapphire de aynı durum da rması güzel tekil üretim yapıyor ve malzeme kalitesi üst kartlar da gayet yerinde yoksa en üst asla demedim evga da aynı şekilde asla en üstte duramadı tekil marka olarak değerlendirsek elbette evga daha üstte durabilirdi.

Harici kaynaktan kastım şu yani daha kaliteli bileşen kullandığını kanıtlayabilirsek elbet kabul edilebilir anlamında hata oranları kimi zaman çok değişken çünkü yeri geldi evga batırdı yeri geldi msi batırdı olmayacak bir şey değil kul yapımı.

Top Bottom