Neler Yeni

SİSTEMİM ORTALAMA OLMASINA RAĞMEN HER OYUNDA İSTİSNASIZ FPS DROP YİYORUM

NiddeCat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Taceddin YILMAZ
sistemim
amd ryzen 5 3600
asus dual rx 580 8gb
asus prime b550m-k
adata su630 240 gb ssd
seageat barracuda1 tb

sistemim bu olmasına rağmen her oyunda güzel fps alırken birden fps drop yiyorum ve fps 0 olup tekrar normale çıkıyor bu minecraft tan valorant, CSGO dan GTA5 e kadar her oyunda geçerli. ssd de sorun vardır diye çıkartıp hdd ye kurdum ve hala aynı dropları yiyorum lütfen yardımcı olur musunuz.

**ekleme: ısınma sorunları yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yunus
Bir arkadaş da aynı şeyi yaşıyordu.. büyük ihtimal ekran kartın mining yapılmış bir kart özel oc dosyalar ile boot ediyorlardı sanırsam fabrika ayarlarına döndürme gibi bir şey vardı sanırsam..

yakar41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
tunahan

MüslümGürses

80+ Silver
En İyi Cevap
3
sistemim
amd ryzen 5 3600
asus dual rx 580 8gb
asus prime b550m-k
adata su630 240 gb ssd
seageat barracuda1 tb

sistemim bu olmasına rağmen her oyunda güzel fps alırken birden fps drop yiyorum ve fps 0 olup tekrar normale çıkıyor bu minecraft tan valorant, CSGO dan GTA5 e kadar her oyunda geçerli. ssd de sorun vardır diye çıkartıp hdd ye kurdum ve hala aynı dropları yiyorum lütfen yardımcı olur musunuz.

**ekleme: ısınma sorunları yok
SSD bozuk olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir arkadaş da aynı şeyi yaşıyordu.. büyük ihtimal ekran kartın mining yapılmış bir kart özel oc dosyalar ile boot ediyorlardı sanırsam fabrika ayarlarına döndürme gibi bir şey vardı sanırsam..
Böyle bir şey de olabilir

yakar41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
tunahan
Sonradan gelip konu sahibini gereksiz yere meşgul ediyorsunuz. Konunun monitör veya televizyon ile alakası yok.

Boş mesajlar yazmayın.

Sonradan gelenler konuyu baştan okusun.
okudum ve aynı sorun bende var damdan dusenın halını damdan dusen anlar

yakar41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
tunahan
ne oldu kardeş
ya şey dıyorlar bılgısayarı kasıyormus arkadasın konuyu okudum aslında bana dedıgınız monıtorle olabılecek bır sorun dedım tv ye dene dedım ve sızı etıketledım daha bılgılı dıye

memz

80+ Silver
En İyi Cevap
2
@NiddeCat fps sıfıra düşüyorsa sebebi ya throttledir yada bazı parçalar arası darboğaz
eğer oyunda bir bölümden başka bölüme geçerken ise sorun ssd yada ramden kaynaklıdır
ama aynı yerde iken bir anda gidiyorsa throtle yada darboğazdır sorun sana önerim ekran kartı driverlerini anakart chipset sürücüsünü güncelle

ya şey dıyorlar bılgısayarı kasıyormus arkadasın konuyu okudum aslında bana dedıgınız monıtorle olabılecek bır sorun dedım tv ye dene dedım ve sızı etıketledım daha bılgılı dıye
adamın pc arada 0 fps oluyormuş seninki gibi takılma durumu değil

yakar41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
tunahan
@NiddeCat fps sıfıra düşüyorsa sebebi ya throttledir yada bazı parçalar arası darboğaz
eğer oyunda bir bölümden başka bölüme geçerken ise sorun ssd yada ramden kaynaklıdır
ama aynı yerde iken bir anda gidiyorsa throtle yada darboğazdır sorun sana önerim ekran kartı driverlerini anakart chipset sürücüsünü güncelle

ben oyle sanmıstım pardon :)

• Beğen
Reaksiyonlar: memz

NiddeCat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Taceddin YILMAZ
Sonradan gelip konu sahibini gereksiz yere meşgul ediyorsunuz. Konunun monitör veya televizyon ile alakası yok.

Boş mesajlar yazmayın.

Sonradan gelenler konuyu baştan okusun.
dediğiniz gibi hd tune testini yaptım ve yazma hızı 50 mb çıktı bu yüzden ssd yi gönderdim ve şimdilik windows u HD ye kurdum lakin fps droplarım devam etmekte ayrıca bütün parçalar sıfır alındı. ramlerimi 2 farklı zamanda 2 farklı yerden aldım ama aynı marka model acaba ilkinde sorun vardır diy ikisini tek tek denedim ama sorun hala devam ediyordu arkadaşlar darboğazdan bahsetmiş şuan dar boğaz yapacak tek şey 60 herz ve vga girişli olan monitörüm kalıyor ekran kartına vga to hdmi dönüştürücü ile takıyorum onuda

cahilliğime verin throttle tam olarak nedir

Top Bottom