Neler Yeni

Sıvı Metal Masa Üstü PC

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
can
Arkadaşlar birçok yerde araştırma yaptım fakat sorumun cevabı hakkında ne bir yazı ne bir video bulamadım. sıvı soutma kullanılan bir masa üstü pc de macun yerine sıvı metal kullanılır mı ? bununla alakalı bir video rehber yazı var mı etkili olur mu?

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,171
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
sıvı metal dediğimiz ürün adı üzerinde metal ve iletken. Yalnızca 1 damlası sistemi kullanılmaz hale getirebilir. Hele birde masaüstü gibi dikey duran işlemcinin üzerinde akma olasılığı kat be kat daha fazla. Kanımca alınacak risk değil onun yerine kaliteli bi termal macun kullanmayı yeğlerim.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
sıvı metal dediğimiz ürün adı üzerinde metal ve iletken. Yalnızca 1 damlası sistemi kullanılmaz hale getirebilir. Hele birde masaüstü gibi dikey duran işlemcinin üzerinde akma olasılığı kat be kat daha fazla. Kanımca alınacak risk değil onun yerine kaliteli bi termal macun kullanmayı yeğlerim.
Katılıyorum, ha illa uygulanacaksa da bence sadece ekran kartına uygulanmalı yatay durduğu için

Harn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
yo
Arkadaşlar birçok yerde araştırma yaptım fakat sorumun cevabı hakkında ne bir yazı ne bir video bulamadım. sıvı soutma kullanılan bir masa üstü pc de macun yerine sıvı metal kullanılır mı ? bununla alakalı bir video rehber yazı var mı etkili olur mu?
cok riskli o islere girmenizi onermem
12k/w termal macun alin isinizo gorur

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
düşünceniz için teşekkürler fakat sorumun cevabı değil :(

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,126
İsim
Berk
extreme, iliklere kadar performans takıntınız yoksa gereksiz bir uygulama hele güncel bir sistemse gerek bile yok öte yandan eski bir sisteme sıvı metal macunla performans artışı beklemek devede kulak gibi kalır

Harn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
yo
Evet kullanilabilir ama riskli oldugu icin onerilmez evet termal macuna gore fark yaratir
bir de Abdullah abinin yt se videosu var sivi metal ile alakali
Mesaj otomatik birleştirildi:

yanlis rehberi atmisim 😄

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
can
abdullah abi bu konuya bir açıklama yada bir video yapar mı acaba hiçbiryerde cevabı yok çünki :)

Evet kullanilabilir ama riskli oldugu icin onerilmez evet termal macuna gore fark yaratir
bir de Abdullah abinin yt se videosu var sivi metal ile alakali

yanlis rehberi atmisim 😄
teşekkürler fakat o leptopla alakalı sanırım izledim

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
can
yokmu bir videp yada yazı bunun için :(

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,139
İsim
Yunus Şahin
Kullanılır da etrafını kapatman lazım. İşlemcinin yanındaki küçük çiplere gelse bile hiç edersin. Isıya dayanıklı elektrik bantları ve oje sürebilirsin. Bunlar elektriği iletmez. Taşsa bile bu şekilde idare edersin. Ama daha da fazla taşıp anakarta gelirse pek bir şey yapamazsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
can
Kullanılır da etrafını kapatman lazım. İşlemcinin yanındaki küçük çiplere gelse bile hiç edersin. Isıya dayanıklı elektrik bantları ve oje sürebilirsin. Bunlar elektriği iletmez. Taşsa bile bu şekilde idare edersin. Ama daha da fazla taşıp anakarta gelirse pek bir şey yapamazsın.
Masa üstü pc için bu pek geçerli değil sanırım leptop için evet de

Mert

80+ Silver
Sonuçta amaç termal iletkenliği arttırmak, sıvı soğutma olmasından bağımsız şekilde kullanılabilir. Tercih edilmez, orası ayrı.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,267
İsim
C Ş
Sıvı metalin temas kısmı bakır ise kullanılır elbet. Ben birçok video gördüm ama yabancı kaynaklara bakmalısınız Türkçe bulamamış olabilirsiniz.

Top Bottom