Neler Yeni

Sınıfta Kalır Mıyım?

Ensar Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,379
İsim
Ensar Bey
ama normalde öyle gözükmüyor internette 50 üstü alınca geçiyorsun diye gözüküyor edebiyattan da kalırsan sorumluluk diyor.
2021-2022 eğitim öğretim döneminde lisede sınıfta kalma uygulaması olacak. Lise 9, 10, 11 ve 12. sınıflarda yıl sonu ortalaması 50'nin altında olanlar ve 3 dersten fazla kalan öğrenci doğrudan sınıf tekrarı yapacak.

FOXN FOR WİN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,152
İsim
Adnan Eren
2021-2022 eğitim öğretim döneminde lisede sınıfta kalma uygulaması olacak. Lise 9, 10, 11 ve 12. sınıflarda yıl sonu ortalaması 50'nin altında olanlar ve 3 dersten fazla kalan öğrenci doğrudan sınıf tekrarı yapacak.
ama 50 üstü bir ortalamam var 50 üstü olup 3 dersten fazla olsa bile kalmıyoruz deniyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ortalaması 50 veya üzerinde, 3 ten fazla zayıfı olan öğrenci sınıfı zayıfsız geçer. öğrenci sınıfı zayıfsız geçer. Diyor.

Ensar Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,379
İsim
Ensar Bey
ama 50 üstü bir ortalamam var 50 üstü olup 3 dersten fazla olsa bile kalmıyoruz deniyor.

Ortalaması 50 veya üzerinde, 3 ten fazla zayıfı olan öğrenci sınıfı zayıfsız geçer. öğrenci sınıfı zayıfsız geçer. Diyor.
MEB'in yazdıklarına bak.

wake up to reality

80+ Silver
Evet sadece baraj derslerini geçemezsen sorumlu olursun. Eğer baraj derslerini geçtiysen ve genel ortalaman 50 üstüyse geçersin sınıfı
Sorumlu tam olarak ne? Benim inglizce ortalamam 40larda, genel ortalamam 85 üstü. İngilizceden sorumlu mu oluyorum? Nasıl oluyor bu sorumlu olma?

FOXN FOR WİN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,152
İsim
Adnan Eren

FOXN FOR WİN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,152
İsim
Adnan Eren
Sen en iyisi Müdür yardımcına sor :d
oda 3 dersten kalırsan kalırsın diyor ama 50 ortalama olayını soruyorum söylemiyor ki hocam 50 nin üstünde ortalamam olursa geçermityim diyorum cevap bile vermiyor odadan çıkabilirsin diyor .d

Ensar Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,379
İsim
Ensar Bey
oda 3 dersten kalırsan kalırsın diyor ama 50 ortalama olayını soruyorum söylemiyor ki hocam 50 nin üstünde ortalamam olursa geçermityim diyorum cevap bile vermiyor odadan çıkabilirsin diyor .d
Ortalamanın 50 olması bir şey ifade etmiyor, 50 sınıfı geçmenin en alt sınırıdır, nasıl 3 ders maksimum hakkın varsa o da öyle

Knispel

80+ Bronze
baraj derslere mat da dahil mi sadece edebiyat diye biliyodum. ama galiba 50 edebiyat ve 50 ortalama ile geçiliyor meslek okuyorum bide meslekleri geçmem gerekiyo.

yani mesela 7 dersten kaldım ama ortalamam 54 edebiyatan geçmişim. diyelim ozaman geçebiliyor muyum Özetle Bu yani.
Öncelikle okulunu ara hangi derslerin baraj ders olduğunu öğren. Mesela sadece edebiyat baraj ders diyelim zaten edebiyattan geçmişsin ortalamada 50'yi geçmiş o zaman geçersin sıkıntı olmaz.

mnyks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mehmet Eren kırmızı
Merhaba Öncelikle Konuyu Linçleyin Diye Açmadım Yanıt Almak İçin açtım. Öncelikle !.dönem Ortalamam 57 ama 7 Dersten Kalmıştım Edebiyat Dahil ama Meslek Derslerinden Geçmiştim. 2.dönemde Edebiyatı 50 üstü getirip ortalamayı da 50 üstü getirsem yine ama zayıflarım gene 7 olsa geçebiliyor muyum ? baraj dersini ve meslek dersini geçip 50 üstü ortalama alırsan geçersin diyorlar ama emin değilim siz ne diyorsunuz ?
Geçersin ama o 7 dersi bitirmen lazım her yıl telafi sınavları oluyor onlarda geçmen lazım yoksa mezun olamazsın

Top Bottom