Neler Yeni

Ryzen 5 5500 Sıcaklık Normal mi?

Ysfgms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
Yusuf Gümüş
O dediğiniz ne hocam? Eminde değilim nereden geldiğinden psu dan gelmiyor sanırım işlemci fanından geliyor zannetim ekran kartıda o konumlarda olduğundan büyük ihtimal ekran kartı. Ama pc 3 gündür elimde 2 gün oyun oynadım yüke bindirdim. Sadece bugün cw sesi gelmeye başladı dün yoktu. Firma değişirse güzel olur değişmezse sıkıntı değil benim derdim elimize almayalım şimdi daha 3 günlük pc yi.
Coil whine sisteme zarar verecek bir sorun değil hocam. Sadece ses yapıyor. Benim ekran kartımda da var şuanda. İçiniz rahat etsin istiyorsanız ekran kartını gönderebilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
HELLDORADO
Dostum öncelikle merhaba sırf içini rahatlatmak için üye oldum, anladığım kadarı ile ekran kartında colorful serisi kullanıyorsunuz, bende colorful 3060 8 GB olan modelini kullanıyorum, aynı sorundan bende müzdaribim, lakin soğutması piyasada bulununan bir çok karttan çok daha iyi. İşlemci konusuna gelicek olursak, en ağır yükte yada oyunda aynı işlemciye sahibim maksimum 70 derece sıcaklık alıyorum, lakin bunun bir çok etkeni var mesela ben büyük kasa topladım bilgisayarımı, içinde 7 adet rgb soğutma fanı var. Buda demek oluyor ki sizde fan sayısını arttırsanız sıcaklık değeri azalır zaten en ideali 80 derecedir. Sevgiler.

Top Bottom