Neler Yeni

Sistemimde darboğaz olma olasılığı olabilirmi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Utkucan Kırankaya
SİSTEM:
Msi B650 Gaming Plus 7200mhz Anakart
Ryzen 5 7600x İşlemci
XPG 6000mhz cl30 32 gb ram
Msi 4060ti gaming x 16gb
Msi mag coreliguid m360mm sıvı soğutma
Güç kaynağı: Corsair 750w Bronze

Ben rekabetçi oyunlardan olan Pubg oynuyorum.Dolayısla en düşük ayarlarda oynuyorum. Yüksek fps muhabbetinden dolayı, 2017 den beri oynadğım için istesemde yüksek ayarlarda oynayamıyorum göz aşinalığından ayarları en düşüğe çekiyorum yalnız oyunda drop yaşar gibi oluyorum oyuncular bilir bu durum hemen hissedilir drop da demiyim ama böyle bir titreme ani fps düşüşleri 300den yaklaşık 180 fps sonra tekrar 300 o sırada bir titreme özellikle afterbuner ile god of Wara girdim 99 kullanım darboğaz gözükmüyor.Anlamadım sorunu çözemedim. Bu sistemin pubg gibi bir oyunda böyle yapmaması lazım diye düşünüyorum. Pubg de ekran kartı kullanımı hiç 99 olmuyor işlemci odaklı olduğu için.Bide işlemci aşırı ısınıyor 360mm sıvı soğutma ile boşta 50derece bu işlemci için normalmi acaba expo felan açık biosta. Fikri olan varsa yazabilirmi acaba şimdiden teşekkürler. Monitörüm 240hz altına bi anda düştüğü için mi titreme oluyor acaba.

Son düzenleme:

loewry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Alper Kaplan
SİSTEM:
Msi B650 Gaming Plus 7200mhz Anakart
Ryzen 5 7600x İşlemci
XPG 6000mhz cl30 32 gb ram
Msi 4060ti gaming x 16gb
Msi mag coreliguid m360mm sıvı soğutma
Güç kaynağı: Corsair 750w Bronze

Ben rekabetçi oyunlardan olan PUBG oynuyorum.Dolayısla en düşük ayarlarda oynuyorum. Yüksek fps muhabbetinden dolayı, 2017 den beri oynadğım için istesemde yüksek ayarlarda oynayamıyorum göz aşinalığından ayarları en düşüğe çekiyorum yalnız oyunda drop yaşar gibi oluyorum oyuncular bilir bu durum hemen hissedilir drop da demiyim ama böyle bir titreme ani fps düşüşleri 300den yaklaşık 180 fps sonra tekrar 300 o sırada bir titreme özellikle afterbuner ile god of Wara girdim 99 kullanım darboğaz gözükmüyor.Anlamadım sorunu çözemedim. Bu sistemin PUBG gibi bir oyunda böyle yapmaması lazım diye düşünüyorum. PUBG de ekran kartı kullanımı hiç 99 olmuyor işlemci odaklı olduğu için.Bide işlemci aşırı ısınıyor 360mm sıvı soğutma ile boşta 50derece bu işlemci için normalmi acaba expo felan açık biosta. Fikri olan varsa yazabilirmi acaba şimdiden teşekkürler.
hocam darboğaz olmaz bende 4060 ti 16gb kullanıyorum ryzen 5 5600 ile

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Utkucan Kırankaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benimde aklım almıyor zaten bu işlemci ile 4070 4080 kullanan var

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Master yi
360 mm 50 derece termal macun olarak ne kullandın ve sıvı soğutmayı takarken bloğun üstündeki koruma etiketini çıkardın mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Utkucan Kırankaya
360 mm 50 derece termal macun olarak ne kullandın ve sıvı soğutmayı takarken bloğun üstündeki koruma etiketini çıkardın mı ?
onları çıakrdım termal macun da X şeklinde sürülü termal macun da termaltekTG 60 kaliteli macun yani

