Neler Yeni

Sapphire Nitro+ 6900XT Alınır mı? Yoksa TUF 3080 mi?

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
@cfranko hocam, hadi hayırlı olsun, umarım pişman olmam, sonuncuyu ben aldım.

Alıntıyı görüntüle

3080'den geçmemin temelde 2 nedeni var. İlki tamamen görsel, çok şık bir kart yapmışlar. İkinci olarak ise bu kart bariz bir şekilde daha güçlü, fazladan 6gb ekstrası ile güzel bir kart. Redditte 50 tane konu okudum, sıcaklık dışında bir şikayet görmedim, o da herkeste olan bir şey değil.

Son olarak, fiyatı gerçekten güzeldi. Ben yurtdışı rakamları takip ediyorum, şu an net değeri hatırlayamasam da en son Japonya'dan 185 bin yene geliyordu, şu an 22-23'e geliyor o rakam, garanti de cabası.

Tek korkum yüksek bir coil whine sesi ile karşılaşmak yada çok ısınan bir karta denk gelmek. Onu da gelince göreceğiz artık, yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Yeni ssd ile peş peşe gelecek, sıfırdan kurulum yapıp driverını yükleyip ilk denemeyi salı-çarş yaparım artık.
Bi overclock yaparız o zaman hayırlı olsun

• Beğen
Reaksiyonlar: c3nk

c3nk

80+
Bi overclock yaparız o zaman hayırlı olsun

Teşekkür ederim hocam, overclock yaparız, sıvı soğutma yaparız, sınır yok :D
Daha kart gelmeden sıvı soğutma bloklarına bakmaya başladım, biraz araştırayım, toplam maliyet abartı olmazsa yapabilirim. Kart gelsin, sizi tekrar rahatsız edeceğim hocam.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Teşekkür ederim hocam, overclock yaparız, sıvı soğutma yaparız, sınır yok :D
Daha kart gelmeden sıvı soğutma bloklarına bakmaya başladım, biraz araştırayım, toplam maliyet abartı olmazsa yapabilirim. Kart gelsin, sizi tekrar rahatsız edeceğim hocam.
Ben Bykski marka blok + sıvı metal kullanıyorum, muhteşem ikili.

• Beğen

c3nk

80+
Ben Bykski marka blok + sıvı metal kullanıyorum, muhteşem ikili.
Hocam aliexpressten 1500 liraya geliyor. Şu an ne gerekiyor, nasıl yapılır hiç bilmiyorum. Kart gelsin, biraz kullanayım, ondan sonra araştıracağım bu konuları. Sizi yormadan son olarak şunu sorayım, toplam maliyet kaç civarı oluyor böyle bir sistemin?

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Hocam aliexpressten 1500 liraya geliyor. Şu an ne gerekiyor, nasıl yapılır hiç bilmiyorum. Kart gelsin, biraz kullanayım, ondan sonra araştıracağım bu konuları. Sizi yormadan son olarak şunu sorayım, toplam maliyet kaç civarı oluyor böyle bir sistemin?
Ben dolar 8 iken topladım bu custom sıvı soğutmayı ve 4500 lira gibi bir paraya denk geldi her şey dahil. 2 tane 360mm radyatör aldım ve işlemciyi de dahil ettim. İşlemciye yapmasaydım ve 1 tane 360mm radyatör alsaydım 3400 liraya falan kapatırdım.

c3nk

80+
Ben dolar 8 iken topladım bu custom sıvı soğutmayı ve 4500 lira gibi bir paraya denk geldi her şey dahil. 2 tane 360mm radyatör aldım ve işlemciyi de dahil ettim. İşlemciye yapmasaydım ve 1 tane 360mm radyatör alsaydım 3400 liraya falan kapatırdım.

