Neler Yeni

Sistem iyi ama sorun var

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Erdem
6 ay önce bir bilgisayar topladım ilk kullanmaya başladığımda sistem 2-3 saat içinde reset atıyordu tekrar açtığımda süre 1 saat 3. Açtığımda 10 dakikaya düşüyordu 1 kez anakartın ekran kartı girişi yandı anakart değistirdim power değiştirdim reset atma problemi devam etti daha sonra kendiliğinden reset atma olayı şu an yok artık ama performansı çok düşük steam PUBG oynuyorum oyun içi fpsim 200 250 arası ama hissettiğim 30 fps gibi evin elektiriğinden şupeleniyorum gelen elektirik böyle bir probleme neden olurmu

istem özellikleri:
İşlemci r9 5950x
Anakart msı mpg b550 gaming pro carbon wifi
Ekran kartı msı 3060
Ram patroit viper 4400 cl19
M2 samsung 980 pro
Power msı 750w gold

Onurology

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Onur Topcu
Voltajda dalgalanma varsa muhtemel. Lamba televizyon gibi ev eşyalarında her hangi bir gariplik oluyor mu?

marilyn

80+ Silver
6 ay önce bir bilgisayar topladım ilk kullanmaya başladığımda sistem 2-3 saat içinde reset atıyordu tekrar açtığımda süre 1 saat 3. Açtığımda 10 dakikaya düşüyordu 1 kez anakartın ekran kartı girişi yandı anakart değistirdim power değiştirdim reset atma problemi devam etti daha sonra kendiliğinden reset atma olayı şu an yok artık ama performansı çok düşük steam PUBG oynuyorum oyun içi fpsim 200 250 arası ama hissettiğim 30 fps gibi evin elektiriğinden şupeleniyorum gelen elektirik böyle bir probleme neden olurmu

istem özellikleri:
İşlemci r9 5950x
Anakart msı mpg b550 gaming pro carbon wifi
Ekran kartı msı 3060
Ram patroit viper 4400 cl19
M2 samsung 980 pro
Power msı 750w gold
sadece PUBG demi oluyor
oyun içi değerleri atabilirmisin sıcaklık kullanımlar vsvs ve oyundaki ayarlarını atabilirmisin

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Erdem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Voltajda dalgalanma varsa muhtemel. Lamba televizyon gibi ev eşyalarında her hangi bir gariplik oluyor mu?
Ev eşyalarında bir problem yok evin tesisatı baya eski ama diyer elektronik eşyalarda bir problem yok

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,068
İsim
Berk
O işlemciyi kullanan bir arkadaşım vardı sorunu bizde çözemedik ama işlemciyi değiştirince problemi çözülmüştü bilemiyorum sizdeki problemde aynı mı işlemciyi görünce yazayım dedim

Edit: galiba anakart bios işlemciyi desteklemiyor muydu neydi sitede destek var gözüküyordu son biosu atmıştık ama destek vermiyordu o da işlemciyi değiştirmek zorunda kalmıştı

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Erdem
sadece PUBG demi oluyor
oyun içi değerleri atabilirmisin sıcaklık kullanımlar vsvs ve oyundaki ayarlarını atabilirmisin
Sadece PUBG oynuyorum oyun içi ekran kartı 60 65 derece kullanımı 50 ile 90 arası gidip geliyor işlemci 20-25 kullanım 55 derece

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Erdem
O işlemciyi kullanan bir arkadaşım vardı sorunu bizde çözemedik ama işlemciyi değiştirince problemi çözülmüştü bilemiyorum sizdeki problemde aynı mı işlemciyi görünce yazayım dedim
Ryzen 5 5600x vardı üstüne bunu aldım işlemci bozul diye buda aynı

marilyn

80+ Silver
oyun içi ayarlarınızı atabilirmisiniz grafik ayarlarını

ve düşük mb lı sisteme yük bindiren başka bir oyunda deneyebilirmisiniz örneğin csgo yada valorant gibi aynı kasma hissiyatı varmı

ek olarak monitörünüz gsync destekli değil ise bu sorunda oluyor olabilir

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,068
İsim
Berk
Anladım valla tuhaf bir problem hiç ummadığınız bir donanım bile sorunu yaratıyor olabilir. Hddler sağlam mı bende bozuk hdd vardı sistem 2dakika geç açılıyordu ram cıksrtyık anakart pili değiş dediler en son hdd cıkardık sorun düzeldi meğer bozuk hdd gecikmr yapıyyormus

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,596
Üyeler
142,761
Son üye
KozmoverLandey
Top Bottom