Neler Yeni

Sayısal 38k bölüm önerisi

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
889
İsim
icardi
Hocam artık kime sorsak olduğum bölüm okunmaz sakın girme yazma diyorlar nereyi yazacağımızı veya hedefleyeceğimizi şaşırdık artık
İnşaatın son zamanlardaki sıralamalarına bakarsan anlarsın. İnşaat mühendisliği baya bitti. Ee bilgisayar en iyileri bence makine endüstrisi de okunabilir

Starlex

80+ Silver
İnşaatın son zamanlardaki sıralamalarına bakarsan anlarsın. İnşaat mühendisliği baya bitti. Ee bilgisayar en iyileri bence makine endüstrisi de okunabilir
Hocam ben şahsen hava harp düşünüyorum şuan sınavlara hazırlanıyorum bilgisayar mühendisliği için gelecek vaad etmeyen bölüm diyorlar makineyede benzer şeyler yani demek isteyen, açık arayan her türden der

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
889
İsim
icardi
Hocam ben şahsen hava harp düşünüyorum şuan sınavlara hazırlanıyorum bilgisayar mühendisliği için gelecek vaad etmeyen bölüm diyorlar makineyede benzer şeyler yani demek isteyen, açık arayan her türden der
bilgisayar mühendisliği için kim gelecek vaadetmiyor diye. Herkesin elinde var bir telefon her şey otomatize ediliyor. Bu kadar işi kim yapacak. Mahalledeki bakkaldan mı akıl alıyorsunuz. O zaman KPSS çalışın memur olun

Starlex

80+ Silver
bilgisayar mühendisliği için kim gelecek vaadetmiyor diye. Herkesin elinde var bir telefon her şey otomatize ediliyor. Bu kadar işi kim yapacak. Mahalledeki bakkaldan mı akıl alıyorsunuz. O zaman KPSS çalışın memur olun
Valla ben demiyorum elektrik ve bilgisayar müh. Için diyorlar zaten birde kpss çalışıp devlette köle olacağıma hiç okumam daha iyi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mahallede bakkalmı kaldı akıl alalım

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
889
İsim
icardi
Valla ben demiyorum elektrik ve bilgisayar müh. Için diyorlar zaten birde kpss çalışıp devlette köle olacağıma hiç okumam daha iyi

Mahallede bakkalmı kaldı akıl alalım
Akıl aldıkların onlar gibi duruyor. İki ana mühendisliğe iş yok diyen baya aptaldır

İsimsizKaplan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,093
İsim
Burak Taha Koca
hocam eğer sevdiğin yaparım dediğin bi meslek varsa aklında. ve çalışırım iyi ytaparım yükselirim diyosan hangisiyse onu oku bence. öğretmen olmakta zor ama çalışan üç beş kişide olsa atanıyor misal. hırs ve çalışma meselesi. ben şahsen okumayı sevmiyordum ona göre çizdim yolumu. okumayı seviyorsan okurum diyorsan gerisini pek düşünmeyecen bana göre. ha gidipte atıyourm felsefe filan okuma tabi bence lasgmag
Açıkçası genel olarak çalışmayı ,bir şeyi kafaya koyup onun üzerinden yükselmeye çalışmayı seven bir yapım var birazda bu yüzden bilgisayar istiyordum uçsuz bucaksız bir evren ve kendini geliştirebileceğin sınırsız olanak var özellikle bu devirde.
Ama bir yandan tüm işinin kod yazmak ve problem çözmek üzerine olduğunu düşününce de biraz soğuyorum meslekten ,daha tam karar veremedim o aşamada.
Bu yüzden yeni fikirlere açığım o yüzden açtım aslında konuyu. Fikrin için teşekkürler.

Hocam yapacağın en son tercih sevmediğin bölümü tercih etmek olsun. Sırf ODTÜ diye yazacaksan sevdiğin bölümü yaz, en ufak kuşkun varsa uzak dur bence
Sevmemekten ziyade nötrüm hocam.
Hangi mesleği istediğim konusunda bile kararsızım açıkçası.

ALİOS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Ali Osman GÖK
Yani şöyle ben 4k sıralama yaptım ea likta. İstanbul hukuk ta okudum. PC ve teknolojiyi seven bir yapım var. Okulumj okurken hem bunun hayalini kurdum, pc den para kazanmak istedim vs . Sonucta tam olarak bölümü mu iyi bir unixe okumama rağmen sevemedim. Kafa yormakta zorlaniyorum, hayal kurmakta zorlanıyorum.

