Neler Yeni

Sistem toplayacağım fakat parçalar hakkında yardımınız gerekli.

OMFAPO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ÖMER FARUK POLAT
Arkadaşlar hepinize merhabalar. Küçük bir ilde yaşıyoruz çok fazla bir aktivitemiz yok. Hanım ev iş, ben ev iş takılmaktan biraz bunaldık. O yine netflix, telefon falan idare ediyor fakat ben patlama derecesine geldim. Bi kaç gündür donanımarşivi youtube kanalında parça incelemeleri olsun karşılaştırmalar olsun baya bi bakındım ettim. En sonunda bi sistem kurdum sizlerle paylaşıp fikirlerinizi almak istiyorum.

ÖNEMLİ NOT: Öneri vermek isteyen olursa, hali hazırda elimde şuanda Ryzen 2600 işlemci ve XFX RX6800 MERC Ekran Kartı olan bir sistem var. Bilgisayar kasam ise beyaz NZXT üstte tek fan olan model.

Kurmayı düşündüğüm sistemde ekran kartı almak yerine ekran kartıma 'profix elektronik' denilen şirkette bakım/onarım yaptırmayı düşünüyorum.

1. Kurmayı düşündüğüm sistem parçaları şu şekilde:
  2. İşlemci: AMD Ryzen 5 7500F (youtube'da bu işlemcinin fazlasıyla iş gördüğünü söylüyorlar.)
  3. Anakart: ASUS Prime A620M-E CSM 6400MHz
  4. RAM: Patriot Viper Venom (2X16GB) (tamamen mhz ve cl değerine bakıp tıkladım.)
  5. SSD: Kingston KC3000 (okuma ve yazma hızının fiyat muadillerine göre çok iyi olduğunu düşündüm. ve markası kingston.)
  6. Kasa: MSI MAG Forge 120A AIRFLOW (içinde 6 tane fan olmasına tav oldum tamamen.)
  7. Power Supply: MSI MAG A550BN 80Plus
  8. İşlemci Soğutucu: Thermalright Commander 140 (sıvı soğutma da düşündüm fakat bu arkadaşta karar verdim anlamsızca.)

Kurmak istediğim sistem bu yönde fakat bilgili, tecrübeli arkadaşlarımın önerilerine her daim açığım. Bütçem ekran kartı olmadan 20bin Türk Lirası.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Top Bottom