Neler Yeni

Sen nasıl bir lidersin ATATÜRK 🇹🇷

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Krom

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,376
İsim
Krom

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,885
İsim
uwu
Atatürk düşmanlarına iki bacağımı birden sokup çıkaracağım. Sonra bacaklarımı sabunlu suyla sirkeyle kezzapla yıkayacağım. Pisliğiniz ancak böyle çıkar.

İslamcı tayfa kendileri de biliyor İslamiyet'in çöplük içerisinde olduğunu ülkeyi şuan ki İslam'la yönetmek kendi ayağına sıkmakla aynı şey. 1400 yıl önceki İslam olsa olurdu ama şuan ilim i örnek ve dikkate almalıyız.

Şimdi beni gavur fln diyen olur bende Müslümanım ama tanıdığım neredeyse tüm müslümanlar cahildi çünkü çok hikaye dinliyorlar su ak sakakllı kendini Allah'ın elçisi ilan eden(hainler) astırılmadığı sürece İslam bu çöplükten kurtulmayacak.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Yalan. Hak birliği hareketinden yanayım denmesinden, Erkan Trükten'i desteklediğimi yazmamdan nasıl akpli olduğumu söyleyebiliyorsun ahlâksız iftiracı! Senin gibiler yüzünden hayatım mahvoluyor! Ne hakkın var hayatımı mahvetmeye senin! Senin yüzünden neden ülkemden, temel haklarımdan, barınmamdan, özgürlüğümden, yiyeceğim yemeklerden oluyorum? Asıl cahil de sensin. Gerçekleri bilmiyorsun, birde ahkâm kesmeye kalkışıyorsun.
TUZAK O AKP, CHP, MHP, İP, DEM, ZAFER.
KİTLE MOBİLİZASYONU DİYORUM. HEPSİ AYNI DİYORUM. CİN İNSAN KARIŞIMI VARLIKLARA HİZMET EDİYORLAR DİYORUM. ÜLKE ELDEN GİTTİ DİYORUM. İŞGAL ALTINDAYIZ YILLARDIR. BOYKOTA KALKIŞINCA DURUMUN VEHAMETİ GÖZLER ÖNÜNE SERİLİYOR ZATEN. EK OLARAK ÜLKEDEKİ MARKALARIN %80-90'INI FALAN KOVMAK GEREKİYOR NORMALDE. SOKAKTA GÖRDÜĞÜN ARABA MARKALARIN NEREDEYSE HEPSİ BU ÜLKEDEN KOVULMALI EN BASİTİNDEN. O DERECE İÇLER ACISI BİR DURUM VAR!
Düşüncelerini başkalarına kabul ettirmek için bu çırpınmandaki amaç nedir? Herkes senin inandığın şeyleri inanmıyor, inanmak zorunda değil. Düşüncelerin sende kalsın, burada önemli olan belli başlı değerlere saygısızlık etmemektir.
Allah Allah sen kimsin aslan?
Kimin kurduğu cumhuriyette kime racon kesiyorsun aslan. Atatürk'ün vefatından geçen onca zamandan sonra bir teknoloji forumunda açılmış konuda bile böyle köpürmeniz çok eğlendiriyor beni. Yattığı yerden kudurtuyor seni, kudurmaya mahkumsun. Böyle konuşmalara devam edersen sana sıkıntı çıkarabilirler dikkatli ol dostum. 💪

-nisay

80+ Bronze
Kimin kurduğu cumhuriyette kime racon kesiyorsun aslan. Atatürk'ün vefatından geçen onca zamandan sonra bir teknoloji forumunda açılmış konuda bile böyle köpürmeniz çok eğlendiriyor beni. Yattığı yerden kudurtuyor seni, kudurmaya mahkumsun.
tek başına mı kurmuş cumhuriyeti kaldırda sor bakim o taptığın atana. tüm zaferler onun gibi konuşmak size özgü bir şey zaten. kudurduğum falanda yok bu arada emin olabilirsin. ilerleyen zamanlarda belli olur zaten her şey.
Böyle konuşmalara devam edersen sana sıkıntı çıkarabilirler dikkatli ol dostum. 💪
vallahi profili kurduğumdan beri çizgim değişmedi, ne bildiysem onu konuştum. ne sıkıntı çıkarabilen oldu ne de sıkıntı verebilen. erkek olana yakışmaz laf yapmak. bana sıkıntı verebilecek arkadaşları beklerim, her zaman ulaşabilirler bana :)

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,247
İsim
Ahmet Deniz
tek başına mı kurmuş cumhuriyeti kaldırda sor bakim o taptığın atana. tüm zaferler onun gibi konuşmak size özgü bir şey zaten. kudurduğum falanda yok bu arada emin olabilirsin. ilerleyen zamanlarda belli olur zaten her şey.

