Neler Yeni

Sizce bu üç kasadan hangisi çantada taşımaya daha uygun ?

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
Bütçe
2500
Çantaya atıp her hafta taşıyacağım bir kasa alacağım. Evet üçüne de birazcık araştırmayla kasa bulabiliriz. İmkansız değil. ITX sistem topluyorum her şeyim hazır ve PSU kesin ve net ATX olacak. İşlemci soğutucuyu da düşük profil alacağım.

Sizce hangi kasa daha mantıklıdır çantada taşımaya ? Çanta önerilerinizi de beklerim

Kaydettiğim şahsi fikirlerim

Cougar QBX ( 178 x 291 x 384 )

Boyutlar aslında derinliği 20 cm olan her çantaya uygun. Zaten NR200P'den çok bir farkı yok. Mini ITX için çok ideal özellikle 35 CM GPU desteği , ATX PSU yerleştirebilme ve 1500 TL fiyat etiketi.

CoolerMaster NR200P ( 376 x 185 x 292 )

Cougar QBX'ten derinlik olarak 1 cm daha kısa ama 1 cm daha kalın bir model. Aşağı yukarı aynı hacme sahip fakat bu kasa maalesef yerini bir Cougar kadar verimli kullanamıyor . Öyle ki NR200P size 33 cm'e kadar GPU desteği veriyor , ATX'de bracket şart koşuyor . Aynı boyuttaki Cougar size RTX 4090 bile koydurmanıza olanak sağlıyor. Üstelik bracketsiz PSU ile ... Fiyatıysa 2400 TL . Redditte fazla hype almasından dolayı katmak istedim ama şahsen ciddi bir hype haketmiyor. Yine de gözümden kaçan şeyler olabilir.

Silverstone Raven RVZ03B (382mm x 105mm x 350mm )

Gelelim benim bu konuyu açmama sebep olan en çok Cougar ile arasında kaldığım konsol-pc . Konsol bildiğiniz boy ve kalınlık olarak birebir PS5 hiçbir fark yok ama işin pürüz çıkaran kısmıysa derinlik ... Derinlik maalesef 35 cm ve bu da konsolun en can alıcı en alınmama sebebi denebilir. Maalesef günümüzdeki çoğu çanta hatta kamp çantaları bile 38x35 üretilmiyor . Yani enine 35 cm genişlikte çanta bile yok ki böyle bir kasaya 36-37 cm şart. Fakat ITX aldım ben dedirtecek en değerli kasalardan biri. 1999 TL fiyat etiketine sahip. Oldukça ama oldukça ince olan bu konsol tüm çantalara KALINLIK OLARAK rahatça sığıyor. Şayet amacınız taşımak değilse bu konsol size çok güzel bir PS5 oyunculuğu da yaşatıyor ama dediğim gibi ... uygun bir çanta yok.

Özetle en çok Cougar ile Silverstone arasındayım. Biri çok kalın öteki de çok derin. Sizce çantaya ve taşımaya hangi kasa daha uygundur ?

Yine buraya kriterlerimi bırakıyorum , lütfen Allah rızası için kriterleri okumadan yorum yapmayınız

- 32 CM GPU ile uyumlu
- ATX PSU destekli
- Mini ITX destekli
- Çoğu çantada kolay taşınılabilir
- Söylediğim üç seçenekten büyük olmayan

bir ITX kasa ve/veya çanta arıyorum.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,570
İsim