Neler Yeni

Sin Leuts sistem alınır mı?

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
921
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Bütçe
22500
diğer baktığım sistemin stoğu bitti ve fark ettim ki bütçeyi çok zorlamanın manası yokmuş çünkü kullanım programıma baktım günde bilgisayarım 6 saat açık kalıyor 4 saati ekran kapalı şekilde kalıyormuş yani ben bilgisayarı açıyorum geri oturucam diye gidiyorum bakmıyorum hiç öyle kalıyor 2 saatin 1.5 saatı google da geçiyor geriye kalan yarım saat oyunlara dağılmış şekilde 10 dakika birini 5 dakika birini çok oyun değiştiririm ayran gönüllü biriyim yani çok manasız olduğu için bilgisayarımın parasına eş değer bir masaüstü alacağım bunu buldum anakartını asrock b550m yapıyorum RAM ler çok kalitesiz geldi ama yapacak bir şey yok diğeri de 32 GB oluyor ve aşıyor bütçeyi bilgisayar satılsın direkt alacğam ben RAM leri falan dilediğimde değişirim sonra basit o asıil iş bilgisayarı almak 2'sini 2.elden ucuza satarım üstüne ekler 2x16 GB RAM alırım çok zor değil tabi ki monitör falan var da hal olur onlar çalışır alırım onu ama hepsini topluca alamayacağım tabi odamda ki televizyona bağlıyacağım duvara monte edilmiş olduğu için oynar başlığı var masaya doğru çekerim bakarım bir kaç ay sonra da monitör alırım zaten sistem bu çok iyi durdu soğutucu da alacağım hava soğutucu düşünüyorum bin TL falan ama sin olursa güzel olur parsel parsel gelmesin parçalar.

Ekler

• resim_2024-06-19_181301591.png
    resim_2024-06-19_181301591.png
    192.2 KB · Hit: 24

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
921
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dostlar bjarlox da cortladı leuts kaldı geriye H610M anakartı var i5 12400F RX 6750XT gene aslında benzer kasa da aynı PSU da aynı ramler GEIL marka olmuş SSD gene PX500 ama tek slot M.2 si var yani 1 tane de HDD alacağım fakat normal HDD ler aşırı pahalanmış sanırsma güvenlik diskini kullanacağım fiyatı çok uygun geldi FAKAT soğutucu yok i5 12400F de çok ısınan bir işlemci değil düz yollu bir soğutucu lazım ve soğutucular hakkında bilgim yok hangisi iyi hangisi kötü hangisi daha F/P bilemiyorum aklımda ID Cooling SE 214 var sizce alınır mı bu soğutucu? bir de toplamda 22.5 bin lira şuanlık bir bütçem var bu bütçeyi geçmeyecek şekilde bir klavye önerir misiniz? yapısı fark etmez kullanırım çoklu tuş basması ve çoklu tıklama sorunu olmasın yeter RGB aşırı düşük gecikme vs. çok umurumda değil hikaye oyunları oynuyorum genellikle oynarsam faceit oynarım onda da biraz pusmayı sevdiğim için aim daha önemli.

Top Bottom