Neler Yeni

Sistemimin tam performansını alamıyorum

Eq1NoX34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Baran OMAK
Merhabalar,
Ben yeni bir sistem aldım yaklaşık 1 haftaya yakındır elimde işlemcim İntel İ3 12100F ekran kartım AMD RX6600 8gb ve 16GB RAM 3200MHZ pc yi ilk kurduğumda bios dan ram frekanslarını arttırmak oldu ramlerimi normal hızına çıkardım ancak sistemimin neredeyse aynısının oyunlarda benchmark testlerine bakıyorum cs go da 300+ fps alıyor 1080p'de ancak ben sistemimde 180-230 arası alıyorum 1080p low ayarlarda, işletim sistemi oyunlara etki eder mi? İşletim sistemim de Win11.

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Sıcaklıkları kontrol et
Driverları kontrol et

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Ekran kartımın driverlarını da güncelledim
sıcaklıkları ve arkada çalışan uygulamaları kontrol et. Bunun yanında çekirdek frekanslarına da iyi bak 12100f sabit 4.1ghz çalıştırabilen bi işlemci sıcaklık - arka planda çalışan uygulamalar veya yanlış bios ayarı tam verim alamamana sebep olacaktır. Bıos ayarlarını değiştirdiysen biosa git varsayılan ayarlara döndür F10 yap pcyi resle ardından tekrar biosa gel devamında xmp profili aç ve hiçbir ayarı değiştirmeden yine F10 yap öyle dene.

Eq1NoX34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Baran OMAK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sıcaklıkları ve arkada çalışan uygulamaları kontrol et. Bunun yanında çekirdek frekanslarına da iyi bak 12100f sabit 4.1ghz çalıştırabilen bi işlemci sıcaklık - arka planda çalışan uygulamalar veya yanlış bios ayarı tam verim alamamana sebep olacaktır. Bıos ayarlarını değiştirdiysen biosa git varsayılan ayarlara döndür F10 yap pcyi resle ardından tekrar biosa gel devamında xmp profili aç ve hiçbir ayarı değiştirmeden yine F10 yap öyle dene.
Dediklerinin hepsini uyguladım ve tüm sorun ortadan kalktı desteğin için çok ama çook teşekkür ederim sağol :)

Ione

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Baran Çelik
kanka selam, bir laptopum var rtx3050 i5-11400h işlemci ve 16gb ram var ancak valorantta 150fp alıyorum ortalama bazen 100lere düşüyor. Sebebi ne olabilir yardımcı olabilir misiniz

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
kanka selam, bir laptopum var rtx3050 i5-11400h işlemci ve 16gb ram var ancak valorantta 150fp alıyorum ortalama bazen 100lere düşüyor. Sebebi ne olabilir yardımcı olabilir misiniz
oyuna girdiğin zaman laptopun altını yükselt yani alt kısmı boşta kalsın ki güzelce hava alabilsin laptop soğutucu en ideal çözüm zaten onun dışında oyun oynarken mutlaka şarjda olsun birde şarjda da olsa dengeli modda çalışabiliyor laptoplar bunu yüksek performans moduna alman gerekiyor normalde denetim masası-güç seçeneklerinde böyle bi ayar var lakin bazı laptoplarda harici bir yazılım oluyor örn. pil simgesine tıkladığın zaman performans veya güç tasarrufu odaklı kullanabiliyorsun.

Ione

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Baran Çelik
Çok teşekkür ederim cevap veren herkese, sanırım 150 -200 fpsler normalmiş bu laptoplara göre baya araştırdım. Sıcaklık kaynaklı daha fazla düşebiliyor sanırım dediğiniz gibi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,591
Üyeler
156,354
Son üye
glowpace
Top Bottom