Neler Yeni

Siber Güvenlik için Bölüm Tavsiyesi

Escrita

80+ Bronze
Eywallah reis aslında bölüm 4 yıllık olsa bir an bile tereddüt etmezdim zaten ama yapacak bir şey yok bölümden sonra dgs yapmakta riskli iş gibi geliyor bana okullar az kontenjan verdiği için.
Konumu biraz kötü Elazığda fakat Türkiye de tek olan Adli Bilişim Mühendisliği de var paşa gibi Fırat Üniversitesinde. Mezunlarına baktığım zaman bankalar kapmış hemen. Kimisi sızma testi uzmanı olmuş kimisi başka bir şey.
Siber Güvenlik ile ilgili alanında üniversite okumakta önemli bence.
Nasip olursa ben ilk sıralara Fırat Adli Bilişimi yazmayı düşünüyorum. Hemen altına da GTÜ siber Güvenlik.

Alderson

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Talha Kaçar
Konumu biraz kötü Elazığda fakat Türkiye de tek olan Adli Bilişim Mühendisliği de var paşa gibi Fırat Üniversitesinde. Mezunlarına baktığım zaman bankalar kapmış hemen. Kimisi sızma testi uzmanı olmuş kimisi başka bir şey.
Siber Güvenlik ile ilgili alanında üniversite okumakta önemli bence.
Nasip olursa ben ilk sıralara Fırat Adli Bilişimi yazmayı düşünüyorum. Hemen altına da GTÜ siber Güvenlik.
Ya reis evet herkes fırat üniversitesi adli bilişim demiş ama bilmiyorum Adli bilişim bana daha çok devlette polislere çalışmak olarak geliyordu yani dediğim gibi ben özel alanada veya kamu da banka gibi siber güvenlik uzmanı olmak istiyorum ama hangi yeri tercih etmek lazım muamma orası.Siber güvenlik için evet üniversite tabii bence okunmalı en azından oradaki ortam ve tecrübe için ama Adli bilişim bölümü siber güvenlik için en uygun bölüm mü hiç bir fikrim yok kararsız kaldım o yüzden.

Escrita

80+ Bronze
Ya reis evet herkes fırat üniversitesi adli bilişim demiş ama bilmiyorum Adli bilişim bana daha çok devlette polislere çalışmak olarak geliyordu yani dediğim gibi ben özel alanada veya kamu da banka gibi siber güvenlik uzmanı olmak istiyorum ama hangi yeri tercih etmek lazım muamma orası.Siber güvenlik için evet üniversite tabii bence okunmalı en azından oradaki ortam ve tecrübe için ama Adli bilişim bölümü siber güvenlik için en uygun bölüm mü hiç bir fikrim yok kararsız kaldım o yüzden.
Devletle alakası yok ki oranın, mezun olunca her yerden iş bulma imkanın var. En basiti "Fırat Üniversitesi Adli Bilişim Mühendisliği Linkedin" yaz oradan mezun olmuşların çalıştığı firmaları görürsün.

Alderson

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Talha Kaçar
Devletle alakası yok ki oranın, mezun olunca her yerden iş bulma imkanın var. En basiti "Fırat Üniversitesi Adli Bilişim Mühendisliği Linkedin" yaz oradan mezun olmuşların çalıştığı firmaları görürsün.
Hmm anladım.Yani Siber güvenlikle aynı şey adli bilişim öyle mi

Bahsettiğin bölüm "Siber güvenlik analistliği ve operatörlüğü" Gebze Teknik Üniversitesi, Ankara Üniversitesi vb. birkaç tane daha üniversitede ilk defa bu yıl açılacak ve %30 ingilizce bir bölüm olacak. Yani ilk sene ingilizce hazırlık 2 sene ise bölümün dersleri olmak üzere toplam 3 sene eğitim var. Teknofest ile anlaşmalılar ve özellikle belirttiğim üniversiteler sağlam üniversiteler bu konuda. Benim evim Gebze Teknik Üniversitesinin yanında ve benim de aklımı çeliyor 2 yıllık siber güvenlik bölümü. Yazanlar için burs desteği ve iş garantisi veriliyormuş Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm üzerinden gördüm ben de. Temel dersler (Matematik, Türkçe, vb. zorunlu dersler bu bölümde de görülecek).

Ayrıca ben ciddi anlamda Siber Güvenlik ile uğraşmak istiyorum aklımda Fırat Üniversitesi Adli Bilişim Mühendisliği var bir de bu Gebze Teknikte Açılacak 2 yıllık bölüm var. İki tercihinde siber güvenlik alanında üzmeyeceğinin farkındayım. Özellikle Fırat Üniversitesi Adli Bilişim Mühendisliğinde Siber Güvenlik derslerinin yanında Temel Hukuk da zorunlu olarak geliyor.

EK1: 2 Yıllık Siber Güvenlik bölümünden mezun olursan ünvanın Tekniker olarak geçiyor, bunu daha ileriye taşımak için sanırım görüşmeler yapılıyormuş.
sizce 2 yıl okuyup ardından 2 yılda dgsye kalınırmı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,767
Üyeler
140,697
Son üye
Mamii53
Top Bottom