Neler Yeni

Sizce neyi upgrade etmeliyim?

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Merhaba, Imzada sistemime bakınca sizce ne değişmesi gerekiyor? Yakın zamanda Ramimi 1x16 dan 2x8 e değiştirdim 1x16 yı satıp böyle yavaş yavaş geliştiriyorum eski şeyleri satarak. Zamanında 2070Super yerine 2080 Super almak için diğer şeylerden kıstım şimdi yeniden bütçe oluşunca biraz değişiklik yapmak istiyorum. Bence değişmesi gereken bir anakart bir de kasa var. Sizce anakartın değişmesi gerekiyor mu ama gerçekten? Kasam da az hava alıyor. Bilemedim hangisi öncelik versem. Şu anki Anakartım Micro ATX olduğu için aslında değiştirmek istiyorum çünkü ramlerim ucu ucuna sığıyor hatta T6 ultraya değiyor. Ve T6 nın RGB leri ramlerin RGBlerine göre çok daha parlak olduğundan ve ramin T6 ya çok yakın olması Ramlerin RGB sinin gözükmemesine sebep oluyor. Bu yüzden de ATX bir anakart istiyorum. Sizce değer mi yeni anakart almaya yoksa 1 yıl sonra falan Ryzen 4000 ile mi değiştireyim? Şimdi değiştireceksem de kasaya mı anakarta mı öncelik vereyim? Bir de Power Supply Mevzusu var inşallah patlamaz kafasıyla gidiyorum.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Anakart

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sence ne alayim şimdi değiştirirsem B450 gaming Plus Max e değiştirmeyi falan düşünüyordum 2.el olacak şekilde 700 lira zaten hem Ryzen 4000 destekleyecekmiş. Ama alırsam ve desteklemezse 4000 serisini tamamen boşa almış olurum

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Sence ne alayim şimdi değiştirirsem B450 gaming Plus Max e değiştirmeyi falan düşünüyordum 2.el olacak şekilde 700 lira zaten hem Ryzen 4000 destekleyecekmiş. Ama alırsam ve desteklemezse 4000 serisini tamamen boşa almış olurum
B450 PRO4 Alabilirsen onu öneririm. Alamazsan dediğini.

Top Bottom