Neler Yeni

Sistem iyi ama sorun var

Onurology

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Onur Topcu
darboğaz yapmıyor sistemi darboğaz nedir araştırırmısın lütfen
Mesaj otomatik birleştirildi:

darboğazlık bir olay yok online fps türü çoğu oyunda böyle çözünürlük yükselt yada grafikleri yükselt ekran kartı kullanımın artıcaktır darboğax dediğiniz şey işlemcinin 100% kullanılıp ekran kartının kendisini daha az kullanmasıdır işlemci testlerine bakarsanız hepsi darboğaz yaşatılarak test ediliyor piyasadaki en güçlü kart(3080-3090) ile 1080p de oyun oynanıyor bu kartlar 1080p kartı değil 1080p de besleyebilecek işlemcide yok o yüzden testler o şekilde yapılıp fps farkları o şekilde görülüyor
işlemci %100 kullanılıp ekran kartı daha az seviyelerde %50-60-70… gibi seviyelerde ise darboğaz oluyor demektir darboğaz bir iki oyun oynanılarak öğrenilmez bazı oyunun optimizasyonu kötüdür bazısının iyidir vs yada oyundan oyuna görede değişir yapay zeka unsuru olmayan fizik oyunu oynarkenki kullanım ile yapay zeka yada online tabanlı bir oyunda farklı olabilir
Tamam brom öyledir. Herkesin bilgisi kendine. Hayırlı akşamlar

marilyn

80+ Silver
Söylemek istediğini anladım benim oyun içi aldığım fps değerleri çok iyi 3070ti r9 5900x sistem olan arkadaşım benden daha az fps alıyor ama sürekli kasıyormuş gibi bir his veriyor pc bu arada ramlar 4400 mhz ama xpm açtığımda 4400 olmuyor pc 3 kez reset atıyor sonra 2133 oluyor yine
msi da ram için oc profili olması lazım ayarlama yapabilirsin eğer xmp sıkıntı yaşatıyor ise

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hasan
Bende incehesaptan rx6700 xt li bir sistem almıştım aynı problemi yaşıyordum. 5 defa garantiye gönderdim bilgisayar tüm testlerden geçerek elime ulaşıyordu. Ama evde tekrar reset atmaya devam etti bende tekrar gönderdim ve orada ekran kartının güç kablolarından 2 pimli olan ayrı bir ucu, diğer bitişik olan güç kablolarına sabitlemek gerektiğini öğrendim. Ondan sonra bağladım ve şuanda 2 aya yakındır hiç reset atmadı. gevşeklikten dolayı bilgisayar güce binince reset atıyormuş. Şimdi ultra ayarlarda oynayabiliyorum.

Son düzenleme:

Diavelin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Görkem Çağan
Sadece PUBG oynuyorum oyun içi ekran kartı 60 65 derece kullanımı 50 ile 90 arası gidip geliyor işlemci 20-25 kullanım 55 derece
bios update yaptınız mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

olayın darboğaz kısmına çok yanlış yönden bakıyorsunuz bu arada single core üzerinden mi darboğaz yiyor yoksa oyun gpu çok kullandırmayanda bir oyun olabilir veya fps kilitleyip ordanda aynı olay yüzünden gpu yüzdesinde düşüklük olabilir bunların değerlendirilmesi lazım kullandığınız işlemci güçlü hiç bir şekilde darboğaz yapacağını sanmıyorum 3060 ile bu yüzden darboğaz meselesi değil bu olay

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,725
Üyeler
141,881
Son üye
Yxozi
Top Bottom