Neler Yeni

Secure Boot sonrası ekran gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İbrahim bilgi
Bugün sabah windows 11 yükledim ve valorantta bi hata verdi internetten araştırdım secure boot açmam gerekiyormuş açtım biostan ama sonra ekrana görüntü gelmemeye başladı ve ekran kartının fanı bi dönüyr bi duruyor yardımcı olabilirmisiniz
Sistemim
B450M S2H
R5 1600AF
RX550 2GB
8 GB RAM 3000MHZ
750 W PSU

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,736
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
BIOS'a ulaşabiliyorsanız secure bootu kapatın. Ulaşamıyorsanız BIOS pilini söküp 2 dakika bekleyin. Sistem açılırsa çalıştıra msinfo yazıp ss atın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İbrahim bilgi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
BIOS'a ulaşabiliyorsanız secure bootu kapatın. Ulaşamıyorsanız BIOS pilini söküp 2 dakika bekleyin. Sistem açılırsa çalıştıra msinfo yazıp ss atın.
Bios pilini çıkartıp denedim olmadı tüm parçaları çıkartıp denedim yine olmadı anakart üzerindeki cmos pinlerini denedim yine olmadı acaba birisini yanlışmı yaptım.

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,736
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
Bios pilini çıkartıp denedim olmadı tüm parçaları çıkartıp denedim yine olmadı anakart üzerindeki cmos pinlerini denedim yine olmadı acaba birisini yanlışmı yaptım.
CMOS pinlerini kısa devre yaptırdın mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İbrahim bilgi

Ekler

• IMG_20211023_190115.jpg
    IMG_20211023_190115.jpg
    2.3 MB · Hit: 115

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,010
İsim
Tayfun Yılmaz
Bende de öyle oldu.İşlemci hariç ekran kartı ram bios pili arkadan tüm kabloları çıkarttım ve 5 dakika kadar bekledim sonra tekrar taktım oldu.Ama daha öncesinde tek bios pili çıkarttığımda düzelmemişti sorunda şundan kaynaklıymış bios pilini tak çıkar yapmıştım hemen fakat yapmam gereken bios pilini çıkartıp bir kaç dakıka çıkık durması gerekiyormuş.Ben secure bootu yanlış açıyormuşum.Secure boot direk bastığında açılmıyor zaten youtubeden video izleyerek açarsan görürsün nasıl açıldığını.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İbrahim bilgi
İşlemcinin power kablosu dışında herşeyi çıkardı onu çıkaramıyorum bekliyeceğim biraz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende de öyle oldu.İşlemci hariç ekran kartı ram bios pili arkadan tüm kabloları çıkarttım ve 5 dakika kadar bekledim sonra tekrar taktım oldu.Ama daha öncesinde tek bios pili çıkarttığımda düzelmemişti sorunda şundan kaynaklıymış bios pilini tak çıkar yapmıştım hemen fakat yapmam gereken bios pilini çıkartıp bir kaç dakıka çıkık durması gerekiyormuş.Ben secure bootu yanlış açıyormuşum.Secure boot direk bastığında açılmıyor zaten youtubeden video izleyerek açarsan görürsün nasıl açıldığını.
Yine olmadı hocam

Ekler

• IMG_20211023_192706.jpg
    IMG_20211023_192706.jpg
    4.1 MB · Hit: 58
Son düzenleme:

realraven

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ercüment AKSOY
İşlemcinin power kablosu dışında herşeyi çıkardı onu çıkaramıyorum bekliyeceğim biraz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yine olmadı hocam
B450M S2H V2 anakartta aynı problemi yaşadım tüm sıfırlama işlemlerini yaptım olmadı dün servise gönderdim, sen çözebildin mi?

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
Bios pilini sök ve güç kaynağına güç gitmesin. Prizden sök bağlantısnı 3 5 dk bekle öyle dene.

Top Bottom