Neler Yeni

Sistemim sizce nasıl ? Yeni sipariş verildi ?

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Sercan GÖKALP
Epey konu açtım sağolsun bazı arkadaşlar yardımcı oldu .İlk masaüstü deneyimim olacak .Aşırı oyun oynayan biri değilim PUBG,Cs go ,lol ,knight ve rise online gibi oyunlar oynuyorum .

Sadece İşlemciyi i5 olarak seçtim.İleride İ3 ileride az gelir diye .Bu şekilde 21 bin TL geldi sipariş geçtim bankada 4 taksit yapacak epey hesaplı gibi geldi umarım bu fiyata uygun almışımdır.

Intel Core i5 12400F 4.40GHz 18MB Önbellek 6 Çekirdek Soket 1700 10nm İşlemci

GIGABYTE H610M K DDR4 3200MHz DDR4 Soket 1700 M.2 USB 3.2 HDMI mATX Anakart

GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 Siyah Single Kit Ram

GIGABYTE GeForce RTX 4060 Windforce OC 8GB GDDR6 128 Bit DLSS 3 Ekran Kartı

Rampage REACTION Tempered Glass 600W 80 Plus Bronze Rainbow Siyah Gaming Kasa

WD 480GB GREEN SN350 NVMe M.2 SSD (Okuma 2400MB / Yazma 1650MB
Kardeşim ilerde bi 8 ram daha al aynı marka bide mümkünse bir tık daha iyi bir PSU al sana uzun süreler yeter o oynadığın oyunlarla

eggmen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Egemen Parlak
ilginize tesekkur ederim , şuan için iptal secenegi aktif ipta edebilirim fakat attıgınız linkteki sistem butce olarak 3000 TL fazlası var hemde amd işlemci istemiyorum oynadıgım oyun olan KO intel işlemciye uyumlu oldugu icin intel ve nvidia dısına cıkmak istemiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

tesekkurler ram arttırımı derken 32 gb gibi mi PUBG cs go knight online 3 lusu google isleri dısında kullanmıyorum 16 fazlasıyla yeterli diye dusunmustum
Hocam bu aralar sistem işlerinden uzak kaldım ancak diğer forumlarda da konu açarsanız size yardımcı olurlar. Dediğim gibi psu kesin değişmeniz lazım, ister iade edin, isterseniz de bekleyin 3-5 ay öyle alın.

oynadığınız oyunlara göre 4060 kart ve 8+8 ram ve i5 12400f size yetecektir. PSU olarak: NZXT, Corsair, fsp, zalman, msi, asus, cooler master, thermaltake alabilirsiniz. Yalnız bu markaların da her ürünü iyi değil, dediğim gibi konu açarak yardım alabilirsiniz. Güle güle kullanın.

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
860
İsim
Arda doğan
Psu Ve Ram Çöp İade Et

JrFuKi.

80+ Bronze
vulcan sistemi 12400f yapıp alın derim ddr5 alınnacak bütçe varken ddr4 alınmamalı diye düşünüyorum. rampage psu nun her yerde kullanılması iyi olduğu anlamına gelmiyor , ucuz yollu olduğu için kullanılıyor.
bu nasıl

vulcan sistemi 12400f yapıp alın derim ddr5 alınnacak bütçe varken ddr4 alınmamalı diye düşünüyorum. rampage psu nun her yerde kullanılması iyi olduğu anlamına gelmiyor , ucuz yollu olduğu için kullanılıyor.
link varmı
yada bu nasıl

Psu Ve Ram Çöp İade Et
muadil önerin ? iade edip ne alıcaz

Kardeşim ilerde bi 8 ram daha al aynı marka bide mümkünse bir tık daha iyi bir PSU al sana uzun süreler yeter o oynadığın oyunlarla
8 gb ram al demissiniz 2x8 zaten suanda 3.slot mu var

Hocam genel olarak rampage, gamepower, powerboost, gamebooster, frisby gibi markaların güç kaynakları güvenilmez olur ve 4060 gibi kartlar emanet edilmez. Ancak bilgisayarı aldınız artık ve yapabileceğinşz tek şey paranız olunca forumlarda öneri isteyip kaliteli bir power supply almak. Ben de ilk pc aldığımda powerboost almıştım, 3 ay sonra nzxt c750 bronze ile değiştirdim ve içim rahat. Sonuç olarak bir şey olmaz, rampage diye patlayacak diye bir durum söz konusu değil, akım korumalı priz alın bir adet ve yatağa rahat girip uyuyun bir şey olmaz.

He bu arada iade ederim bir daha alırım derseniz, öyle bir seçeneğiniz varsa, iptal edebilirsiniz.

önerinideki butce olarak cok gelir 20 -21 e benimkine muadil varmı kalite olarak intel nvdia tarafında

Son düzenleme:

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
860
İsim
Arda doğan
bu nasıl

link varmı
yada bu nasıl

muadil önerin ? iade edip ne alıcaz

8 gb ram al demissiniz 2x8 zaten suanda 3.slot mu var

önerinideki butce olarak cok gelir 20 -21 e benimkine muadil varmı kalite olarak intel nvdia tarafında
Knk İade Et Yarına Hatırlat Bana 8 Gibi Sana Sistem Bakak Bu Para Bu Sistemlere Verilmez Marka Sistem Buluruz

JrFuKi.

