Neler Yeni

Çözüldü✓ Secure Boot Açamıyorum

T4RIK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
T4RIK
Gigabyte B450 S2H anakartını ve RX 580 ekran kartını kullanıyorum, bilgisayarimi Windows 11 e yükselttim fakat valorant oynamak için Tpm 2.0 ve secure boost özelliğini açmam gerektigini öğrendim biostan Tpm i açtım sonrasında csm support u disabled yapıp secure modu enabled yaptım ve yeniden başlattım fakat sorun çözülmedi tekrardan biosa girdiğimde secure modun enabled fakat not active durumda olduğunu gördüm neden aktif olmuyor olabilir?

r4NG3r

80+ Silver
açma zaten sakın :D gigabyte b450 anakartta secure boot görüntü alamama sorunu diye bir şey var

T4RIK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
T4RIK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
açma zaten sakın :D gigabyte b450 anakartta secure boot görüntü alamama sorunu diye bir şey var
Ayarı enabled yapıyorum ve görüntü geliyor zaten fakat ayarın altında not active yazıyor normalde ayar enabled olduğunda altında active yazması lazım ve valorant bu ayarı zorunlu tutuyor acmazsam valorant oynayamam

r4NG3r

80+ Silver
Ayarı enabled yapıyorum ve görüntü geliyor zaten fakat ayarın altında not active yazıyor normalde ayar enabled olduğunda altında active yazması lazım ve valorant bu ayarı zorunlu tutuyor acmazsam valorant oynayamam
windows 10da zorunlu tutmuyor windows 10a dön

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Gigabyte B450 S2H anakartını ve RX 580 ekran kartını kullanıyorum, bilgisayarimi Windows 11 e yükselttim fakat valorant oynamak için Tpm 2.0 ve secure boost özelliğini açmam gerektigini öğrendim biostan Tpm i açtım sonrasında csm support u disabled yapıp secure modu enabled yaptım ve yeniden başlattım fakat sorun çözülmedi tekrardan biosa girdiğimde secure modun enabled fakat not active durumda olduğunu gördüm neden aktif olmuyor olabilir?
Bu anakartta açınca bazen görüntü gidiyor, gelmesi içinde UEFI destekli başka ekran kartı gerekiyor. (Bu UEFI destekli ekran kartıda kesin olarak çözüm değil.) Eğer o çözmezse anakartın garantiye gider başta bu konuda uyarayım. BIOS'tan Secure Boot Mode ayarını Standarttan, Custom olarak çevirin, sonra tekrardan Standarta çevir.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,224
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Reset Factory Key' e tıkla ayrıca bu ayarlara erişmen için secure boot ayarını standart yerine custom yapman gerek.

oguz13

80+ Bronze
Açmayın zaten. Gigabyte anakartlarda secure boot sorunlu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada konuya secure boost yazmışsınız.

T4RIK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
T4RIK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Reset Factory Key' e tıkla ayrıca bu ayarlara erişmen için secure boot ayarını standart yerine custom yapman gerek.
bu videoyu gördüm sizin dediğiniz gibi reset factory keye bastım kullanıcı mode user oldu ve aktif hale geldi bilgisayarım sorunsuz bir şekilde açıldı ve oyuna girebildim teşekkür ederim kullanıcı modun user olmaması secure Boot un aktif hale gelmesini önlüyormuş o sorunda factory key e tıklayarak cözüldü.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,932
Üyeler
156,860
Son üye
iboshko
Top Bottom