Neler Yeni

Yardım Sistem ekran kartını kullanmıyor ve "NVIDIA bağlanılamıyor" hatası veriyor

bpslap

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bedirhan Polat Samur
Merhaba arkadaşlar, GeForce Experience güncelleştirmeleri kontrol et dediğimde NVDIA bağlanılamıyor hatası alıyorum;
Bilgisayarımda vakit geçirirken ekran kartının kullanılmadığını fark etmistim, oyun üzerinde denediğimde de ekran kartı kullanılmıyordu, sonrasında GeForce Experience'a girince böyle bir hata ile karşılaştım. O gün bilgisayarımı kapatıp açtığımda bu hata düzeldi ve ekran kartını tekrardan kullanıyordu. Aradan birkaç gün geçtiğinde aynı hatalar ile bir daha karşılaştım, ekran kartını kullanmıyor ve NVIDIA bağlanılamıyor. Mevcut ekran kartı sürücüsünü yeniden kurmayı denedim belki alakası vardır diye, kurulumu yaptığında restart da attığı için tekrardan düzeldi. Sizce bu sorunlar ile neden karşılaşıyorum?

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,083
İsim
eren kılıçoğlu
Merhaba arkadaşlar, GeForce Experience güncelleştirmeleri kontrol et dediğimde NVDIA bağlanılamıyor hatası alıyorum;
Bilgisayarımda vakit geçirirken ekran kartının kullanılmadığını fark etmistim, oyun üzerinde denediğimde de ekran kartı kullanılmıyordu, sonrasında GeForce Experience'a girince böyle bir hata ile karşılaştım. O gün bilgisayarımı kapatıp açtığımda bu hata düzeldi ve ekran kartını tekrardan kullanıyordu. Aradan birkaç gün geçtiğinde aynı hatalar ile bir daha karşılaştım, ekran kartını kullanmıyor ve NVIDIA bağlanılamıyor. Mevcut ekran kartı sürücüsünü yeniden kurmayı denedim belki alakası vardır diye, kurulumu yaptığında restart da attığı için tekrardan düzeldi. Sizce bu sorunlar ile neden karşılaşıyorum?
Ddu ile ekran kartı drıverını kaldırıp yeniden yükle.

oguz13

80+ Bronze
Yapılabilecek en son seçenek diyebiliriz DDU yöntemine.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nvidia bağlanılamıyor hatası geldiğinde oyunlarda performans düşüşü oluyor mu?

bpslap

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bedirhan Polat Samur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yapılabilecek en son seçenek diyebiliriz DDU yöntemine.

Nvidia bağlanılamıyor hatası geldiğinde oyunlarda performans düşüşü oluyor mu?
evet, ekran kartı kullanımı %0 olarak gözüküyor oyunda, fanları çalışıyor ama almam gereken maks FPS'i alamıyorum o durumdayken

Anakart; Asus Prime A620M-K
İşlemci; AMD Ryzen 5 7500F
Ekran Kartı; RTX 4060
win11

güncelleme; bu sefer Geforce Experience kısmında bağlantı sorunu yok ama GPU kullanımı %0da görünüyor ve bilgisayarı açtığımda discordda sanki yeni grafik sürücüsü güncellemişim gibi 'NVIDIA High Definition Audio adında yeni bir ses çıkış aygıtı tespit etti' uyarısı geldi. Muhtemelen şimdi bilgisayarımı kapatıp açtığımda tekrar her şey düzelecek

Son düzenleme:

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Ayhan Kaan
evet, ekran kartı kullanımı %0 olarak gözüküyor oyunda, fanları çalışıyor ama almam gereken maks FPS'i alamıyorum o durumdayken

Anakart; Asus Prime A620M-K
İşlemci; AMD Ryzen 5 7500F
Ekran Kartı; RTX 4060
Geforce experience şu an ekran kartı kullanım yüzdesi ve güç tüketiminini göstermiyor. Hata var. CPUID HWMonitor kullanarak oyunlarda çektiği güce bak

bpslap

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bedirhan Polat Samur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
DDU ile kaldırıp tekrar kurdum fakat aynı sorunu tekrardan yaşadım. Performans Yer Paylaşımı panelinde GPU %0 olarak gözüküyor ve oyunda almam gereken FPS'i alamıyorum. Ekran kartının fanları çalışıyor ve görev yöneticisinde GPU kullanılıyor olarak gözüküyor.

bilgisayarımı yeniden başlattığımda tüm sorun ortadan kalkıyor, birkaç gün içinde tekrardan aynı sorunla karşılaşıyorum

Top Bottom