Neler Yeni

Sapphire Nitro+ 6900XT Alınır mı? Yoksa TUF 3080 mi?

c3nk

80+
Arkadaşlar şu anda TUF 3080 kullanıyorum, pek ala memnunum, on numara kart. Hatta tek eksiği rgb yetersiz, en yüksek performansta bile 62 derecenin üzerini görmedim.

Ancak hep bir 6900xt hevesim vardı, şu an itopya da 22 bin liraya düşmüş sapphire nitro+ special edition olan. Bunu alıp tufu satabilirim, yaklaşık aynı paralara değişimi yapabilirim.

Sizce mantıklı mı?

Şu aralar metro oyunları oynuyorum, başlangıcında hep nvidia uyumuna dair yazılar çıkıyor, nvidia destekli vs yazıyor. Amd'nin yazılım sıkıntıları zaten malum, durduk yere başıma iş mi açarım yoksa iyi mi olur sizce?

Kas gücü olarak 6900xt daha güçlü biliyorum ama yazılım mükemmelleşecek diye 5 yıl bekleyeceksek bir anlamı olmuyor.

Son düzenleme:

Yasir

80+
Arkadaşlar şu anda TUF 3080 kullanıyorum, pek ala memnunum, on numara kart. Hatta tek eksiği rgb yetersiz, en yüksek performansta bile 62 derecenin üzerini görmedim.

Ancak hep bir 6900xt hevesim vardı, şu an itopya da 22 bin liraya düşmüş sapphire nitro+ special edition olan. Bunu alıp tufu satabilirim, yaklaşık aynı paralara değişimi yapabilirim.

Sizce mantıklı mı?

Şu aralar metro oyunları oynuyorum, hem nvidia yazıları çıkıyor, nvidia destekli vs yazıyor. Amd'nin yazılım sıkıntıları zaten malum, durduk yere başıma iş mi açarım yoksa iyi mi olur sizce?

Kas gücü olarak 6900xt daha güçlü biliyorum ama yazılım mükemmelleşecek diye 5 yıl bekleyeceksek bir anlamı olmuyor.
Hocam bence gerek yok.Öyle aman aman bir fark yok.Zaten 3080 den memnunmuşsunuz.Boşverin

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
765
İsim
:(
Dertsiz başına dert alma bence. Forumda sürekli görüyoruz sıkıntı yaşayanları ama benim öyle aman aman bir bilgim yok sen bilirsin. Bilgili birileri yazar şimdi

• Beğen
Reaksiyonlar: c3nk

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Mantıklı, 6900 xt gözle görüşür şekilde daha iyi ayrıca cebinize para kalır ayrıca rgb’si aşırı güzel o kartın, ancak sıcaklıkları daha yüksek olur. Ben 6900 xt kullanıyorum memnunum sorunuz varsa alabilirim

c3nk

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mantıklı, 6900 xt gözle görüşür şekilde daha iyi ayrıca cebinize para kalır ayrıca rgb’si aşırı güzel o kartın, ancak sıcaklıkları daha yüksek olur. Ben 6900 xt kullanıyorum memnunum sorunuz varsa alabilirim
Hocam açıkcası kesin olarak hiçbir oyunda tuf 3080'in altında kalmasa benim için yeterli olur, üstü de kar. Ama incelemelerde çok dengesiz görünüyor, bir oyunda %20 yüksek fps veriyor, bir başkasına bakıyorsun gerisinde kalıyor. Tuf'u 2-3 haftadır kullanıyorum, en ufak sıkıntı yaşamadım.

Sizce bu üründe ara ara uğraştıracak sorunlarla karşılaşır mıyım? Durduk yere yok şu driverı yükleyeyim, yok bu neden oluyor diye araştırmak zorunda bırakır mı beni?
Sıcaklık mesela 2k max ayarlarda oynarken en fazla kaç dereceleri görüyor?

Rgb sini, tasarımını falan bende çok beğendim, asus tuf çok düz bir kart o açıdan. Ama işin gerçeği çoğunlukla kapatıyorum rgb leri, karanlıkta oynarken insanın gözünü alıyor, o sebeple çok da mühim bir konu değil.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Sizce bu üründe ara ara uğraştıracak sorunlarla karşılaşır mıyım? Durduk yere yok şu driverı yükleyeyim, yok bu neden oluyor diye araştırmak zorunda bırakır mı beni?
Hayır böyle bir şey olmaz driver’lar epey iyi.
Sıcaklık mesela 2k max ayarlarda oynarken en fazla kaç dereceleri görüyor?
Hocam benimki sıvı soğutmalı o yüzden referans almamalısınız ama 45 derece falan oluyor 2K’da, Sapphire Nitro+ modeli kasanızın hava akışı iyi ise 70 derece civarı takılır.

