Neler Yeni

Sizce Psikiyatrimi Yoksa Psikologmu

Umut Ege Özkaya

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,186
İsim
UmutEge
Arkadaşlar yaşadığım bazı şeylere gücüm yetmediği için bi yardım alma kararı aldım. Sahip olduğum aşırı sinir , mutsuzluk , olumsuzluk , depresiflik çaresizlik vb duygularıma bi çözüm bulunmasını istiyorum. Sizce bunlara konuşup çözüm üretmek için psikologmu yoksa ilaçlardanda yararlanmak için psikiyatriyimi tercih etmeliyim.

Vouxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Burak Çetin
Özel araştırılmış psikiyatri daha iyi olabilir.

Umut Ege Özkaya

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,186
İsim
UmutEge
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Özel araştırılmış psikiyatri daha iyi olabilir.
teker teker hepsini araştırıp seçicem ama psikolog seçip özel bir ilaç tercih etmeyide düşünüyorum

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ali Burak
Arkadaşlar yaşadığım bazı şeylere gücüm yetmediği için bi yardım alma kararı aldım. Sahip olduğum aşırı sinir , mutsuzluk , olumsuzluk , depresiflik çaresizlik vb duygularıma bi çözüm bulunmasını istiyorum. Sizce bunlara konuşup çözüm üretmek için psikologmu yoksa ilaçlardanda yararlanmak için psikiyatriyimi tercih etmeliyim.
İlaçtan önce psikolog öneririm, ilaç sorunu öteler

valhalla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ahmet Taşlıova
Kardeş geçmiş olsun öncelikle...Bu tür sureclerde önce alanında iyi bir psikilogla onun belirttiği miktarda seansa girmen ve koyacağı teşhise göre yol izlemen lazım.. Eğer psikolog gerek görürse seni psikiyatriye sevk edecektir ve psikiyatr reçetesi ile uygun dozlarda ilaç kullanımı mümkündür..

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Psikolog ilaç yazamaz. Gerek görürse sevk edebilir.

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,676
İsim
Emir
psikolog bence daha iyi olabilir kendini tanımıyorsan veya ne yapacağını bilmiyorsan onu gösteriyor,psikiyatrist ilaç yazıyor e ne işe yaradı?O ilaçlara bağlı kalmaktansa kendi kendine çözebilmek daha iyi
Eğer ikisinede gitmek istemezsen spora yönelebilirsin 4 5 yıldır söylediğin şeyler yüzünden spor yapıyorum yapmadığım zaman kafam dağılmıyor sinirim artıyor ama yaptığım zaman maaşını alan memur gibi dolaşıyorum :D

Umut Ege Özkaya

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,186
İsim
UmutEge
psikolog bence daha iyi olabilir kendini tanımıyorsan veya ne yapacağını bilmiyorsan onu gösteriyor,psikiyatrist ilaç yazıyor e ne işe yaradı?O ilaçlara bağlı kalmaktansa kendi kendine çözebilmek daha iyi
Eğer ikisinede gitmek istemezsen spora yönelebilirsin 4 5 yıldır söylediğin şeyler yüzünden spor yapıyorum yapmadığım zaman kafam dağılmıyor sinirim artıyor ama yaptığım zaman maaşını alan memur gibi dolaşıyorum :D
Büyük ihtimalle önce psikoloğa gidip konuşucam yeterli olmazsa dediğiniz gibi yönlendirir . Bu arada hem spor yapan hem motor süren biriyim birde sırf bağıra bağıra şarkı söyleyip rahatlarım diye arabaya sağlamından bi ses sistemi yaptırdım ama hiçbiri bi işe yaramıyo artık tek çare yardım almak

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,676
İsim
Emir
Büyük ihtimalle önce psikoloğa gidip konuşucam yeterli olmazsa dediğiniz gibi yönlendirir . Bu arada hem spor yapan hem motor süren biriyim birde sırf bağıra bağıra şarkı söyleyip rahatlarım diye arabaya sağlamından bi ses sistemi yaptırdım ama hiçbiri bi işe yaramıyo artık tek çare yardım almak
spor dediğiniz hangi spor belki başka sporlar işe yarar?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Arda
önce psikolog sonra psikiartri psikologunuz uygun görürse sizi bir psikiartriye yönlendirir

Top Bottom