Neler Yeni

Sistem upgrade tavsiyesi

Mvnmt35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mehmet
Arkadaşlar merhaba, hazırdaki sistemim şöyle;

5600X işlemci
Dark Freezer X124 kule tipi soğutucu
B550 Gaming Edge Wi-Fi anakart
Corsair CMK16GX4M2B3200C16r 2x8GB RAM.
XFX RX 6800 ekran kartı
Corsair RM850W PSU.
Kasa Aerocool Aero 800 (durumu kötü kasa ayağı kırık ekran kartı vida yeri yalama vs.)
LG UltraGear 24GN65BR monitör

DDR5 sisteme geçeyim diyorum anakart işlemci RAM ve soğutucuyu satarak.

7800x3D bir sistem düşünüyorum işlemci, soğutucu, kasa, RAM ve anakart alınacak ileriye dönük bir sistem için tavsiyeleriniz nedir, hangi modelleri almalıyım? Özellikle anakartta Wi-Fi modeli istiyorum Bluetooth'ta ve Wi-Fi'da kullanıyorum.

Anakart için b650 tomahawk modelini düşünüyorum işlemci oyunlar için en iyi oldugu için 7800x3d düşünüyorum ama ram kasa ve sogutucuda ne almam gerektiğini bilmiyorum tavsiyeleriniz nelerdir

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
479
İsim
Ahmet Melih Alemdar

5600X işlemci
XFX RX 6800 ekran kartı
Corsair RM850W PSU.
Kasa Aerocool Aero 800 (durumu kötü kasa ayağı kırık ekran kartı vida yeri yalama vs.)

7800x3D bir sistem düşünüyorum işlemci, soğutucu, kasa, RAM ve anakart alınacak ileriye dönük bir sistem için tavsiyeleriniz nedir, hangi modelleri almalıyım? Özellikle anakartta Wi-Fi modeli istiyorum Bluetooth'ta ve Wi-Fi'da kullanıyorum.

Anakart için b650 tomahawk modelini düşünüyorum işlemci oyunlar için en iyi oldugu için 7800x3d düşünüyorum ama ram kasa ve sogutucuda ne almam gerektiğini bilmiyorum tavsiyeleriniz nelerdir
Msi b650 gaming plus wifi ile msi b650 nin arasinda fiyat farkina değecek fark yok.
B650 gaming plus wifi işini görecektir. Severek kullaniyorum
7800x3d için güzel bir sıvı soğutma olur. F/P olarak bitfenix cube 360mm var gayet serin soğutuyor.
Kasa Dark maxima v30 2.950 TL idi sanırım. Baya bi geniş.
Kullandiklarimdan tavsiye ettim
Ram olarak corsair vengeance 2x16 gb 6000 mhz cl 30 yada g.skill trident z5 neo idi sanırım gayet performansli ve kaliteli bunlar
Bi de Lexar ares in var. O da bublardan 1. 000 TL daha ucuz

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Melih Baygör

5600X işlemci
XFX RX 6800 ekran kartı
Corsair RM850W PSU.

soğutucu olarak ls720 yi forumda çok öneriyor arkadaşlar. kasanın da 360mm için uygun olması lazım tabi ki. kasada görsellik arayışındaysan ben olsam h6 flow indirimi kovalarım bu sıralar epey popüler bir kasa. lian li kasalar da incehesapta gaming gecelerinde indirime giriyor bir kaç haftadır. 7800x3d kuvvetli bir işlemci bu sebeple anakartta vrm performansı iyi olan bir model öneririm şahsen, fazla giriş seviyesine inme. güç kaynağın falan yeterli.

