Neler Yeni

ses (cızırtı) sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
kaan şahin
herkese merhabalar benim ekran kartımda (RX 570) şöyle bir sorun var normalde hiç bir ses yok oyuna giriyorum ana menü de de sorun yok fakat oyun içine girince bir cızırtı başlıyor oyunu alt a alınca saniyesinde kesiliyor ve oyunu açınca hemen geri başlıyor cızırtı ne yapabilirim lütfen yardım edin.

herkese merhabalar benim ekran kartımda (RX 570) şöyle bir sorun var normalde hiç bir ses yok oyuna giriyorum ana menü de de sorun yok fakat oyun içine girince bir cızırtı başlıyor oyunu alt a alınca saniyesinde kesiliyor ve oyunu açınca hemen geri başlıyor cızırtı ne yapabilirim lütfen yardım edin.
Diğer parçalar nedir, kasa ve psu ya kadar söyler misiniz

kasam powerboost 650w 80 anakartım msı b450m a pro max ram gskill 8gb ripjaws işlemcim ryzen 5 1600
Mesaj otomatik birleştirildi:

kasanın tam ismi powerboost vk t01b
Dostum keşke PowerBoost almadan önce foruma yazsaydın.
Olan olmuş belki güç kaynağının kalitesizliği yüzünden olabilir. Çoğu kalitesiz psu da bu sesler çıkabiliyor.
Eğer paran varsa psu yu hemen değiştir o psu sistemi bile yakabilir

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Sorununun adı Coil Whine dostum, sadece ses yapar çünkü oyuna girince yüke binip tam güç çalışıyor ve çektiği W değer maksimuma çıkıyor bu esnada da bobinlerden cızırtı geliyor.

Rahatsız edici seviye de değil ise takılma.

Performansa etki etmez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
kaan şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum keşke PowerBoost almadan önce foruma yazsaydın.
Olan olmuş belki güç kaynağının kalitesizliği yüzünden olabilir. Çoğu kalitesiz PSU da bu sesler çıkabiliyor.
Eğer paran varsa PSU yu hemen değiştir o PSU sistemi bile yakabilir
önceden araştırdım tavisye edilmiyordu ama bütçem yok diye ancak bu kadar oldu değiştiricem ve yerine
Thermaltake Smart 600W 80+veya 650w bi psu alıcam sizce güzel mi önerir misiniz?

Sorununun adı Coil Whine dostum, sadece ses yapar çünkü oyuna girince yüke binip tam güç çalışıyor ve çektiği W değer maksimuma çıkıyor bu esnada da bobinlerden cızırtı geliyor.

Rahatsız edici seviye de değil ise takılma.

Performansa etki etmez.
hayır sadece kasanın yanına eğilince duyuluyor ama oyuna girer girmez başlıyor normal mi yoksa zaten oyuna girer girmez mi başlaması normaldir sesin ?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
önceden araştırdım tavisye edilmiyordu ama bütçem yok diye ancak bu kadar oldu değiştiricem ve yerine
Thermaltake Smart 600W 80+veya 650w bi PSU alıcam sizce güzel mi önerir misiniz?

Boşuna para harcarsın sorunun onla alakası yok.

Ekran kartların da genelde karşılaşılan bir sorun ve hiçbir zararı yok dostum sadece ses.

Tak kulaklığı devam et.

Thermaltake Smart 600W 80+veya 650w bi PSU alıcam sizce güzel mi önerir misiniz?

hayır sadece kasanın yanına eğilince duyuluyor ama oyuna girer girmez başlıyor normal mi yoksa zaten oyuna girer girmez mi başlaması normaldir sesin ?

Dedim ya oyuna girince yüke biniyor ondan o an ses geliyor, ses seviyesi çok düşük dediğine göre takılma ona.

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
kaan şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Boşuna para harcarsın sorunun onla alakası yok.

Ekran kartların da genelde karşılaşılan bir sorun ve hiçbir zararı yok dostum sadece ses.

Tak kulaklığı devam et.
yok sesden değil powerboost kalitseiz olduğundan dolayı kendimi güvenceye almak istediğim için değiştirmeyi düşünüyorum

kasam bu https://www.itopya.com/power-boost-vk-t01b-rgb-650w-80-mesh-panel-usb-30-mid-tower-kasa/ bu sence idare eder mi yani kullansam bi sorun yaratırmı ilerde yoksa değiştireyim mi psu yu

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
yok sesden değil powerboost kalitseiz olduğundan dolayı kendimi güvenceye almak istediğim için değiştirmeyi düşünüyorum

kasam bu https://www.itopya.com/power-boost-vk-t01b-RGB-650w-80-mesh-panel-usb-30-mid-tower-kasa/ bu sence idare eder mi yani kullansam bi sorun yaratırmı ilerde yoksa değiştireyim mi PSU yu

Yani orası doğru powerboost kaliteli değil, ama değişmeye değermi bilemiyorum.

Alıcak isen FSP nin 600W PSU larına bakabilirsin kaliteli ve ucuzdur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
kaan şahin
Yani orası doğru powerboost kaliteli değil, ama değişmeye değermi bilemiyorum.

Alıcak isen FSP nin 600W PSU larına bakabilirsin kaliteli ve ucuzdur.
idare edilir yani bana zarar vermeyecekse değiştirmeyi düşünmem ama ilerde bana sorun çıkarırsa söylediğini alabilirim sence değiştirmeye değer mi ?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
idare edilir yani bana zarar vermeyecekse değiştirmeyi düşünmem ama ilerde bana sorun çıkarırsa söylediğini alabilirim sence değiştirmeye değer mi ?

Yani tüm sistemini çöp bile edebilir bir PSU, malum sisteme elektriği ileten o.

Güzel psu

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
kaan şahin
Yani tüm sistemini çöp bile edebilir bir PSU, malum sisteme elektriği ileten o.
yani yakın zamanda değiştirmemi tavsiye edersin o zaman

konuyla alakasız ama birde bi soru sorucam thermaltake bi psu alırım herhalde ama smart 650w mı alsam yoksa litepower mı alsam arasında kaldım ve pek bi bilgi de bulamadım sizce hangisini tercih edersiniz?

Son düzenleme:
Top Bottom