Neler Yeni

Sıfırdan matematik temeli atma rehberi

Omnissiah

80+ Bronze
Bu mezuna bırakıp seneye girecekler içindir

Tyt'ye yüz gün kaldı,bir çoğunuz biliyorum hayalleri veya eksiklerini kapatmak için mezuna kaldı veya kalma niyetinde, bugün matematiksiz hiç bir şeyin yapılamadığı bu sınav sisteminde hemen başlayarak, gerekli kaynakları edinerek bu 100 gün ve yaz tatili içinde mat temeli atmakla kalmayıp, çoğu eksik dersinizi kapatabilirsiniz. Birinci elden yaşadım, eğer mat sıkıntılıysa hem sınava hazırlanıp hem mat temeli inşa edilmiyor bunun için size bir süre lazım bu süre işte bu 100 gün. 100 güç içinde önereceğim kaynakları bitirip bir yandan seneye sınava hazırlanırken boştan yere vaktinizi boşa harcamak zorunda kalmayacaksınız. O yüzden yapmanız gerekenler, yaz tatili gelmeden yapabileceğinizin en iyisini yapmak olmalı. Şimdi size önerdiğim kaynaklar için illa aynı kitabı almak mecburiyetinde değilsiniz, fakat bir an önce bir kaynak almanız artık zorunlu malesef, youtube çözümlü olması çok daha iyi olur.

Şunu belirmek istiyorum size önerceğim kitapların hepsi bende olan kitaplar yani internetten bakıp ezbere kitap önermiyorum bende bu kitaplara sahibim.

Şimdi matematik eksikliği iki gruba ayrılır.

Birinci grup:Mat temelim yok 4 işlemde başlıyor
İkinci grup:Mat temeli iyi kötü var ama anlamıyor

İkinci grup ilk önereceğim kitabı geçip direkt olarak kolay ve orta seviyesine önerdiğim kitapları alabilir ama ilk grup kesinlikle ilk önerdiğim başlangıç ve kolay kitapları bitirmeli.

Başlangıç 4 işlem ve kolay seviye
Yayın Denizi Aktif Matematik Sıfırdan Başlayanlara Kitabı

Bu nispeten yeni bir kitap olmasının yanı sıra içinde hem tyt hem temelden alan dört işlem soruları barındırıyor, içinde problemlerde var yani karışık torba misali hem dört işlem hem tyt problemler vb var. Bunu alacaksanız öneriyorum ama alternatif olarak karekök mat sıfır almanızda yeterli olacaktır. Burada dikkate almanız gereken şey bu iki kaynaktan birini çabucak edinip sindire sindire bitirmeniz olacaktır ve bitene kadar her gün amasız çözmeniz, youtube videosu izlemeniz sizin hızınızı arttıracaktır

Karekök Yayınları Tyt Karekök 0 Matematik Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Tamamen kolay soru bankası
Şenol Hoca Yayınları Merhaba TYT Temel Matematik Çözümlü Kitabı
Şenol Hoca Merhaba TYT Temel Matematik Çözüm Asistanlı Soru Bankası -  9786056961144

Burada şenol hoca merhaba tyt mat kitabını veya alternatif olarak birey a matematik kaynağını tavsiye ediyorum çünkü ikiside kolay giriş seviyesi sorulara sahip ama tekrar ediyorum, başlangıç seviyesini bitirmeden başlamayın.

Birey Gelişim Serisi Matematik A Temel Soru Bankas : Amazon.com.tr: Oyuncak

Kolay-orta karışık
İkinci grup direk bu kitaplardan alabilir, birinci grup ise üstte önerdiğim kitapları bitirip eksikleri kapatınca bu gruptan almalı.

2024 TYT Matematik Soru Bankası Üç Dört Beş Yayınları | 9786058136809

345 yayınevi yılların vazgeçilmez soru bankası, Ösym sınavına girecek herkes çözmeli o yüzden bu soru bankasını direkt alabilirsiniz içinde kolaydan zora bir sürü soru çeşidi var. Alternatif olarakta aşağıdaki kitabı öneriyorum, ayrıca ayt içinde bu önerdiğim yayınevlerine bakabilirsiniz
En İyi TYT Matematik Kitap Tavsiyeleri 2024 - En İyi Öneri

Ekstra olarak matematik föyü almak isterseniz ve yeni nesil mat sorularına daha kolay bir kaynaktan girmek isterseniz şu iki kitabı alabilirsiniz, özellikle eis yayınları gerçekten bu konuda çok iyi kaynak sağlıyor.
Eis Yayınları Eis Tyt Ayt Matematik Ders Anlatım Föyü Daf 1.kitap Fiyatı,  Yorumları - Trendyol
ANTRENMANLARLA MATEMATİK | ANTRENMAN YAYINCILIK

Gerçek sınav deneyimi yaşamak isteyenlere
Her şeyi bitirdin şimdi gerçek sınav deneyimi istiyorsan eğer. Denemelere yönelmen lazım, bol bol deneme çözmen lazım, deneme için size şunu öneriyorum zira ben bu kitaptan ne olur ne olmaz diye iki tane aldım çok güzel bir yayınevi ve kaynaklarıda zorlayıcı.

2024 TYT Matematik 12 li Deneme Sınavı Orijinal Yayınları | 9786256531086

Son olarak problemler kitabı için şu iki kaynağı öneriyorum

Hiç Problem Değil (Kolektif ) Fiyatı, Yorumları, Satın Al - Kitapyurdu.com
Tüm Adaylar İçin Taktiklerle Problemler Konu Anlatımlı Soru Bankası Benim  Hocam Yayınları | 9786052774830

Fen bilimleri için önereceğim set
Doktrin Yayınları Tyt Sıfırdan Sonsuza Fen Serisi (FİZİK-KİMYA-BİYOLOJİ)  Konu Özetli Soru Bankası ( 3 Kitap) Fiyatları ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Son düzenleme:

alovra

80+ Bronze
Ben phyton öğreniyorum ihtiyar

musti1824

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Mustafa Aydın
bence hiç bir faydası olacağını düşünmüyorum sayısal anlamayan biri ne kadar zorlarsa zorlasın belli bir net üstüne asla çıkamayacaktır ki 100 gün gibi bir sürede onun yerine yapabildigi dersleri fullemeye bakmalı

Top Bottom