Neler Yeni

Satın aldığım laptop RAM'i sahte gibi duruyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Burak Özcanlı
İnternet üzerinden M471A2K43EB1-CWE model Samsung RAM'ini satın almıştım onun yerine M471A1K43DB0-CWE model Samsung RAM'i geldi. Laptopa taktığımda CPU-Z de satın almak istediğim RAM'le aynı değerlere -16 GB, DDR4, 3200MHz, CL22- sahipti. Fakat içim yine de rahat etmedi modeli internette araştırdım ve neredeyse hiçbir şey bulamadım M471A1K43DB1-CWE modeline rastlıyordum sürekli oda üretimi durdurulmuş bir modelmiş, birkaç yabancı sayfada ise gördüm aynı modeli fakat o sayfalarda 8 GB olarak gözüküyor RAM. Son olarak da RAM'in üstünde 2XR8 çip diyor fakat üstünde sadece 4 tane çip var ve arkası boş RAM'in 16 GB RAM'de bu kadar az çip olması da yine sahte olduğunu düşünmeme neden olan şeylerden iade etmeyi düşünüyorum sizce kullanılır mı?

Alican.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
283
İsim
Alican ekinci
CPU-Z de ramin marka seri numarası çip üreticisi yazar hocam baktınız mı oradan

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Burak Özcanlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cpu-z çip üreticisi samsung olarak gözüküyordü seri numarasını hatırlamıyorum. RAMleri laptoptan çıkardım laptopın orjinal RAMlerini taktım, şuanda geri takıp kontrol etmem zor olucaktır.

Alican.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
283
İsim
Alican ekinci
Cpu-z çip üreticisi samsung olarak gözüküyordü seri numarasını hatırlamıyorum. RAMleri laptoptan çıkardım laptopın orjinal RAMlerini taktım, şuanda geri takıp kontrol etmem zor olucaktır.
CPU-Z de SPD de yazan part numberi google de araştırsaydınız çıkardı hocam.müsait bir zamanınızda kontrol edersiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Burak Özcanlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam part number a baktım zaten, konunun başında model numarası olarak bahsettiğim M471A1K43DB0-CWE modeli cpu-z de part number kısmında gözükendi ve internette bu model hakkında neredeyse hiçbir şey bulamadım, sürekli M471A1K43DB1-CWE bir kaç yerde rastladım ama direkt aynı modele onlardada bu model 8gb olarak gözüküyordu hem aynı model olup hemde 16gb olan sadece 1 sitede vardı. 8 gb bir ramin yazılımı ile falan oynayıp bilgisayara 16 gb gösterme şansları var mıdır acaba?

Top Bottom