Neler Yeni

Sapphire Rx 570 4gb ekranda yeşil kareler

emre0147

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
emre
Merhaba arkadaşlar ekran kartımda bir sorun mu var anlayamıyorum garantiye yolladım sıcaklık ve stres testleri yapıldı bir sorun görülmedi diyor fakat ekranda bazen flickering sorunu oluyor yani birden kendini yeniliyor çok hızlı şekilde ama birde aşağıdaki fotodaki gibi yeşil kareler oluyor pc donuyor ve restart atıyor.Furmarkta 8x msaa ile teste soktum 73 derecede 1 saat kaldı hiçbir sorun olmadı bunun sebebi nedir cidden sinirimi çok bozuyor. Güç kaynağımıda değiştirdim sonuç aynı tüm parçalar yeni. Monitör ASUS VP248H 24inch 75 hz 1ms freesync
CPU : RYZEN 5 1600 AF
RAM: CORSAİR VENEGANCE 8GB DDR4
GPU: Sapphire Rx 570 4gb
ANAKART: B450M-S2H

Ekler

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    603.8 KB · Hit: 63
  • 20180224_165526.jpg
    20180224_165526.jpg
    648 KB · Hit: 58

arkansas

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Driver sürümün nedir?

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Kardeş ekran kartındaki sorundan dolayı ekranda bu tip kareler çıkıyor ama garanti nasıl bişey bulamamış anlamadım. Birde görüntü kablonu kontrol et istersen.

emre0147

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kardeş ekran kartındaki sorundan dolayı ekranda bu tip kareler çıkıyor ama garanti nasıl bişey bulamamış anlamadım. Birde görüntü kablonu kontrol et istersen.
Onuda değiştirdim sonuç aynı o yeşil kare bazen oluyor ama flickering sanki sürekli oluyor ama çok hızlı şekilde driver sürümüm 20.9.1 en son çıkan eski sürümleride denedim sonuç aynıydı.Ekran kartında performans kaybı yaşamıyorum oyunlarda tam ekranda falan bir sıkıntı yok sistem boştayken yaşadım hep bu sorunu ekran kartında problem olsa furmarkta belli etmez mi kendini ?

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Onuda değiştirdim sonuç aynı o yeşil kare bazen oluyor ama flickering sanki sürekli oluyor ama çok hızlı şekilde driver sürümüm 20.9.1 en son çıkan eski sürümleride denedim sonuç aynıydı.Ekran kartında performans kaybı yaşamıyorum oyunlarda tam ekranda falan bir sıkıntı yok sistem boştayken yaşadım hep bu sorunu ekran kartında problem olsa furmarkta belli etmez mi kendini ?
WHQL lisanslı bir sürüm dener misin ? O sürmümler daha sağlam.

emre0147

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
WHQL lisanslı bir sürüm dener misin ? O sürmümler daha sağlam.
Hangi sürücüyü yüklersem oluyor ama performansta hiç kayıp yok o kadar furmark testi yaptım.Hiç çökmedi o kadar ısındı yani ekran kartında bir problem olsa orada çökmez mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Önerlen sürümü dene bide karta o.c yaptın mı ondan da olabilir belki.

Sunstorm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Murat-K
Merhaba arkadaşlar ekran kartımda bir sorun mu var anlayamıyorum garantiye yolladım sıcaklık ve stres testleri yapıldı bir sorun görülmedi diyor fakat ekranda bazen flickering sorunu oluyor yani birden kendini yeniliyor çok hızlı şekilde ama birde aşağıdaki fotodaki gibi yeşil kareler oluyor PC donuyor ve restart atıyor.Furmarkta 8x msaa ile teste soktum 73 derecede 1 saat kaldı hiçbir sorun olmadı bunun sebebi nedir cidden sinirimi çok bozuyor. Güç kaynağımıda değiştirdim sonuç aynı tüm parçalar yeni. Monitör ASUS VP248H 24inch 75 hz 1ms freesync
Gpu yada vmem in kendisinde bir sorun olabileceği gibi bu birimlere hatasız ve parazitsiz bir voltaj göndermesi gereken vrm(mosfet bobin kap)hattında da sorun olabilir osiloskop ile incelenmeli

şahin doğan

80+ Platinum
Merhaba arkadaşlar ekran kartımda bir sorun mu var anlayamıyorum garantiye yolladım sıcaklık ve stres testleri yapıldı bir sorun görülmedi diyor fakat ekranda bazen flickering sorunu oluyor yani birden kendini yeniliyor çok hızlı şekilde ama birde aşağıdaki fotodaki gibi yeşil kareler oluyor PC donuyor ve restart atıyor.Furmarkta 8x msaa ile teste soktum 73 derecede 1 saat kaldı hiçbir sorun olmadı bunun sebebi nedir cidden sinirimi çok bozuyor. Güç kaynağımıda değiştirdim sonuç aynı tüm parçalar yeni. Monitör ASUS VP248H 24inch 75 hz 1ms freesync
mekanik center olsun benim eski kartın aynısı 2 ay sonra çöp oldu

emre0147

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
emre
kardeş kart 0 daha 3 ay olmadı alalı garantiyede yolladım 1 ay önce bir problem yok dendi.undervolt yaptım -30 şeklinde msi afterburnerden fakat kapatıyorum yine aynı

şahin doğan

80+ Platinum
kardeş kart 0 daha 3 ay olmadı alalı garantiyede yolladım 1 ay önce bir problem yok dendi.undervolt yaptım -30 şeklinde msi afterburnerden fakat kapatıyorum yine aynı
alalı 3 ay oldu diye sorun olmayacakmı teknoloji şans işi benim kartta r9 270 di yeşil çizgiler kareler çıktı 2 ay sonra gömdüm

emre0147

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
emre
Gpu yada vmem in kendisinde bir sorun olabileceği gibi bu birimlere hatasız ve parazitsiz bir voltaj göndermesi gereken vrm(mosfet bobin kap)hattında da sorun olabilir osiloskop ile incelenmeli
VOLTAJ DEĞELERİNE BAKAR MISIN ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

kardeş ama performansta kayıp yok garanti stres testi ve diğer testler yapıldı diyor verdikleri sonuçta.

Ekler

• a24558cd-ed4a-4f65-9d96-95778982869c.jpg
    a24558cd-ed4a-4f65-9d96-95778982869c.jpg
    669.5 KB · Hit: 45
  • ssss.jpg
    ssss.jpg
    658.2 KB · Hit: 47
Top Bottom