Neler Yeni

Sistemimde kullandığım psu bana sorun çıkarır mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
sadobrondo
Arkadaşlar 3 ay önce sistemimi bitirmiştim ve param da öyle böyle denkleşmemişti çalıştığım yer haftalığımı vermemişti vs. bende bu kasa ve psuyu aldım
KASA https://www.teknobiyotik.com/dark-r...asi-dkchraider-31767.html?ref=akakce&v=1.90.4
PSU Aerocool vx plus 500w (stoklarda yok sanırım link bulamadım
ikisini teknobiyotikten 482 tl ye almıştım psu gamepower ve powerboost psulardan iyi diye biliyorum yanı fiyatına göre orta gibi
Sistem de bu şekilde:
r5 3500x
galax 1650s
jd 240 gb ssd(pişmanım)
corsair vengeance 8 gb 3000 mhz ram
gigabyte b450m s2h

bilgisayarı aldım alalı da okuldan aldığım burs da dayanmıyor mouse dur kulaklık dır ailemden de bu saatten sonra para çıkmaz bilgisayara yardım etmişlerdi .
en az iki ay sonra psu alabilirim max 500 tl değerinde
bulunduğum yerde elektrik haftada en az 1 kere ya kesiliyor ya da şalter atıyor bu sırada sadece psu mu zarar görür yoksa tüm sistem mi ona göre alacaklarımı ertelemyı düşünüyorum okuyup cevapladığınız için şimdiden teşekkürler

Mamyy

80+ Silver
Arkadaşlar 3 ay önce sistemimi bitirmiştim ve param da öyle böyle denkleşmemişti çalıştığım yer haftalığımı vermemişti vs. bende bu kasa ve psuyu aldım
KASA https://www.teknobiyotik.com/dark-r...asi-dkchraider-31767.html?ref=akakce&v=1.90.4
ikisini teknobiyotikten 482 TL ye almıştım psu gamepower ve powerboost psulardan iyi diye biliyorum yanı fiyatına göre orta gibi
Sistem de bu şekilde:
r5 3500x
galax 1650s
jd 240 gb ssd(pişmanım)
gigabyte b450m s2h

bilgisayarı aldım alalı da okuldan aldığım burs da dayanmıyor mouse dur kulaklık dır ailemden de bu saatten sonra para çıkmaz bilgisayara yardım etmişlerdi .
en az iki ay sonra psu alabilirim max 500 TL değerinde
bulunduğum yerde elektrik haftada en az 1 kere ya kesiliyor ya da şalter atıyor bu sırada sadece psu mu zarar görür yoksa tüm sistem mi ona göre alacaklarımı ertelemyı düşünüyorum okuyup cevapladığınız için şimdiden teşekkürler
Psu zarar görür tabi ki akım korumalı priz yoksa

Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
sadobrondo
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Psu zarar görür tabi ki akım korumalı priz yoksa
her kesilmede veyahut şalter atmasında biraz daha mı zarar görüyor ve psu dayanamaz duruma geldiğinde sadece kendını mı feda eder yoksa tüm sistemi çöp mü eder

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
ikisini teknobiyotikten 482 TL ye almıştım psu gamepower ve powerboost psulardan iyi diye biliyorum yanı fiyatına göre orta gibi
Sistem de bu şekilde:
r5 3500x
galax 1650s
jd 240 gb ssd(pişmanım)
gigabyte b450m s2h

en az iki ay sonra psu alabilirim max 500 TL değerinde
zarar görür tabiiki en kısa zamanda akım korumalı priz almanızı öneririm

Mamyy

80+ Silver
her kesilmede veyahut şalter atmasında biraz daha mı zarar görüyor ve psu dayanamaz duruma geldiğinde sadece kendını mı feda eder yoksa tüm sistemi çöp mü eder
Her elektirik kesilmesinde veya şalter atmasında zarar görür ve sistemini çöp eder

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
PSU'ya bir şey olması dahilinde tüm sisteme zarar geliyor diye biliyorum siz yine de işinizi sağlama alın bir adet de akım korumalı priz alın

Batuhan Akbaş

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,671
İsim
Scarlotte
dediğiniz prizi alırsam alacağım zararı engeller mi
Dostum akım korumalı priz tam anlamıyla koruma sağlamaz. Elektriğin sık kesildiği bir yerde tam anlamıyla koruma için kaliteli bir UPS almanı tavsiye ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
sadobrondo
Benim bildiğim engeller ama sen bide forumda başkalarınada danış
Mesaj otomatik birleştirildi:

Psu kötüyse psu nuda değişt
konuyu uplarsanız diğer insanlarda görebilir teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum akım korumalı priz tam anlamıyla koruma sağlamaz. Elektriğin sık kesildiği bir yerde tam anlamıyla koruma için kaliteli bir UPS almanı tavsiye ederim.
3 aylığına falan engellese benım için yeterlı olur

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Akım korumalı priz alın ve kullanmadığınız süre boyunca pc'yi fişten çekin.

Top Bottom