Neler Yeni

Çözüldü✓ Sıcaklık sizce normal mi ne yapmalıyım ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Oğuzhan Akıllı
Sistem yükselttim ve şuan Warlander,The Finals vb.. oyunlara girdiğimde aşşağıda gösterdiğim görseldeki gibi sıcaklıkta yükseklik ile karşılaşıyorum .
1.görsel boştayken yüke girmezse fan dönmüyor.
2.ve3. Görsel Warlandere girdiğim anda başlıyor. Acaba sıcaklık normal mi ?Sizce ne yapmalıyım ?
Kasama sıvı soğutucu uygunmu yada kasa değişikliği mi yapmalıyım ?

Kasam ve power: https://www.itopya.com/powerboost-vk-k521b-650w-80-usb-30-mesh-rgb-atx-mid-tower-kasa_u23365
İşlemci : i5 14600KF
Anakart : Asus Tuf B760M Plus DDR5 Wifi 7200mhz
Ram: 16x2 Kingston 5600Mhz CL40

Ekran kartı:ASUS GeForce RTX 3060 Ti DUAL OC Edition 8GB GDDR6 256 Bit LHR Ekran Kartı
Kuletipi Soğutucu : DeepCool GAMMAXX AG400 120mm Intel(1700p)-AMD Uyumlu Hava Soğutucu

NZXT

80+ Bronze
Sıcaklıkları tam anlamıyla görmek isterseniz Prime95 OCCT Furmark HWinfo 64, AIDA64 Extreme gibi testleri yapıp sonuçları paylaşın burdan ben kontrol eder bilgilendiririm sizi.
OCCT testi ile PSU GPU CPU gibi bileşenleri test ederek sıcaklıkları görebilirsiniz bayağı zorlar sistemi.
AIDA64 Extreme ile CPU'yu tam yüke sokarak kaç W çekebileceğini ve TDP değerine yakın değerde kaç C'ye ulaşacağını öğrenebilirsiniz.
Furmark ile GPU'yu tam güçte çalıştırarak kaç RPM fanda % kaç kullanımda ve W değerine göre sıcaklığını ölçebilirsiniz.
Prime95 ile de CPU'yu test ederek görebilirsiniz sistem sıcaklığınızı.
HWinfo 64 ile anakart, işlemci,ekran kartı ve diğer kompanentlerin voltaj, watt ve sıcaklığını görebilirsiniz yine aynı zamanda ThrottleStop programını indirerek sisteminizdeki frekans kısmaya sebebiyet veren etkenleri öğrenebilirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Oğuzhan Akıllı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıcaklıkları tam anlamıyla görmek isterseniz Prime95 OCCT Furmark HWinfo 64, AIDA64 Extreme gibi testleri yapıp sonuçları paylaşın burdan ben kontrol eder bilgilendiririm sizi.
Teşekkür ederim şuan nöbetteyim yarın testleri yapıp dönüş yaparım

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Oğuzhan Akıllı
Normal, daha ne olsun.
Bi tedirgin oldum hocam cpu package 79 yazınca yeni evliyim zar zor bi sistem topladım. Bide coil whine var sanırım bazı oyunlarda o ince tız bobin sesi geliyor ekran kartındanmı powerdanmı çözemedim herkes normal yazmış onada

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Salih İdris Can
Bi tedirgin oldum hocam cpu package 79 yazınca yeni evliyim zar zor bi sistem topladım. Bide coil whine var sanırım bazı oyunlarda o ince tız bobin sesi geliyor ekran kartındanmı powerdanmı çözemedim herkes normal yazmış onada
Bende aynı durumdayım evliyim zar zor bir sistem topladık ondada hata çıkınca insan ne yapacağını şaşırıyor.
Coil Whine hemen hemen her kartta var 150 fps in üstünde oluyor genelde yüksek fps lerde çok yapar düşük fps lerde çok yapmaz çok rahatsız etmiyor sa takılma.

Sıcaklık biraz fazla geldi bana kart için kart modeli nedir Bende Xfx rx6700 var 65 dereceyi hiç görmedi şimdiye kadar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Oğuzhan Akıllı
Bende aynı durumdayım evliyim zar zor bir sistem topladık ondada hata çıkınca insan ne yapacağını şaşırıyor.
Coil Whine hemen hemen her kartta var 150 fps in üstünde oluyor genelde yüksek fps lerde çok yapar düşük fps lerde çok yapmaz çok rahatsız etmiyor sa takılma.

Sıcaklık biraz fazla geldi bana kart için kart modeli nedir Bende Xfx rx6700 var 65 dereceyi hiç görmedi şimdiye kadar.
ASUS GeForce RTX 3060 Ti DUAL OC Edition 8GB GDDR6 256 Bit LHR Ekran Kartı

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Salih İdris Can
Top Bottom