vallahi profili kurduğumdan beri çizgim değişmedi, ne bildiysem onu konuştum. ne sıkıntı çıkarabilen oldu ne de sıkıntı verebilen. erkek olana yakışmaz laf yapmak. bana sıkıntı verebilecek arkadaşları beklerim, her zaman ulaşabilirler bana :)
nasıl da yattığı yeden kudurtuyor sizin gibiler çok hoşuma gidiyor çok ksdnflknsdfksndfklsd

A.Arif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
380
İsim
Arif
Benim atam şu an senin 5 devlet olmanı engelleyen kişi. Yani senin nenenin, dedenin onların dedelerinin popişini kurtaran adama minnet duymak zorundasın. Bi kere o küçük kafanı kullanabilsen zafer kazanılması için bir ordunun başındaki kişinin kendi komutasındaki orduyu yönettiğini bilir ve askeri zekanın Atamızda olduğunun farkına varırsın ama sana çok görmüyorum.

Son düzenleme:

-nisay

80+ Bronze
Benim atam şu an senin 5 devlet olmanı engelleyen kişi. Yani senin nenenin, dedenin onların dedelerinin popişini kurtaran adama minnet duymak zorundasın. Bi kere o küçük kafanı kullanabilsen zafer kazanılması için bir ordunun başındaki kişinin kendi komutasındaki orduyu yönettiğini bilir ve askeri zekanın Atamızda olduğunun farkına varırsın ama sana çok görmüyorum. Hadi git şimdi ermeni tohumu olarak vatandaşlık görevini Atatürke laf atarak yerine getirmeye devam et.
yoo ben atatürkün milli mücadele için önemli biri olduğunu kabul ediyorum zaten ama bu kurtuluşu bütün yüküyle atatürke yüklemek zırvalık. tapmayın adama. ermeni tohumu falanda ayıp oluyor bu arada. tanısan böyle demezdin.

A.Arif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
380
İsim
Arif
yoo ben atatürkün milli mücadele için önemli biri olduğunu kabul ediyorum zaten ama bu kurtuluşu bütün yüküyle atatürke yüklemek zırvalık. tapmayın adama. ermeni tohumu falanda ayıp oluyor bu arada. tanısan böyle demezdin.
Adama taptığımız yok ama o adam benim atalarımın kurtuluşuydu. Eğer bu askeri zekada biri olmasaydı o savaşların hiç birinden bu denli çıkamazdık. Nice şehitler oldu her birinin emeği hiçe sayılmaz ama baştaki askeri zeka daima işin çoğunluğunu yapar. Ettiğim hakaret de gereksiz ağırdı kusura bakma.

-nisay

80+ Bronze
Adama taptığımız yok ama o adam benim atalarımın kurtuluşuydu. Eğer bu askeri zekada biri olmasaydı o savaşların hiç birinden bu denli çıkamazdık. Nice şehitler oldu her birinin emeği hiçe sayılmaz ama baştaki askeri zeka daima işin çoğunluğunu yapar. Ettiğim hakaret de gereksiz ağırdı kusura bakma.
ilahlaştırmıyorsanız sıkıntı yok. ben atatürkün cumhuriyet öncesini seviyorum. savaşlarda önemi var fakat cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte benim tarafımca yaptığı yanlışlar var. milli kahraman olarak kabul ederim ama şahsımca haz etmem kendisinden.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ettiğim hakaret de gereksiz ağırdı kusura bakma.
estağfurullah olur öyle.

A.Arif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
380
İsim
Arif
ilahlaştırmıyorsanız sıkıntı yok. ben atatürkün cumhuriyet öncesini seviyorum. savaşlarda önemi var fakat cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte benim tarafımca yaptığı yanlışlar var. milli kahraman olarak kabul ederim ama şahsımca haz etmem kendisinden.
Mesaj otomatik birleştirildi:

estağfurullah olur öyle.
Cumhuriyetin de kurulmasıyla Atatürk Komünizm'den çok fazla etkilendi ve bu etkilenme sonucu bazı karalar alındı. Ama eğer Atatürkün askeri zekası ve bu ülkenin kurulmasındaki etkisi konusunda hemfikirsek daha fazla eskiye gitmeye gerek yok tabii.

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,579
İsim
İsmi ismi.
Cumhuriyetin de kurulmasıyla Atatürk Komünizm'den çok fazla etkilendi ve bu etkilenme sonucu bazı karalar alındı. Ama eğer Atatürkün askeri zekası ve bu ülkenin kurulmasındaki etkisi konusunda hemfikirsek daha fazla eskiye gitmeye gerek yok tabii.
Atatürk komunizmden değil bir kaç devletçi ilkeden etkilenmiştir.
"bizim uygulanmasını uygun gördüğümüz “devletçilik” ilkesi,bütün üretim ve dağıtım araçlarının bireylerden alarak milleti büsbütün başka esaslar içerisinde düzenlemek amacını izleyen özel ve bireysel, ekonomik girişim ve çalışmada meydan bırakmayan sosyalizmilkesine dayalı kolektivizm, komünizm gibi bir sistem değildir.özetle, bizim izlediğimiz devletçilik, bireysel emek ve çalışmayı esas tutmakla birlikte, mümkün olduğu kadar az zaman içinde milleti zenginliğe ve ülkeyi bayındırlığa ulaştırmak için milletin genel veyüksek menfaatlerinin gerektirdiği işlerde özellikle ekonomik alandadevleti bizzat ilgili tutmaktır." medeni bilgiler 71.sayfa