Ben RTX 3070’den geçtim iyi ki de geçmişim

Ayrıca SAM açmak yer yer %10 performans artışı sağlıyor ve overclock yapmak da %10 falan bi artış sağlıyor yani 6900 xt ile 3090 ezmek çok mümkün. 16 GB VRAM olması da cabası, Forza Horizon 5 2K Extreme ayarlarda 11 GB VRAM kullanıldığını görüyorum, 3080 in VRAM'i yetmez mesela 10 GB diye.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,962
İsim
Mert Can Ergün

Hocam benimki sıvı soğutmalı o yüzden referans almamalısınız ama 45 derece falan oluyor 2K’da, Sapphire Nitro+ modeli kasanızın hava akışı iyi ise 70 derece civarı takılır.

rtx3080 bile cyberpunk 2077 yi adam akıllı 60fps veremiyor 2k ultra ayarlarda rx6800xt veriyordu 60fps ve üzeri
Mesaj otomatik birleştirildi:

driver konusunda sıkıntı yaşamazsın

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Sizce mantıklı mı?

Şu aralar metro oyunları oynuyorum, başlangıcında hep nvidia uyumuna dair yazılar çıkıyor, nvidia destekli vs yazıyor. Amd'nin yazılım sıkıntıları zaten malum, durduk yere başıma iş mi açarım yoksa iyi mi olur sizce?

RTX teknolojisi için 3080 daha iyi, ek olarak 4K oyun oynuyorsanız yine 3080 daha iyi. Ama 2K oyunculuk için 6900XT çok iyi kart.

c3nk

80+
Herkese teşekkür ediyorum

Ayrıca SAM açmak yer yer %10 performans artışı sağlıyor ve overclock yapmak da %10 falan bi artış sağlıyor yani 6900 xt ile 3090 ezmek çok mümkün. 16 GB VRAM olması da cabası, Forza Horizon 5 2K Extreme ayarlarda 11 GB VRAM kullanıldığını görüyorum, 3080 in VRAM'i yetmez mesela 10 GB diye.

Hocam işlemcim intel, o sebeple sam olmuyor. Bu kartın ısındığına dair çok yorum gördüm, o aklıma takılıyor. Sizde farklı model var anladığım kadarıyla, doğrudan bu kartı kullanan birinden sıcaklık bilgisi alabilsem iyi olurdu. Vram konusunda haklısınız, öyle bir fark var.

rtx3080 bile cyberpunk 2077 yi adam akıllı 60fps veremiyor 2k ultra ayarlarda rx6800xt veriyordu 60fps ve üzeri
Mesaj otomatik birleştirildi:

driver konusunda sıkıntı yaşamazsın
Hocam bende cyberpunk 90 fps civarında geziyor 2k ultrada. Ama oyunun daha başındayım, multiplayerı falan var mı bilmiyorum, yeni yükledim.

RTX teknolojisi için 3080 daha iyi, ek olarak 4K oyun oynuyorsanız yine 3080 daha iyi. Ama 2K oyunculuk için 6900XT çok iyi kart.
RTX iyi tabi hocam, çok detayını bilmiyorum ama ışıkların yansıması - gölgeler vs. ayrıntılar gerçekçi oluyor.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Hocam işlemcim intel, o sebeple sam olmuyor. Bu kartın ısındığına dair çok yorum gördüm, o aklıma takılıyor. Sizde farklı model var anladığım kadarıyla, doğrudan bu kartı kullanan birinden sıcaklık bilgisi alabilsem iyi olurdu. Vram konusunda haklısınız, öyle bir fark var.
intel işlemcilerle de açılabiliyor.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,962
İsim
Mert Can Ergün
Herkese teşekkür ediyorum

Hocam bende cyberpunk 90 fps civarında geziyor 2k ultrada. Ama oyunun daha başındayım, multiplayerı falan var mı bilmiyorum, yeni yükledim.

RTX iyi tabi hocam, çok detayını bilmiyorum ama ışıkların yansıması - gölgeler vs. ayrıntılar gerçekçi oluyor.
multiplayerı yok

Sagittarius

80+ Silver

Sizce mantıklı mı?

RTX 3080 varken Bu kaftanı bakiyosun kardeşim ama heves meselesi anlarız ben GTX 1080 Ti aldım bu zamanda napalim

Top Bottom