80+ Bronze
Knk İade Et Yarına Hatırlat Bana 8 Gibi Sana Sistem Bakak Bu Para Bu Sistemlere Verilmez Marka Sistem Buluruz
sabah arar iptal gecerim ama epey baktım hala bu butcede intel ve nvdia tarafından daha iyisi yok gibi gordugum kadarıyla psu tarafına takılmıs herkes onu daha kaliteli alsam bin tl daha eklemek gerekiyor

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
860
İsim
Arda doğan
sabah arar iptal gecerim ama epey baktım hala bu butcede intel ve nvdia tarafından daha iyisi yok gibi gordugum kadarıyla psu tarafına takılmıs herkes onu daha kaliteli alsam bin TL daha eklemek gerekiyor
Boşver aga git 2.elden 4-6aylık.hazır sistem al yine daha iyi bu fiyata değmez kalitesiz

JrFuKi.

80+ Bronze
Boşver aga git 2.elden 4-6aylık.hazır sistem al yine daha iyi bu fiyata değmez kalitesiz
Sağolun fakat 2. El elektronik alet istemiyorum . Bu yüzden 2. Ele kıyaslamak doğru da olmaz, varsa tavsiyeniz link atarsanız 21 bin tl ye intel /nvidia tarafında bu sistemden daha iyisi atarsanız alayım yoksa en iyisi bu oluyor bu fiyata

Çokta bir seçenek yok 3 aşağı 5 yukarı tüm siteler aynı fiyat

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
ahmet taha çelenk
Hocam genel olarak oyun oynuyosaniz amd zaten daha cok oyun odakli intel kotu degil ama butcenizde amdde sistemler var eger intelden vazgecersiniz

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
860
İsim
Arda doğan
Sağolun fakat 2. El elektronik alet istemiyorum . Bu yüzden 2. Ele kıyaslamak doğru da olmaz, varsa tavsiyeniz link atarsanız 21 bin TL ye intel /nvidia tarafında bu sistemden daha iyisi atarsanız alayım yoksa en iyisi bu oluyor bu fiyata

Çokta bir seçenek yok 3 aşağı 5 yukarı tüm siteler aynı fiyat
Knk 4-6 ay garantilileri faturayı kontrol ederek alabilirsin ama yinede bulunur o fiyata illa sıfır dersen

JrFuKi.

80+ Bronze
Knk 4-6 ay garantilileri faturayı kontrol ederek alabilirsin ama yinede bulunur o fiyata illa sıfır dersen
Sıfır hem kafam rahat oluyor hemde 4 karttan vade farksız daha cazip
Sıfır olarak muadil seçenek varsa açığım

Hocam genel olarak oyun oynuyosaniz amd zaten daha cok oyun odakli intel kotu degil ama butcenizde amdde sistemler var eger intelden vazgecersiniz
Intel ve Nvdia ekran kartı hariç düşünmüyorum
İ5 12400f ile amd 5600 kafa kafaya zaten

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
860
İsim
Arda doğan
Sıfır hem kafam rahat oluyor hemde 4 karttan vade farksız daha cazip
Sıfır olarak muadil seçenek varsa açığım

Intel ve Nvdia ekran kartı hariç düşünmüyorum
İ5 12400f ile amd 5600 kafa kafaya zaten
Amd işlemci her zaman daha iyi knk anakart otomatik tek tıkla o.c modu var asus anakartlarda birçok özellik var sistemin full amd ise hepsi birbiri ile uyumlu çalışması falan yani sistemden %10-15 e kadar daha iyi performans alıyorsun

MasterS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Enes miraç
Epey konu açtım sağolsun bazı arkadaşlar yardımcı oldu .İlk masaüstü deneyimim olacak .Aşırı oyun oynayan biri değilim PUBG,Cs go ,lol ,knight ve rise online gibi oyunlar oynuyorum .

Sadece İşlemciyi i5 olarak seçtim.İleride İ3 ileride az gelir diye .Bu şekilde 21 bin TL geldi sipariş geçtim bankada 4 taksit yapacak epey hesaplı gibi geldi umarım bu fiyata uygun almışımdır.

Intel Core i5 12400F 4.40GHz 18MB Önbellek 6 Çekirdek Soket 1700 10nm İşlemci

GIGABYTE H610M K DDR4 3200MHz DDR4 Soket 1700 M.2 USB 3.2 HDMI mATX Anakart

GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 Siyah Single Kit Ram

GIGABYTE GeForce RTX 4060 Windforce OC 8GB GDDR6 128 Bit DLSS 3 Ekran Kartı

Rampage REACTION Tempered Glass 600W 80 Plus Bronze Rainbow Siyah Gaming Kasa

WD 480GB GREEN SN350 NVMe M.2 SSD (Okuma 2400MB / Yazma 1650MB
Hayirli olsun bu arada monitör nedir acaba?

Top Bottom