Neler Yeni

Sizce İncehesap PCH Penumbra Gold Sistem Nasıl?

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,631
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Oyun kodlamak tasarımlarla kodlama yapmak veya oyunlarda kendini yükseltmek istiyorsa gerekli. Ev/Araba buna neden karşısınız bilmem ama olabilir herkesin kendi görüşü ama şahsen pc al sat ihtiyacın yoksa ihtiyaç sahiplerini engelle şeyini sevmiyorum. Ev/Araba deme nedenim neredeyse herkes 2. el oluyor zaten 0 al sat yapmıyolar o yüzden karşı değilim dedim bunda indirim şansı yeniyor o yüzden karşıyım.
Grafik işleri için, evet haklısınız ama bilgisayardaki alsat ile ev/arabadaki alsat bence çok farklı. Tabii herkesin ihtiyacına göre görüşü oluyor ama bilgisayar almadan da yaşayabilirsin ama evin olmazsa sokakta mı kalacaksın yani bu fark çok farklı. Ev fiyatları zaten artmış üstüne bi de bu tarz durumlardan ötürü en kötü ev kaç para oldu ben 2 sene önce istanbula geldiğimde mesela kiralar 1400 falandı şimdi aynı ev 8-9 bin TL. Arabalar da yine aynı şekilde ama bilgisayarlar neredeyse aynı kaldı. Bu işler derin mevzular hocam boşver.

Sonuç olarak sen bilirsin ama ben olsam gider 3070li sistem alırdım satan birinden, şimdiden hayırlı olsun sana

Yigit06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Yiğit
10. nesil alınmaz artık. fiyatı saçma. bileşenler gamepower soğutucu hikvision ram pny ssd. bu fiyata kafayı yersin vallaha bak
Teşekkürler bende öyle düşünmüştüm sormak istedim bi. Sizin öneriniz var mıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Grafik işleri için, evet haklısınız ama bilgisayardaki alsat ile ev/arabadaki alsat bence çok farklı. Tabii herkesin ihtiyacına göre görüşü oluyor ama bilgisayar almadan da yaşayabilirsin ama evin olmazsa sokakta mı kalacaksın yani bu fark çok farklı. Ev fiyatları zaten artmış üstüne bi de bu tarz durumlardan ötürü en kötü ev kaç para oldu ben 2 sene önce istanbula geldiğimde mesela kiralar 1400 falandı şimdi aynı ev 8-9 bin TL. Arabalar da yine aynı şekilde ama bilgisayarlar neredeyse aynı kaldı. Bu işler derin mevzular hocam boşver.

Sonuç olarak sen bilirsin ama ben olsam gider 3070li sistem alırdım satan birinden, şimdiden hayırlı olsun sana
Yani onlar aslında derin konular oraya girmek istemem ama yani yabancıların eğlence için kullancıkları hemen aldıkları bilgisayarları biz zar-zor çalışarak alınca, günlerce fırsat kovalayınca almış olmak biraz kötü bir şey diyemiyorum.

teşekkürler yorumunuz için.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İnsan
Yok bende öyle düşünüyorum ilk almayı düşündüğüm sistem şu: https://www.gaming.gen.tr/urun/5796...2gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/

yani bu sizce nasıl 17.200 eder mi bana eder gibi geldi veya 18-20 civarlarında güzel nvidia varsa onu tercih edebilirim ilk tercihim nvidia
Aslında sağlam kasa bu 17 bin lira edebilir. Ekran kartı da sağlam zaten. Yani normalde bu güzel mesela. Ancak AMD ekran kartları milyon tane hata çıkartabiliyor. O yüzden Nvida kullanın dedim. Mesela şu sistemi öneririm; https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...-nvme-m2-ssd-rtx3060-oyun-bilgisayari-p-42428 İşlemci İ3 işlemci ama ona takılmayın. 12.nesil olduğu için bir çok teknolojik özelliği var. Sinerji çok çok güvenilir bir site bu arada. İade konusunda falan sıkıntı yaşamazsınız. Bu sistem çok sağlam sistem.

Ysuflix

80+ Gold
Teşekkürler bende öyle düşünmüştüm sormak istedim bi. Sizin öneriniz var mıdır?

Yigit06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Yiğit
Aslında sağlam kasa bu 17 bin lira edebilir. Ekran kartı da sağlam zaten. Yani normalde bu güzel mesela. Ancak AMD ekran kartları milyon tane hata çıkartabiliyor. O yüzden Nvida kullanın dedim. Mesela şu sistemi öneririm; https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...-nvme-m2-ssd-rtx3060-oyun-bilgisayari-p-42428 İşlemci İ3 işlemci ama ona takılmayın. 12.nesil olduğu için bir çok teknolojik özelliği var. Sinerji çok çok güvenilir bir site bu arada. İade konusunda falan sıkıntı yaşamazsınız. Bu sistem çok sağlam sistem.
Arkadaşımda rx 6600 xt var sorun olmadı daha hiç bugüne kadar bende de 1660s var hiç sorun çıkmadı aslında memnunum ama yükseltmem lazım o yüzden istiyorum gönlüm nvidia yanında ama fiyat farkı olunca o yüzden biraz çekince oluyor. Nvidia olarak öneriniz ne olur 3060ti/3070 falan 18-20k gibi var mıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

sizce aradaki 5.600tl lik farka değer mi r5 5600/6700xt ile arasında 5.600tl fark yaratacak şey var mı sizce?

Ysuflix

80+ Gold
önerim MESUTCEVİK-MC5. hem intel hem nvidia. daha ne olsun?

Ysuflix

80+ Gold
başka 3070li öneriniz var mı argb giriş olan anakartında
o fiyatı sağlam arttıran bi etkendir. önerim 440 tl ekstra verip mc5 i tuf anakarta yükseltmek. çok düşük bi ücret o anakarta göre.

Yigit06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Yiğit
o fiyatı sağlam arttıran bi etkendir. önerim 440 TL ekstra verip mc5 i tuf anakarta yükseltmek. çok düşük bi ücret o anakarta göre.

sizce bu mu

bu mu siz hangisini tercih ederdiniz?

Ysuflix

80+ Gold
alttaki kesinlikle.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
943,601
Üyeler
148,469