Neler Yeni

Sistemim yetmesine rağmen minecraft oynarken drop giriyor

ddarkbrother

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,826
İsim
Tandoğan Tan
Arkadaşlar mc premium aldım oynamak için. Hangi ayarları denersem deneyeyim oyunu oynarken ara ara kasmalar ve drop sorunlarından oyunu oynayamıyorum. Ne yapmam lazım? Sorun neyden kaynaklanıyor?

Sistemim: İ5 2400, 8gb ram, GTX 1650 Aero ıtx 4gb oc

muskA

80+ Silver
Arkadaşlar mc premium aldım oynamak için. Hangi ayarları denersem deneyeyim oyunu oynarken ara ara kasmalar ve drop sorunlarından oyunu oynayamıyorum. Ne yapmam lazım? Sorun neyden kaynaklanıyor?

Sistemim: İ5 2400, 8gb RAM, GTX 1650 Aero ıtx 4gb oc
işlemciden kaynaklı diye düşünüyorum.o ekran kartına o işlemci gider mi be ? :(

CNTYFN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
CAN
ramın çok duşük bence 1333 mhz ne bıosdan bir kontrol etmeni tavisye ederim internetten araştır hatta donanım arşivinin yeni pc alınca yapılması gerekilenler videosundaki ram mhz arttırma kısmını izle ve yap 1333 mhz ram ilk defa duyuyorum ve bayada etkisdi olur oyunlara

ddarkbrother

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,826
İsim
Tandoğan Tan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
işlemciden kaynaklı diye düşünüyorum.o ekran kartına o işlemci gider mi be ? :(
Kanka R6 gibi bir oyunu hemen hemen her ayarlar en yüksekte oynuyorum. İşlemci darboğaz sorununu orada daha fazla yansıtırdı o kadar bariz bir sıkıntı olsayd. Darboğaz var farkındayım ama mc be aga oyun da. İntel pentium da bile bu oyunu oynayabiliyordum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ramın çok duşük bence 1333 mhz ne bıosdan bir kontrol etmeni tavisye ederim internetten araştır hatta donanım arşivinin yeni PC alınca yapılması gerekilenler videosundaki RAM mhz arttırma kısmını izle ve yap 1333 mhz RAM ilk defa duyuyorum ve bayada etkisdi olur oyunlara
Hocam ddr3 bir ram 1600mhz bile yapılsa bir fark olamaz. Oc'lik bir durum yok. 2gb'lik a101'den alınma laptop oyunu sıkıntısız açarken Allah aşkına bilmediğiniz şey hakkında yorum yapmayın.

muskA

80+ Silver
Kanka R6 gibi bir oyunu hemen hemen her ayarlar en yüksekte oynuyorum. İşlemci darboğaz sorununu orada daha fazla yansıtırdı o kadar bariz bir sıkıntı olsayd. Darboğaz var farkındayım ama mc be aga oyun da. İntel pentium da bile bu oyunu oynayabiliyordum.

Hocam ddr3 bir RAM 1600mhz bile yapılsa bir fark olamaz. Oc'lik bir durum yok. 2gb'lik a101'den alınma laptop oyunu sıkıntısız açarken Allah aşkına bilmediğiniz şey hakkında yorum yapmayın.
optimizasyon kaynaklıda olabilir emin değilim.yukardaki arkadaşında dediği gibi ramler 1333 ise normal.

Hocam ddr3 bir RAM 1600mhz bile yapılsa bir fark olamaz. Oc'lik bir durum yok. 2gb'lik a101'den alınma laptop oyunu sıkıntısız açarken Allah aşkına bilmediğiniz şey hakkında yorum yapmayın.
kanka bana bi atsana a 101 laptopu ile oyunu açan model ?

Rivyalı Geralt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,470
İsim
Gerald
İlgilendiği Kategoriler
YKS , League of Legends , witcher serisi , fantastik kitaplar
Darboğaz ve ramlerle ne alakası olabilir .d ?

ddarkbrother

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,826
İsim
Tandoğan Tan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
optimizasyon kaynaklıda olabilir emin değilim.yukardaki arkadaşında dediği gibi ramler 1333 ise normal.

kanka bana bi atsana a 101 laptopu ile oyunu açan model ?
Aynen kanka gta v'yi story mod da ultra high'da açan 1333mhz ram bebe oyunu diye minecraft'da trip atıyor 👌

muskA

80+ Silver
Aynen kanka gta v'yi story mod da ultra high'da açan 1333mhz RAM bebe oyunu diye minecraft'da trip atıyor 👌
unutma bu gta değil.her oyunun optimizasyonuda aynı değil.minecraft akıcı oynaman için en kötü i5 4.nesil bi işlemciye sahip olman lazım.ekran kartına fazla güvenme her oyunda kurtarmaz seni :)

kubi07

80+
Minecraft benim laptopta hiç kasmadan oynardım eskiden.
Artık aynı laptop kasarak drop yiyerek oynatıyor.
Versiyon ilerledikçe optimizasyon kötüleşiyor sanırsam.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Herkes kafadan sağma bilgi vermiş :).

Farklı sürümlerde oynamayı denedinmi ?

ddarkbrother

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,826
İsim
Tandoğan Tan
unutma bu gta değil.her oyunun optimizasyonuda aynı değil.minecraft akıcı oynaman için en kötü i5 4.nesil bi işlemciye sahip olman lazım.ekran kartına fazla güvenme her oyunda kurtarmaz seni :)
Ya hocam bilgisizliğinizi neye borçlusunuz? İntel pentium'un haberi yok sanırım i5 4. nesil olduğundan. Ayrcıa gtx 1650 forza 4'ü bile ultrada açan bir ekran kartı. Uyarınızıdan sonra kendisini bilgilendiririm her oyunda kurtarmaması için.

Minecraft benim laptopta hiç kasmadan oynardım eskiden.
Artık aynı laptop kasarak drop yiyerek oynatıyor.
Versiyon ilerledikçe optimizasyon kötüleşiyor sanırsam.
Muhtemelen kankam.

Herkes kafadan sağma bilgi vermiş :).

Farklı sürümlerde oynamayı denedinmi ?
Hayır deneyeceğim şimdi.

Top Bottom