Kafanda bir yere varmak olan, seni heyecanlandiran, ailenin ve cevrenin değil senin beklentilerini karşılayan, popülist, genel geçer dogrulardan uzak bir bölüm; ileride senden daha geniş bakış açısına sahip olduğuna inandığın insanlarin oluşturduğu bir okul seçmeye gayret et. Hayatta benim kaybettigimi düşündüğüm şey heyecan. Heyecan yoksa sende yoksun. Bu nedenle bölüm tercihin ingilizceni doğrudan geliştirip, seni dünya vatandaşı yapacak bir bölüm olsun. Burada kursla falan ingilizceyi hallederiz gibi düşünme. Doğrudan bölümü ingilizce tercih et. Zor diyeceklerdir ama olsun, sonuçta senin için doğru olan bölümü ingilizce şekilde tercih edersen sonunda kazanan sen olacaksın. Sevgiler, bu konularda biraz doluyum, yazdıkça yazasi geliyor insanın :)

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Harbi o kadar zor mu ya 😁
İtü bu sene 35k ile kapatmış bir ihtimal oda gelebilir ama bölüm gelecek vaat ediyor mu okunur mu işsizlik durumu nasıl gibi sorular aklımı karıştırıyor.

Yani elbette haklısın ama bahsettiğim üniversite alelade bir üniversite değil.
Sence odtü den mezun olsam bile iş bulamaz mıyım o kadar dipte bir bölüm mü ?
mesele o değil bulursun gene iş.
Önemli olan şu sen bu sektörde 30-40 sene geçirebilecek misin?
bu önemli meslek 5-10 yıllık bir şey değil bu yüzden önemlidir.
İllaha ODTÜ olsun diye zorlamayın derim sevdiğiniz bir bölüm bir tık alt bir kurumda ise onu seç derim kısacana bunların dışında da üniversitelerimiz var ve evet ODTÜ kadar önde başlatmıyorlar ama gene aynı çizgiye gelebilirsiniz.Tek olarak kötü bir yere gitmeyin yeter

RuthlV5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
Mert Kirazlı
hocam tyt ve ayt netleriniz kaç? bende seneye sınava gireceğim ve istediğim sıralama 40k yaptığınız netleri söylerseniz bende o netlere ulaşmaya çalışacağım

İsimsizKaplan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,093
İsim
Burak Taha Koca
Yani şöyle ben 4k sıralama yaptım ea likta. İstanbul hukuk ta okudum. PC ve teknolojiyi seven bir yapım var. Okulumj okurken hem bunun hayalini kurdum, pc den para kazanmak istedim vs . Sonucta tam olarak bölümü mu iyi bir unixe okumama rağmen sevemedim. Kafa yormakta zorlaniyorum, hayal kurmakta zorlanıyorum.

Kafanda bir yere varmak olan, seni heyecanlandiran, ailenin ve cevrenin değil senin beklentilerini karşılayan, popülist, genel geçer dogrulardan uzak bir bölüm; ileride senden daha geniş bakış açısına sahip olduğuna inandığın insanlarin oluşturduğu bir okul seçmeye gayret et. Hayatta benim kaybettigimi düşündüğüm şey heyecan. Heyecan yoksa sende yoksun. Bu nedenle bölüm tercihin ingilizceni doğrudan geliştirip, seni dünya vatandaşı yapacak bir bölüm olsun. Burada kursla falan ingilizceyi hallederiz gibi düşünme. Doğrudan bölümü ingilizce tercih et. Zor diyeceklerdir ama olsun, sonuçta senin için doğru olan bölümü ingilizce şekilde tercih edersen sonunda kazanan sen olacaksın. Sevgiler, bu konularda biraz doluyum, yazdıkça yazasi geliyor insanın :)
Anladım hocam fikrin için teşekkürler.
Biraz oturup düşünmek lazım galiba ben ne istiyorum diye.

hocam tyt ve ayt netleriniz kaç? bende seneye sınava gireceğim ve istediğim sıralama 40k yaptığınız netleri söylerseniz bende o netlere ulaşmaya çalışacağım
Ekran görüntüsü 2024-07-18 093027.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,542
Üyeler
154,950
Son üye
SdtCngz
Top Bottom