Neler Yeni

Yardım Sapphire rx 570 8 GB ekran kartı birden ekran kesilmesi

AsosMc

80+
Merhaba arkadaşlar PC de Sapphire rx 570 8 GB modeli takılı son zamanlarda birden ekran kesiliyor görüntü gelmiyor ve ekran kartı fanları son RPM de dönmeye başlıyor 5 dk bekledim ekran gelmedi restart yaptım açıldı bunu son zamanlarda çok sık yapmaya başladı nedenini bilen var mı ?
Şimdiden teşekkürler 😊

(Bunu yaparken PC boşta oyun vs açık değil oyunda bu kadar dönmüyor fanlar )

Ne gibi bişey olabilir ki
Besleme sıkıntısı olabilir kartta, kapasitör arızası olabilir. Çipte bir sorun olma ihtimalide var, ama daha düşük bir ihtimal tabi. Rx 500 serisinde ( özellikle 570-580 kartların çipleri içindeki lehim topları zamanla atıyor, veya çip arızaya düşüyor ). Bu tip bir çip arızasında da lehim topları temizlenip, yeniden lehim topu diziliyor çipe.

Genelde bu tip bir sorunda ekran kartı arızalı çıkıyor ama, siz yine de elinizde farklı bir kart varsa onunlada deneyin.
%90 ekran kartı sorunu gibi duruyor.

hazeleyes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Gökdeniz
Geçmiş olsun hocam kart sizlere ömür, hd serisinde bu sorunu yaşayan bir arkadaşım vardı ancak tamire gidip gelmesine rağmen arıza çözülemedi. Benim tavsiyem kartı yaptırıp tamir gördüğünü belirterek satmandır ancak uğraşmak istemiyorsan bu şekildede piyasanın altından satılır.

AsosMc

80+
Besleme sıkıntısı olabilir kartta, kapasitör arızası olabilir. Çipte bir sorun olma ihtimalide var, ama daha düşük bir ihtimal tabi. Rx 500 serisinde ( özellikle 570-580 kartların çipleri içindeki lehim topları zamanla atıyor, veya çip arızaya düşüyor ). Bu tip bir çip arızasında da lehim topları temizlenip, yeniden lehim topu diziliyor çipe.

Genelde bu tip bir sorunda ekran kartı arızalı çıkıyor ama, siz yine de elinizde farklı bir kart varsa onunlada deneyin.
%90 ekran kartı sorunu gibi duruyor.
Teşekkür ederim sağol
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geçmiş olsun hocam kart sizlere ömür, hd serisinde bu sorunu yaşayan bir arkadaşım vardı ancak tamire gidip gelmesine rağmen arıza çözülemedi. Benim tavsiyem kartı yaptırıp tamir gördüğünü belirterek satmandır ancak uğraşmak istemiyorsan bu şekildede piyasanın altından satılır.
2 buçuk yıl oldu alalı bı goturcem bakalım sağolun hocam

Top Bottom