@cerrahh sonunun tatlıya bağlanması güzel olmuş. Ancak her Atatürk'ü sevene tapma gibi bir eylemi yakıştırmasanız güzel olur. Atatürk'ü ilahlaştıracak düzeyde insanlar Atatürk öldükten sonra 1, zorlasan 2 nesil oldular. Şu an sen tapma düzeyde radikal seven bir insan görmemene rağmen bunu yakıştırdığın için ve 2 zıt kutupta olduğunuz için (aslında öyle olmasına gerek yok) karşı taraf bu dediğini kabul eder ve sahiplenir. Çoğu politik tartışmada görebilirsin bunu. Bay Kemal'de bile 🤣 🤣

A.Arif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
380
İsim
Arif
"bizim uygulanmasını uygun gördüğümüz “devletçilik” ilkesi,bütün üretim ve dağıtım araçlarının bireylerden alarak milleti büsbütün başka esaslar içerisinde düzenlemek amacını izleyen özel ve bireysel, ekonomik girişim ve çalışmada meydan bırakmayan sosyalizmilkesine dayalı kolektivizm, komünizm gibi bir sistem değildir.özetle, bizim izlediğimiz devletçilik, bireysel emek ve çalışmayı esas tutmakla birlikte, mümkün olduğu kadar az zaman içinde milleti zenginliğe ve ülkeyi bayındırlığa ulaştırmak için milletin genel veyüksek menfaatlerinin gerektirdiği işlerde özellikle ekonomik alandadevleti bizzat ilgili tutmaktır." medeni bilgiler 71.sayfa
Sadece devletçilik ilkesine bakıp komünizm'den etkilenmediğini söylemek doğru olmaz. Örnek vermek gerekirse Halkçılık ilkesi adı altında yapılan bir çok inkılap'da komünizm'den etkilenildiğinin bariz göstergesi. Bu arada bu etkilenip alınan kararların yanlış olduğunu düşündüğümden yazmıyorum bunları o aklınızda bulunsun. Sadece ortada gözle görülebilir bir komünizm'den etkilenme durumunun olduğunu söylüyorum. Yapılan yenilikler doğrudur ve ya yanlıştır onun tartışmasını yapacak seviyede olduğumu düşünmüyorum.

-nisay

80+ Bronze

@cerrahh sonunun tatlıya bağlanması güzel olmuş. Ancak her Atatürk'ü sevene tapma gibi bir eylemi yakıştırmasanız güzel olur. Atatürk'ü ilahlaştıracak düzeyde insanlar Atatürk öldükten sonra 1, zorlasan 2 nesil oldular. Şu an sen tapma düzeyde radikal seven bir insan görmemene rağmen bunu yakıştırdığın için ve 2 zıt kutupta olduğunuz için (aslında öyle olmasına gerek yok) karşı taraf bu dediğini kabul eder ve sahiplenir. Çoğu politik tartışmada görebilirsin bunu. Bay Kemal'de bile 🤣 🤣
her atatürkü sevene laf etmiyorum ama bazıları var sanki ülke onların, yargı onların istediklerine atar gider yapıyorlar, asıp kesiyorlar. sıkıntı burada başlıyor. bende bu ülkenin bir vatandaşıyım adam bana diyor ki ''sana kurucu değerlere saygıyı ya seve seve ya da başka bir dille öğreteceğim.'' ona karşılık sert bir tavır aldım bende. senin gibi dilini nazik kullananda var böyle ortamda erkeklik yapanlarda. ikinizede saygı duyarsam senin güzel dil kullanmanın ne anlamı kalır ki? bu ülkede atatürkü herkes sevmek zorunda değil. emin olun değil. saygı göstermek zorundayız zaten herkese saygı göstermek zorundayız ama illa kurucu değer diye bir adamı zorla sevemeyiz. kendimde diyorum milli sembol olarak görürüm ama cumhuriyet sonrası beni rahatsız ediyor. her neyse sizin gibi insanların olmasıda güzel. bazılarıda çıkıyor ''sana sıkıntı verebilirler dostum dikkat et.💪🏻'' millet birbirini tanımadan ne kadarda güzel atar gider yapıyor. gelsinlerde sıkıntı versinler bana bekliyorum yani nasıl bir sıkıntı verebilecekler? herkeste bir abilik, mafyacılık falan filan. çıkın olum şu rollenmelerden.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom