Neler Yeni

Sistem topladım. Nasıl olmuş?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,862
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

ProArk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Ömer Ünal
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve oyunlar
Arkadaşlar yazdıklarınızı değerlendirdim. Hepinize çok teşekkür ederim. Sadece anakart seçiminde işlemci ile uyumunu kısa bir şekilde anlatır mısınız? Sistemi almayacağım. Sıkıntılı sistem toplamışım. Bu arada hazır sistem nasıl arkadaşlar. Güzelse onu da alabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl yok Performance GD'de? +80 Gold sertifikası var?
Kral acelem vardı gözümden kaçmış demekki. Çok teşekkür ederim uyarın için.

smt4141

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
samet altuntaş
O powerı keşke almasaydın ..

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Arkadaşlar yazdıklarınızı değerlendirdim. Hepinize çok teşekkür ederim. Sadece anakart seçiminde işlemci ile uyumunu kısa bir şekilde anlatır mısınız? Sistemi almayacağım. Sıkıntılı sistem toplamışım. Bu arada hazır sistem nasıl arkadaşlar. Güzelse onu da alabilirim.

Kral acelem vardı gözümden kaçmış demekki. Çok teşekkür ederim uyarın için.
11. ve 10. nesil işlemciler LGA1200 soket kullanıyor. 12. nesil işlemciler ise bambaşka bir soket, LGA1700 kullanıyor. AM4 ile LGA1200 farkıyla aynı şey.

Bu arada 6650XT önermiyorum. O kasayıda önermiyorum. Galax Rev al. en kötü Dark Diamond Pro MESH al.

ProArk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Ömer Ünal
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve oyunlar
11. ve 10. nesil işlemciler LGA1200 soket kullanıyor. 12. nesil işlemciler ise bambaşka bir soket, LGA1700 kullanıyor. AM4 ile LGA1200 farkıyla aynı şey.

Bu arada 6650XT önermiyorum. O kasayıda önermiyorum. Galax Rev al. en kötü Dark Diamond Pro MESH al.
Usta süper açıklamışsın. Benim kafa eskide tabi LGA1200 kullanıyor sanıyorum hala. LGA1700 bakıcaz o zaman. Bu arada alacağım zaman foruma konu açayım. Burdan toplarız olmadı. Ben kendim toplayınca sıkıntılı topluyorum.

Bir de sana bir sorum var kral. Arkadaş geçen bana dedi ki; "Monitör hz düşük ise (benim 75hz) bilgisayar darboğaz yapar diyor." İlk defa duydum öyle bir şey. 1920x1080 75hz monitörde darboğaz mı oluyor. Aslına bakarsan monitör darboğazı diye bir şey mi var? İşlemciyi anlardım tamam da monitör darboğazı ne alaka acaba?

O powerı keşke almasaydın ..
Yok yok ustam almadım bir şey. Öylesine topladım, hatalarımı öğrendim.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,919
İsim
Hasan
Usta süper açıklamışsın. Benim kafa eskide tabi LGA1200 kullanıyor sanıyorum hala. LGA1700 bakıcaz o zaman. Bu arada alacağım zaman foruma konu açayım. Burdan toplarız olmadı. Ben kendim toplayınca sıkıntılı topluyorum.

Bir de sana bir sorum var kral. Arkadaş geçen bana dedi ki; "Monitör hz düşük ise (benim 75hz) bilgisayar darboğaz yapar diyor." İlk defa duydum öyle bir şey. 1920x1080 75hz monitörde darboğaz mı oluyor. Aslına bakarsan monitör darboğazı diye bir şey mi var? İşlemciyi anlardım tamam da monitör darboğazı ne alaka acaba?

Yok yok ustam almadım bir şey. Öylesine topladım, hatalarımı öğrendim.
Darboğaz mantığı şöyle; Aslında kaç FPS alacaksan o FPS'i alıyorsun performansta sorun yok. Sıkıntı şu ki madem 75 hz monitör alacaksın neden tüm oyunlarda ortalama +200 FPS verebilecek bir sistem topluyorsun. Yani 6500xt alsan da olur. İleride 144 ya da 165 hz alırım diyorsan sorun yok tabii 75 hz ile de sorunsuz kullanırsın yani monitörün performansa bir etkisi yok.
Forumu takip et bütçene uygun güzel hazır bir sistem al derim.

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,261
İsim
Deniz Bey
bence Bütçeni yaz ona göre bişi çıkaralım

winner3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
ugur kandemir
söylediğin sistem i5 12400f toplanmıyor fiyat bütçeni aşıyor ddr5 anakart ve ram alınca yani

ProArk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Ömer Ünal
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve oyunlar
Benim monitörüm var. 75 hz ilerde alacağım.
Bütçem 13-14 bin TL civarı. Buna uygun 6600xt li sistem alabilir miyim peki? Hazırda varsa şuanki dolar kuruna uygun bana toplar mısınız?

winner3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
ugur kandemir
pardon h610m anakarta ddr4 ram oluyormus ama ekran kart 6600 xt alırsanız 15 bin bandında kalır fiyat siz bilirsiniz

winner3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
ugur kandemir
https://www.n11.com/urun/cooler-mas...edium=cpc&utm_campaign=cimri_genel#unf-review power olarak da bu iyi
Arkadaşlar merhaba. Kendi çapımda bir sistem toplamak istedim. Hazır sistemler çok pahalı geliyor bana. Sizce sistemim nasıl olmuş? Ne gibi parçaları çıkarmam eklemem gerekiyor. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Ekran Kartı

İşlemci
Anakart
Ram
Kasa
Güç Kaynağı
SSD

TOPLAM: 15.234 TL

Sistemi bu şekilde topladım. Bütçem kısıtlı ve olabildiğince ucuza getirmeye çalıştım. Demem o ki şunu alma kardeşim şu marka daha iyi diye söyleyecek bir bütçeye sahip değilim. Ekran kartı çok önemli benim için. Oyun oynuyorum sadece. Önerileriniz varsa daha ucuz şekilde sistemi getirebilmemi sağlayacak lütfen yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler.

NOT: Arkadaşlar bu sistemi hangi parçalardan kısarak daha ucuza denk getirebilirim. Ekran kartı hariç hepsinden kısabilirim. RAM 16GB SSD:500Altı olmaması gerekiyor. SSD için bir tane oyun 100gb oldu neredeyse. Çok oyun oynuyorum ve 500GB zor yetiyor. Bütçem yetmediği için böyle yapmayı düşündüm.

https://www.gamegaraj.com/urun/deluxe-5t12-rx6600xt-6700xt/
Bu sisteme 6650xt takınca fiyatı 16,637TL oluyor. Bunu almak mı daha mantıklı sizce?
15 bin civari rtx 3060 sistem var sinerji o daha mantikli gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Oğuzhan Efe Keskin
Arkadaşlar merhaba. Kendi çapımda bir sistem toplamak istedim. Hazır sistemler çok pahalı geliyor bana. Sizce sistemim nasıl olmuş? Ne gibi parçaları çıkarmam eklemem gerekiyor. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Ekran Kartı

İşlemci
Anakart
Ram
Kasa
Güç Kaynağı
SSD

TOPLAM: 15.234 TL

Sistemi bu şekilde topladım. Bütçem kısıtlı ve olabildiğince ucuza getirmeye çalıştım. Demem o ki şunu alma kardeşim şu marka daha iyi diye söyleyecek bir bütçeye sahip değilim. Ekran kartı çok önemli benim için. Oyun oynuyorum sadece. Önerileriniz varsa daha ucuz şekilde sistemi getirebilmemi sağlayacak lütfen yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler.

NOT: Arkadaşlar bu sistemi hangi parçalardan kısarak daha ucuza denk getirebilirim. Ekran kartı hariç hepsinden kısabilirim. RAM 16GB SSD:500Altı olmaması gerekiyor. SSD için bir tane oyun 100gb oldu neredeyse. Çok oyun oynuyorum ve 500GB zor yetiyor. Bütçem yetmediği için böyle yapmayı düşündüm.

https://www.gamegaraj.com/urun/deluxe-5t12-rx6600xt-6700xt/
Bu sisteme 6650xt takınca fiyatı 16,637TL oluyor. Bunu almak mı daha mantıklı sizce?
Ehh

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,845
Üyeler
141,194
Son üye
Majestyy
Top Bottom