Neler Yeni

Yardım SE-224XT Black vs White

Shibou

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
938
İsim
Ali Efe
Rica ederim ne demek. Şimdi öncelikle işlemciniz fazla yüksek ısısı var. Buna sebep olabilecek ihtimaller var. Önce bu ihtimalleri bir değelendirip ondan sonra soğutucu almayı deneyiniz.

1. Kasa NZXT olduğu için ön panelden hava almıyor ve sıvı soğutma kullanıyorsunuz. Aslında kasanız boğuluyor. Sağlıklı bir hava transferi mevcut değil anladığım kadarıyla.

2. Sıvı soğutma pompanız arızalı olmuş olabilir. Tamda ben ilk sıvı soğutma deneyimimi aktardığımda bahsettim PF240 argb de böyle saçma saçma ısı değerleri alıyordum ama bir iniyor bir artıyor 90 95 leri görüyordum. ve fanlar çok sesliydi soğutamadığı için sizdede aynı durum olabilir.

3. Kasa yine hava alamıyor her ihtimallde zaten. Ancak işlemcinizin silikon kalitesi çok kötü olduğu için fazla volta ihtiyaç duyuyordur ve fazlaca ısınıyordur. Ve sıvı soğutma zaten kasadan düzgün hava alamadığından hiçbir şekilde sağlıklı bir hava alış verişi sağlanamadığından işlemciyi optimal düzeyde tutacak ortam oluşmuyor olablir.

Önerim aklıma gelen ilk şeyi söyleyeceğim. Eğer kasadaki havasızlığı şöyle deneyebillirsin. Yakınında deneyebileceğin başka bir işlemci varsa onu da deneyebilirsin. Veya stok fanın duruyorsa stok fanla da deneyebilirsin. Bence önce sorun neyden kaynaklı onu bir çözmen gerekiyor. Belki kasadaki hava akışında bir problem var. Veya termal macunu süremedin veya kalitesiz veya çakma bir termal macun denk gelmiş olabilir. Bir sürü ihtimaller var.
Kasanın hava alma durumunun kötü oldugunu biliyorum ama bunun bir etken oldugunu düşünmüyorum çünkü ben yandaki camı tamamen çıkardım yine de bir değişiklik olmadı 3-5 derece harici. Termal macun da yeniledim düzgün sürdüğümü de düşünüyorum. Thermaltake Grizzy Hydronaut (11.8 kw termal iletkenligi vardı, bence gayet yeterli ama bilemiyorum.) macunu alıp sürmüştüm yine de bir değişiklik olmadı, dediginiz gibi sorun bence de pompada. 1945rpm'de çalışıyor şu an hiç değişmeden ona rağmen 84 derecelerde geziyor. SE-224XT'nin bu kadar sesli çalışacağını düşünmüyorum daha doğrusu umarım çalışmıyordur. Yarın sipariş vermeyi düşünüyorum yanında gönderilen termal macun da iyiymiş deneyip göreceğim ama yine de bir değişiklik olmazsa işlemciye baktıracağız artık. Cevaplarınız için teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sana bir tavsiyem daha var. Donanım Arşivini aktif takip ediyorsan zaten videosunu da yapmıştı izlemişsindir.

https://www.instagram.com/kasamodifiyem/

Üstteki hesaptan kendine bi NZXT mesh front panel yaptır. Kasan en azından biraz daha rahat hava alsın. Yandaki delikli yapıdan fazla verim alınacağını sanmıyorum. Ve sister sıvı soğutma kullan ister hava soğutma al. Bunu kesinlikle yaptırmalısın.
Güvenilir midir hocam burası?
Paramız yanmasın bide tahmini ne kadar tutar, malzeme kalitesi nasıl?

TRecoN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
248
İsim
Aytaç Şükrü YALÇIN
Güvenilir midir hocam burası?
Paramız yanmasın bide tahmini ne kadar tutar, malzeme kalitesi nasıl?
Yanlış hatırlamıyorsam Donanım Arşivinin bu arkadaşın ürettiği malzeme ile bir video var ve o öneriyordu. Güvenilirlik için kefil olamam. Ama bir şuana kadar bu hesaptan kötü bir konu görmedim. Ve içeriklerine bakarsak baya bir iş çıkarıyor. Donanım Arşvinin videosu geçen seneydi sanırım baya bir sipariş almıştı ve yetişemiyordu. Attığı storyleri hatırlıyorum. Hani bence bir şansınızı deneyin derim. Benim kasa da önü kapalı ama yanlarına elim giriyor. Yanları çok fazla açıklığı var o yüzden ben sırf RGB fanlar için mesh panel yaptıracağım ama bu arkadaş benim kasaya uygun üretemiyor benim kasa NZXT gibi düz panel değil bir oyuntulu kenarı dönen bir yapısı var o yüzden ben kendim birşeyler yapmayı düşünüyorum. Yoksa bende buradan bir sipariş verecektim.