Mvnmt35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mehmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Msi b650 gaming plus wifi ile msi b650 nin arasinda fiyat farkina değecek fark yok.
B650 gaming plus wifi işini görecektir. Severek kullaniyorum
7800x3d için güzel bir sıvı soğutma olur. F/P olarak bitfenix cube 360mm var gayet serin soğutuyor.
Kasa Dark maxima v30 2.950 TL idi sanırım. Baya bi geniş.
Kullandiklarimdan tavsiye ettim
Ram olarak corsair vengeance 2x16 gb 6000 mhz cl 30 yada g.skill trident z5 neo idi sanırım gayet performansli ve kaliteli bunlar
Bi de Lexar ares in var. O da bublardan 1. 000 TL daha ucuz
Gaming plus ve tomahawk arasında her zaman tomahawk oneriliyor biri 8000 biri 6400 civarında fiyat olarak soğutma ise ls720 360 mm düşünüyorum oda cok öneriliyor kasada ise aklım karışıyor cok fazla model var ve kaliteli mesh yapıda olması gerekiyor özellikle havalandırma iyi olmalı yuksek sistem için ramlerede bir bakayım
Mesaj otomatik birleştirildi:

soğutucu olarak ls720 yi forumda çok öneriyor arkadaşlar. kasanın da 360mm için uygun olması lazım tabi ki. kasada görsellik arayışındaysan ben olsam h6 flow indirimi kovalarım bu sıralar epey popüler bir kasa. lian li kasalar da incehesapta gaming gecelerinde indirime giriyor bir kaç haftadır. 7800x3d kuvvetli bir işlemci bu sebeple anakartta vrm performansı iyi olan bir model öneririm şahsen, fazla giriş seviyesine inme. güç kaynağın falan yeterli.
Anakart ya tomahawk yada gaming plus olucak b650 olarak ama tomahawk a daha yakınım soğutucu 360 ls720 is görür diye düşünüyorum kasa ise gösteriş falan kesinlikle aramıyorum hava alan performansli ileriye dönük kasa daha cok işimi görür tabi birde devasa boyutta olmasa iyi olur midtower normal kasalardam kaliteli bir şey bulmak lazım

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
479
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Gaming plus ve tomahawk arasında her zaman tomahawk oneriliyor biri 8000 biri 6400 civarında fiyat olarak soğutma ise ls720 360 mm düşünüyorum oda cok öneriliyor kasada ise aklım karışıyor cok fazla model var ve kaliteli mesh yapıda olması gerekiyor özellikle havalandırma iyi olmalı yuksek sistem için ramlerede bir bakayım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakart ya tomahawk yada gaming plus olucak b650 olarak ama tomahawk a daha yakınım soğutucu 360 ls720 is görür diye düşünüyorum kasa ise gösteriş falan kesinlikle aramıyorum hava alan performansli ileriye dönük kasa daha cok işimi görür tabi birde devasa boyutta olmasa iyi olur midtower normal kasalardam kaliteli bir şey bulmak lazım
Gaming plus ile tomahawk i karşılaştır fark göremeyeceksin. Kasada ise ikinci dark kullanışım. Atx anakart var gaming plus wifi. Kasa bomboş gibi. Videosunu izle hak verirsin

Mvnmt35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mehmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gaming plus ile tomahawk i karşılaştır fark göremeyeceksin. Kasada ise ikinci dark kullanışım. Atx anakart var gaming plus wifi. Kasa bomboş gibi. Videosunu izle hak verirsin
Baya fark çıktı aslında 2 heatsinkli m2 slotu daha iyi ses yongasi vrm lerdede fark vardır diye tahmin ediyorum gaming plus 6 fan soketli tomahawk 8 soketli genel olarakta fazla puan almış aradaki 1600 TL'ye deger gibi duruyor ama neyse kasaya bakıcam

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
479
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Melih Baygör
tomahawkta vrm fazla, io shield mevcut, m2 yuvası fazla, ses yongası daha iyi, muhtemelen malzeme kalitesi daha iyi ve daha yakışıklı gözüküyor, usb yuvası sayısı fazla. 1500 lira farka değer mi çok emin olamadım ancak tomahawk daha iyi bir seri. fp anlamında ise wifi de sunmasıyla gaming plus güzel fiyatta şuan.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,691
Üyeler
141,874
Son üye
mert369
Top Bottom