Neler Yeni

Çözüldü✓ Si̇stemi̇m İyi̇ Ama Fps Sorunu Yaşıyorum

percin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
mehmet perçin
Sistemim günümüz şartlarına göre gayet iyi ama lolde en grafik ayarları düşükten yükseğe oynamama rağmen fps 100 120 arası alıyorum, ekran kartım ve işlemcim gayet yeterli ama ben fps bağımlısı olduğum için overclok yaptım ekran kartıma afterburnerdan işlemcime ise amd ryzen masterden oto oc yaptım, rdr2 gibi yüksek sistem gereksinimleri isteyen oyunlarda fps artışı aldım ama lolde bu sorunu yaşıyorum sebepleri ne olabilir?

AMD Ryzen 5 5600G İşlemci
MSI B450M-A PRO MAX Anakart
XPG 16GB (2 adet 8GB) 3200MHz Ram
PALIT RTX 3060 Dual 12GB Ekran kartı
Hyper 700W 80+ BRONZE Güç kaynağı
ADATA SwordFish 500GB M.2 Ssd

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Eren
Bi ihtimal lol için işlemcinin içindeki grafik işlwmcisi seçili olmasın

milenix

80+ Gold
Lol işlemci tabanlı bir oyun. Ekran kartı çok önemli değil. Büyük ihtimal bundan dolayı fps artışı olmadı. İşlemciyi yükseltir veya oc yaparsanız muhtemelen fps artar.

percin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
mehmet perçin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Lol işlemci tabanlı bir oyun. Ekran kartı çok önemli değil. Büyük ihtimal bundan dolayı fps artışı olmadı. İşlemciyi yükseltir veya oc yaparsanız muhtemelen fps artar.
İşlemcim zaten overclocklu efendim 4.4 ghz stok max değer benim aldığım max değer 4.55

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,228
İsim
ismail
İşlemcim zaten overclocklu efendim 4.4 ghz stok max değer benim aldığım max değer 4.55
ezbere konuşuyor onlar boşver başka bir sorun var 3. nesil i7 işlemcim 120 fps veriyor lolde... Alışmışlar herşeye işlemci tabanlı oyun falan filan işlemci sömüren oyun görmemişler bozuk plak gibi aynı şeyi tekrar ediyorlar

percin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
mehmet perçin
ezbere konuşuyor onlar boşver başka bir sorun var 3. nesil i7 işlemcim 120 fps veriyor lolde... Alışmışlar herşeye işlemci tabanlı oyun falan filan işlemci sömüren oyun görmemişler bozuk plak gibi aynı şeyi tekrar ediyorlar
sorun konusunda haklısın ama kızılacak bir şey yok bence daha fazla sorun değil çözüm lazım efendim

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Eren
nasıl kontrol edebilirim hocam
Biraz ksrmaşık anlatmış ama bak bi
Nvidia denetim masasından veya ayarlar kısmınds grafik ayarlarından bakılabiliyo olması lazım. Anlamazsan yaz yarın fotoyla gösteririm. Evet galiba
sorun bundan kaynaklı bi dene duruma göre bakarız.

percin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
mehmet perçin
Biraz ksrmaşık anlatmış ama bak bi
Nvidia denetim masasından veya ayarlar kısmınds grafik ayarlarından bakılabiliyo olması lazım. Anlamazsan yaz yarın fotoyla gösteririm. Evet galiba
sorun bundan kaynaklı bi dene duruma göre bakarız.
ilk video sorunu çözdü hocam sorun işlemcinin gpusunu kullanmasıymıs

The Semih

80+ Silver
Overclock PC ömrünü 1-2 sene kısaltır. LOL tarzı oyunlarda overclock yapmak saçmalıktır çünkü Oyunun gecikmesi 120 FPS de 1ms 500 fps de 0.8 ms
Mesaj otomatik birleştirildi:

R5 5600 için LOL İşlemci sömürüyor dedi çocuk :D :D R5 5600 Lolde %8 kullanıyor. İşlemci Sömüren oyun görmemişşin.

percin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
mehmet perçin
Overclock PC ömrünü 1-2 sene kısaltır. LOL tarzı oyunlarda overclock yapmak saçmalıktır çünkü Oyunun gecikmesi 120 FPS de 1ms 500 fps de 0.8 ms
Mesaj otomatik birleştirildi:

R5 5600 için LOL İşlemci sömürüyor dedi çocuk :D :D R5 5600 Lolde %8 kullanıyor. İşlemci Sömüren oyun görmemişşin.
Sadece lol oynasam oc başvurmam hocam teşekkürler.

Top Bottom