Baya pahalıymış hocam ama zevk işi tabi, biraz kullanayım sonrasında araştıracağım bu konuları. Teşekkürler tekrardan

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Baya pahalıymış hocam ama zevk işi tabi, biraz kullanayım sonrasında araştıracağım bu konuları. Teşekkürler tekrardan
Aslında o kartın hava soğutucusuna sıvı metal sürüp vidaları iyice sıksanız bayağı soğuk çalışır da hem garanti gider hem de riskli iş.

c3nk

80+
Aslında o kartın hava soğutucusuna sıvı metal sürüp vidaları iyice sıksanız bayağı soğuk çalışır da hem garanti gider hem de riskli iş.
Hocam garanti işe yarıyor mu sizce? Ben fiyat artınca doğrudan parayı iade edip kartı vermiyorlar diye duymuştum, o sebeple hep garantisiz gözüyle baktım kartlara.

Bahsettiğiniz konuya dair redditte çok uygulama okudum, 10 dereceye yakın sıcaklık düşüyor demişler hep. Elim alışkın bu tarz işlere, duruma göre yapabilirim aslında.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Bahsettiğiniz konuya dair redditte çok uygulama okudum, 10 dereceye yakın sıcaklık düşüyor demişler hep. Elim alışkın bu tarz işlere, duruma göre yapabilirim aslında.
Evet bende de 15 derece falan düşüş oldu.
Hocam garanti işe yarıyor mu sizce? Ben fiyat artınca doğrudan parayı iade edip kartı vermiyorlar diye duymuştum, o sebeple hep garantisiz gözüyle baktım kartlara.
Ekran kartını garantiye vermedim daha önce ama bazı insanların tecrübelerini okudum, tüketici hakem heyetine gitmediğin sürece genelde para iadesine zorluyorular, garanti olmasının avantajı aslında tüketici hakem heyetine gidebilme hakkına sahip olabilmek o yüzden işe yarıyor diyebilirim.

• Beğen

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Arkadaşlar şu anda TUF 3080 kullanıyorum, pek ala memnunum, on numara kart. Hatta tek eksiği rgb yetersiz, en yüksek performansta bile 62 derecenin üzerini görmedim.

Ancak hep bir 6900xt hevesim vardı, şu an itopya da 22 bin liraya düşmüş sapphire nitro+ special edition olan. Bunu alıp tufu satabilirim, yaklaşık aynı paralara değişimi yapabilirim.

Sizce mantıklı mı?

Şu aralar metro oyunları oynuyorum, başlangıcında hep nvidia uyumuna dair yazılar çıkıyor, nvidia destekli vs yazıyor. Amd'nin yazılım sıkıntıları zaten malum, durduk yere başıma iş mi açarım yoksa iyi mi olur sizce?

Kas gücü olarak 6900xt daha güçlü biliyorum ama yazılım mükemmelleşecek diye 5 yıl bekleyeceksek bir anlamı olmuyor.

Uğraşmana gerek yok 3080 ile devam etmeni tavsiye ederim.

c3nk

80+
Evet bende de 15 derece falan düşüş oldu.

Ekran kartını garantiye vermedim daha önce ama bazı insanların tecrübelerini okudum, tüketici hakem heyetine gitmediğin sürece genelde para iadesine zorluyorular, garanti olmasının avantajı aslında tüketici hakem heyetine gidebilme hakkına sahip olabilmek o yüzden işe yarıyor diyebilirim.
Çok iyi bir değer hocam, peki bu düşüş junction/hot spot/edge sıcaklıklarının hepsinde mi oluyor? Sıvı soğutma uygulaması yapınca da garantiden çıkıyor, değil mi hocam?

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Çok iyi bir değer hocam, peki bu düşüş junction/hot spot/edge
Junction belleklerle ilgili bir şey onda düşüş olmuyor ancak hem edge hemde hotspot düşüyor. Önemli olan da onlar zaten, bellekler zaten ısınan şeyler değil.
Sıvı soğutma uygulaması yapınca da garantiden çıkıyor, değil mi hocam?
Evet

• Beğen
Top Bottom