Neler Yeni

Yardım Sata Portları Diski Okumuyor..!!!

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Necip5270392
Kasanın içinin ve bios un fotoğraflarını atar mısın
Hocam Biliyorum Antika Bir Konuyu Uyandırıyorum Ama Tam Olarak BIOS'da Nereyi Atayım Foto Olarak Çünkü Sistemdeki Herşeyi (Bütün Cihazları) Gösteren Bir Liste Var, Sistemin Sürücü Bilgileri Vsr Olan Bir Ekran Var Sadece Sataları Gösteren Ekran Var Vsr Hangisi Acaba..

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Erkan
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Merhabalar -/- Selamlar Hocam(lar)..
Hocam Şimdi Benim PC Bayağı Eski Bir Pc Yani Fatihi Görmüştür Öyle Diyim, Komodor Bunun Dedesi Oluyor Lakin Yeni Bir PC Alacağım Ama Askerden Sonra..
Herneyse Konuya Gelecek Olursam Şimdi Bir İş İçin Ufak Ve O İşe Özel Bir Depolama Lazımdı Eski PC'lerden Bulup Buluşturup Elde Ettim Lakin Benim PC'de 5 Adet Sata Girişi Olmasına Karşın Bu Portlardan 0 Ve 1 Portlarında Hali Hazırda Disk Var Ve Üzerine Bunu Eklemek İstediğimde 2,3,4(Esata) Portuna Takmam Gerekiyor Ama Ne Yaparsam Yapayım 2,3 Protlarında Asla Okumuyor Hiçbir Diski.. CD-/-DVD Okuyucu Taktım Diğer Diskleri Denedim Lakin Hiçbişey Değişmedi Hiçbir Şekilde O Portlarda Okumuyor Nedeni Ne Olabilir..
Bios uzerinden legacy supportu acmış misin?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,498
İsim
Emre Zengin
Bios Ekranında Satalar Aktif Olarak Görünüyor, Ayrıca Hard Disklerde Görünüyor Lakin 2,3 Portlarında Takılı İken Diski Sistem Görmüyor.. Yani Sistem Görmüyor Derken Sadece Windows Üzerinde Görünmüyor Depolama Alanı Olarak Yada Disk Yöneticisi Ekranında Da Göremiyorum AMa Bios Üzerinde Bakınca Orada Duruyor Hani Bir Sıkıntısı Yok..
Aygıt Yöneticisinde görünüyor mu peki?

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Necip5270392
Aygıt Yöneticisinde görünüyor mu peki?
Hocam Zaten Sıkıntımızda O Ya Satada Hangi Porta Takarsam Takayım BIOS Üstünde Görünüyor Lakin Satanın 2. Ve 3. Portlarında Windowsta Hiçbir Yerde Görünmüyor.. Aygıt Yöneticisinde De Görünmüyor Ki Orada Görünse Otomatik Olarak Disk Manager'da Da Görünür Diye Biliyorum.
Mahalle PC'cisine Sorduğumda Bazen Olur Böyle Görünmeyebiliyor Bu Tarz Durumlarda Format Vsr Gerekebiliyor Dedi Ama Bir De Buraya Sormak İstedim Belki Çözümü Bilen Vardır Atladığımız Bİr Olay Vardır Diye.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,498
İsim
Emre Zengin
Hocam Zaten Sıkıntımızda O Ya Satada Hangi Porta Takarsam Takayım BIOS Üstünde Görünüyor Lakin Satanın 2. Ve 3. Portlarında Windowsta Hiçbir Yerde Görünmüyor.. Aygıt Yöneticisinde De Görünmüyor Ki Orada Görünse Otomatik Olarak Disk Manager'da Da Görünür Diye Biliyorum.
Mahalle PC'cisine Sorduğumda Bazen Olur Böyle Görünmeyebiliyor Bu Tarz Durumlarda Format Vsr Gerekebiliyor Dedi Ama Bir De Buraya Sormak İstedim Belki Çözümü Bilen Vardır Atladığımız Bİr Olay Vardır Diye.
Bazen Aygıt Yöneticisinde görünüp Disk Yönetiminde görünmüyor o yüzden sordum onu. Formattan sonra görünme ihtimali var. Bir de anakartının modeli nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Necip5270392
Bazen Aygıt Yöneticisinde görünüp Disk Yönetiminde görünmüyor o yüzden sordum onu. Formattan sonra görünme ihtimali var. Bir de anakartının modeli nedir?
O Zaman Bir Bakayım Hocam Çünkü Aygıt Yöneticisinden Bakmadım Direkmen Disk Manager'dan Baktım..
Peki, Orada Da Görünmez İse Ne Yapmalı.. Sorun Ne Olabilir.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,498
İsim
Emre Zengin
O Zaman Bir Bakayım Hocam Çünkü Aygıt Yöneticisinden Bakmadım Direkmen Disk Manager'dan Baktım..
Peki, Orada Da Görünmez İse Ne Yapmalı.. Sorun Ne Olabilir.
Eğer Aygıt Yöneticisinde görünüyorsa Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Depolama Alanları kısmından diskleri aktif et.

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Necip5270392
Eğer Aygıt Yöneticisinde görünüyorsa Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Depolama Alanları kısmından diskleri aktif et.
Hocam Ölü Konuyu Canlandırmak Gibi Oluyor Ama Sanırım Görünmüyor Neden Olur Acep..?!
3.HDD.png

IMG_20240204_182103.jpg
IMG_20240204_182130.jpg

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,498
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,498
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Necip5270392
Bir fikrim yok maalesef. BIOS görüyor çünkü.
Yani Tam Emin Olmadan Da Pek Bişey Yapmak İstemiyorum Yalan Yok Şimdi Hocam Ama Benim DVD-/-CD Player Var HP (Kasanın Kendi Player'ı) Onu Görüyor Her Türlü Şekil (Aygıt Yöneticisinde De, BIOS Üzerinde De) Fakat Disk Kısmında Görünmüyor HDD'ye Olduğu Gibi..
Pek De Elleşip Bozmak İstemiyorum Keza Mart 1 Gibi Askere Gidecem 1.5 Yıl Askerlik Sonra Geri Gelince Yeni PC Alacam Kendime Böyle Bir Plan Var O Zamana Kadar Bozulmadan İdare Etsin Diye Bakıyorum Açıkçası Diyebilirim..

(Hocam Konuyla Alakasız Başka Bir Konumla Alakalı Olacak Ama Kingstone Ram Aldım Originalliğini Test Edebileceğim Bİr Program Vsr Varmıdır..?!)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,024
Üyeler
149,129
Son üye
Z4de
Top Bottom