Neler Yeni

Çözüldü✓ SERVER KURARKEN HANGİ İŞLEMCİ TERCİH EDİLMELİ ?

PROVED

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ahmet
mini pc kullanıyorum ben aynı şekilde hafif programlar için evde değilken ipadimden bağlanıyorum
İstediğin zaman istediğin yerde olaylara müdahele edebilmek büyük kolaylık hocam. Mini pc derken biraz daha compact cihazlar için mi yoksa raspery pie tarzı cihazlar mı hocam ?

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
OZAN TANKUŞ
Hocam muhasebe programı derken ? Logo go tarzi bir şey kullanacaksanız eğer, bir tık sistem yoruyor onu söyliyeyim. İlk başlarda yormaz fakat SQL kaynaklı çok şişmeler olacak. Basit bir program vs ise ne işlemci takarsanız takın zaten sorun olmaz.PC lokalde olacağından dosya transferi vs illa olacak. Anakartı orta-üst model tutun. Eğer logo kullanılmayacaksa işlemciyi arkadaşlar söylesin. Ne takarsanız olur.

PROVED

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ahmet
Hocam muhasebe programı derken ? Logo go tarzi bir şey kullanacaksanız eğer, bir tık sistem yoruyor onu söyliyeyim. İlk başlarda yormaz fakat SQL kaynaklı çok şişmeler olacak. Basit bir program vs ise ne işlemci takarsanız takın zaten sorun olmaz.PC lokalde olacağından dosya transferi vs illa olacak. Anakartı orta-üst model tutun. Eğer logo kullanılmayacaksa işlemciyi arkadaşlar söylesin. Ne takarsanız olur.
Hocam logo tarzı değil ama yine de SQL kullanan, zirve kullanıyoruz. Şu anda sadece ana makine olarak i5 7.nesil bir işlemci var, bu haldeyken bile ara sıra kasma, donmalar oluyor. Düşünceniz için teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

raspberry pi tarzı amazondan almıştım
Performans açısından yeterli mi peki hocam, herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı ?

yerçileği

80+ Bronze
Hocam logo tarzı değil ama yine de SQL kullanan, zirve kullanıyoruz. Şu anda sadece ana makine olarak i5 7.nesil bir işlemci var, bu haldeyken bile ara sıra kasma, donmalar oluyor. Düşünceniz için teşekkürler.

ben ağır işlemler yapmadığım için sorun olmuyor hemde normal kasa toplayıp çok fazla elektrik yakacağıma bunu kullandığımdan her türlü kardayım hatta geçenlerde yeni modellerini görmüştüm ryzen 5 li

eğer ağır işlemler yapacaksanızda bence ekran kartlı bir sisteme gerek yok ryzen 5 5600g tercih edilebilir

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
913,561
Üyeler
141,725
Son üye