Thermaltake Grizzy Hydronaut (11.8 kw
Bu model çok iyi Kyronaut alsan daha iyi olurdu. Fanın yanında gelenler bunun yanına yaklaşamaz. bundan hala duruyorsa. onu kullanmaya devam et.

dediginiz gibi sorun bence de pompada
ee o zaman garantiye göndersene önce sen sıvı soğutmayı. sıfırıyla değiştirirler eğer pompada sorun varsa. kaç gün oldu alalı. ben öyle yaptım 3 günde yenisi gelmişti. anlattım ilk başta zaten. ama sizin durumu bilemem farklı bi marka.

eğer tüm ihtmaller sorunsuzsa sadece sıvı soğutmadan kaynaklı sorun yaşıyorsanız illaki bir farklılık yaratacaktır. ancak bunun fanı sesli bir fan hberiniz olsun. yani ultra sessizlik beklemeyin. karşılaştırmalarını inceleyin. ben çok bilmiyorum bunu ama çok sessli diyemem çok sessiz de diyemem ama 32 db sesli bir fanlar için.

Birde şeyi denediniz mi radyatörü arka egzoz kısımda ve boru girişleri üst kısımda kalacak şekilde taktıysanız. onu ordan söküp kasanın üst kısmına boru girişleri kasanın önüne yakın olacak şekilde takmayı deneyebilir misiniz eğer denemediyseniz.

Shibou

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
938
İsim
Ali Efe
Birde şeyi denediniz mi radyatörü arka egzoz kısımda ve boru girişleri üst kısımda kalacak şekilde taktıysanız. onu ordan söküp kasanın üst kısmına boru girişleri kasanın önüne yakın olacak şekilde takmayı deneyebilir misiniz eğer denemediyseniz.
Bunu yapabileceğimi düşünmüyorum garanti hakkımızdan da olmayalım şimdi ne olur ne olmaz :D
Bu model çok iyi Kyronaut alsan daha iyi olurdu. Fanın yanında gelenler bunun yanına yaklaşamaz. bundan hala duruyorsa. onu kullanmaya devam et.
Hala duruyor evet bunu kullanayım o zaman dediğiniz gibi
ee o zaman garantiye göndersene önce sen sıvı soğutmayı. sıfırıyla değiştirirler eğer pompada sorun varsa. kaç gün oldu alalı. ben öyle yaptım 3 günde yenisi gelmişti. anlattım ilk başta zaten. ama sizin durumu bilemem farklı bi marka.
Şu an kargolar falan malum olaydan dolayı sıkıntıdır diye pek yanaşmıyorum uzun sürer vs. diye deprem bölgesinde de oldugum için. İtopya da bana 3 günde gönderecek gibi bir güven vermiyor ama bakalım. 1-2 hafta daha bekleyip göndermeyi düşünüyorum inşallah.

Çok teşekkürler hocam tekrardan çok yardımcı oldunuz. Hayırlı geceler

TRecoN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
248
İsim
Aytaç Şükrü YALÇIN
Bunu yapabileceğimi düşünmüyorum garanti hakkımızdan da olmayalım şimdi ne olur ne olmaz :D

Hala duruyor evet bunu kullanayım o zaman dediğiniz gibi

Şu an kargolar falan malum olaydan dolayı sıkıntıdır diye pek yanaşmıyorum uzun sürer vs. diye deprem bölgesinde de oldugum için. İtopya da bana 3 günde gönderecek gibi bir güven vermiyor ama bakalım. 1-2 hafta daha bekleyip göndermeyi düşünüyorum inşallah.

Ha bu sistem sana hazır mı geldi itopyadan. Yok ya istediğin gibi söküp takarsın nolucak biz böyle verdik böyle kullanacaksınız değilki süreç. Her parça kendi başına garantisi vardır. Kasa toplu halde sana gelmesi senin o kasa üzerinde herhangi bir değişiklik yapamayacağın anlamına gelmez.

Eğer için rahat etmesini istiyorsun müşteri hizmetlerini ara bir danış tabi benimde yanılma ihtimalimi değerlendirebliirsin.

deprem bölgesinde de oldugum için
çok geçmiş olsun.

rica ederim hayırlı geceler

Top Bottom