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Master yi
onları çıakrdım termal macun da X şeklinde sürülü termal macun da termaltekTG 60 kaliteli macun yani
Donanımsal bir sorun yoksa USB ile temiz format öneririm bende de takılmalar oluyor öyle yapıyorum düzeliyor uzun süre sıkıntı çıkmaz ozmn Microsoft kendi sitesinden hangisini kullanıyorsan w10 ya da w11 setup olarak indir sonra setupu başlat kullanmadığın en az 16 GB bir usb lazım setup açınca seçenekler de başka bir bilgisayar için USB oluştur diye seçenek cikicak oradan taktıgın USB yi seç bitene kdr bekle sonra USB takip PC yi yeniden başlat bios a gir boot a gelip 1. Boot option a Windows un kurulu olduğu USB yi ata F10 deyip kaydet PC yeniden başlatıcak ve direk kurulum ekranı gelicek oradan USB ye hangisini kurduysan istediğin w10 ya da w11 sürümünü seçip devam et eğer tertemiz istiyorsan karışına kurmak istediğin disk cikicak hepsini sil de en son kalanın üstüne tıklayıp sağ alttan devam de ben böyle yapıyorum tertemiz bir sıkıntı çıkmıyor birde lisansın var mı varsa onu sakla etkinleştirmeni isteyecek sonra

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Utkucan Kırankaya
Donanımsal bir sorun yoksa USB ile temiz format öneririm bende de takılmalar oluyor öyle yapıyorum düzeliyor uzun süre sıkıntı çıkmaz ozmn Microsoft kendi sitesinden hangisini kullanıyorsan w10 ya da w11 setup olarak indir sonra setupu başlat kullanmadığın en az 16 GB bir usb lazım setup açınca seçenekler de başka bir bilgisayar için USB oluştur diye seçenek cikicak oradan taktıgın USB yi seç bitene kdr bekle sonra USB takip PC yi yeniden başlat bios a gir boot a gelip 1. Boot option a Windows un kurulu olduğu USB yi ata F10 deyip kaydet PC yeniden başlatıcak ve direk kurulum ekranı gelicek oradan USB ye hangisini kurduysan istediğin w10 ya da w11 sürümünü seçip devam et eğer tertemiz istiyorsan karışına kurmak istediğin disk cikicak hepsini sil de en son kalanın üstüne tıklayıp sağ alttan devam de ben böyle yapıyorum tertemiz bir sıkıntı çıkmıyor birde lisansın var mı varsa onu sakla etkinleştirmeni isteyecek sonra
Reis 3 4 kere kurdum hatta orjinal keyli Windows kullanıyorum dün yine pubg de böyle bişey yaptı çıkardım macunu sıfır satın aldık da günü mü geçti diye sıvı soğutucunun içinde gelen macunu sürdüm boşta yine 50 derece korsan hiçbir oyunda asla kullanmam kurdum tekrar oyunları hikayeli oyunlarda sorun yok ısı 50 den 65 derece oluyor hatta Alan wake de 55 derece oluyor aklım almıyor ama boşta 50 hogwarst a giriyorum 65 gibi işlemci sonra pubg ye giriyorum 65 le başlıyor 75 e kadar çıkıyor ayrıca takılma hissediyorum ddr4 kullanırken hiç olmuyordu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Master yi
Reis 3 4 kere kurdum hatta orjinal keyli Windows kullanıyorum dün yine PUBG de böyle bişey yaptı çıkardım macunu sıfır satın aldık da günü mü geçti diye sıvı soğutucunun içinde gelen macunu sürdüm boşta yine 50 derece korsan hiçbir oyunda asla kullanmam kurdum tekrar oyunları hikayeli oyunlarda sorun yok ısı 50 den 65 derece oluyor hatta Alan wake de 55 derece oluyor aklım almıyor ama boşta 50 hogwarst a giriyorum 65 gibi işlemci sonra PUBG ye giriyorum 65 le başlıyor 75 e kadar çıkıyor ayrıca takılma hissediyorum ddr4 kullanırken hiç olmuyordu.
Pubg de 75 fazla değil mi stok fan 5600 düşük ayarlar 70 derece fln

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Utkucan Kırankaya
PUBG de 75 fazla değil mi stok fan 5600 düşük ayarlar 70 derece fln
macun bozulmuş galiba yeniledim ısı düzeldi bios güncel değilmiş onu güncelledim büyük oranda düzeldi ama var yine kasma hissediyorum sadece pubg de.

Top Bottom