Neler Yeni

Sıvı soğutmalı ekran kartı bulabilir miyiz ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Burak Bayrı
Bütçe
25000
Arkadaşlar merhaba. 1 ay önce aldığım 7800 XT ekran kartımı iade edip, sıvı soğutmalı bir ekran kartı almak isiyorum fakat ne kadar arasam da bulamadım. 6900 XT sıvı soğutmalı bir ekran kartı var fakat satıcıya pek güvenemedim. Sıfır arıyorum. Bulabilir miyiz ?

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,914
İsim
Hamza Ziya Üstün
Neden böyle bir şey yapmak istiyorsunuz? Bulunur ama tavsiye etmiyorum gerek yok

Metehan_Acar1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Metehan Acar
İlgilendiği Kategoriler
Oyun,PC Toplama
Arkadaşlar merhaba. 1 ay önce aldığım 7800 XT ekran kartımı iade edip, sıvı soğutmalı bir ekran kartı almak isiyorum fakat ne kadar arasam da bulamadım. 6900 XT sıvı soğutmalı bir ekran kartı var fakat satıcıya pek güvenemedim. Sıfır arıyorum. Bulabilir miyiz ?
Sıvı soğutmalı ekran kartına hiç gerek yok.Sadece süs olsun diye ekstra 10K para veriyorsun bence tamamen saçmalık.Zaten soğutmaya da bir etkisi yok kasada da yer kaplıyor boşu boşuna.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,014
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Gereksiz kasana soğutma ekle kasanin sıcaklığı iyi olsun yeter

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Burak Bayrı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Haklısınız fakat fazlasıyla takıntılı bir insanım. Çokta hakim değilim konuya ama, sıvı soğutmalı ekran kartlarında coil whine olmaz diyen biri oldu dün. Az çok bilgisine de güveniyorum. Gerçeklik payı varsa sırf o sesi duymamak için +10k para verebilirim.

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
Coil Whine duymamak için sıvı sogutmali model alacağına daha iyi bi ekran karti al mesela ki sıvı soğutuculuda da pompa sesi ekleniyor

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Carl Johnson
Instagram
carljohnson.jpg
Haklısınız fakat fazlasıyla takıntılı bir insanım. Çokta hakim değilim konuya ama, sıvı soğutmalı ekran kartlarında coil whine olmaz diyen biri oldu dün. Az çok bilgisine de güveniyorum. Gerçeklik payı varsa sırf o sesi duymamak için +10k para verebilirim.
Coil whine sesinin ekran kartını soğutan blok ve fanlarla alakası yok o ses GPU'yu besleyen bobinlerden geliyor.

İlla sıvı soğutmalı ekran kartı istiyorsan ekran kartı modeline göre sıvı soğutma kiti alıp kendin sıvı soğutma yapabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Burak Bayrı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Coil Whine duymamak için sıvı sogutmali model alacağına daha iyi bi ekran karti al mesela ki sıvı soğutuculuda da pompa sesi ekleniyor
Hocam max 25.000 bütçem var. 7800 XT Red Devil kullanıyorum şuan. Ne öneririsin cw olmayan ekran kartı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Coil whine sesinin ekran kartını soğutan blok ve fanlarla alakası yok o ses GPU'yu besleyen bobinlerden geliyor.

İlla sıvı soğutmalı ekran kartı istiyorsan ekran kartı modeline göre sıvı soğutma kiti alıp kendin sıvı soğutma yapabilirsin
Anladım. Eğer sıvı soğutmada da cw sorunu yaşayacaksam hiçbir anlamı kalmıyor benim için.

ConquerorXIV

80+ Gold
sallamış gibi, o kadar bütçen varsa üst seviye bir kart ve iyi bir psu alırsın sorun olmaz

vausennn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Bora
Hocam max 25.000 bütçem var. 7800 XT Red Devil kullanıyorum şuan. Ne öneririsin cw olmayan ekran kartı ?

Anladım. Eğer sıvı soğutmada da cw sorunu yaşayacaksam hiçbir anlamı kalmıyor benim için.
Konu dışı olucak ama 7800xt den memnun musunuz?

Fpsler ne durumda oyunlarfa

ConquerorXIV

80+ Gold

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Burak Bayrı
Konu dışı olucak ama 7800xt den memnun musunuz?

Fpsler ne durumda oyunlarfa
Hocam sıcaklık konusunda muazzam bi kart. FurMark 1440p 8x MSAA 1 saate yakın teste tuttum ve 69 derece üstüne hiç çıkmadı. Forza Horizon 5' de ne kadar ayar varsa en üstte 130 FPS civarı. Ets 2 modlu oynadığım halde ortalaması 125 FPS. İlk aldığım 10 gün harikaydı fakat şuan cw başladı ve midem bulandı bu durumdan.

6900 XT olanın satıcısına güvenemedim işte. 4070 nasıldır cw konusunda peki hocam ? Hali hazırda 7800 XT kullanıyorum zaten. CW sorunu var ve bu kartı taktığımdan beri bilgisayar arada bir reset atıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,627
Üyeler
140,676
Son üye
cheetin
Top Bottom